MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ako neko stvarno želi van s većom količinom morat će podignut cijenu da bi se mogao iskrcat. neće se iskrcavat po kunu.
a ako želi kupit veću količinu jeftinije onda to upravo radi


ako neko stvarno želi van s većom količinom morat će podignut cijenu da bi se mogao iskrcat. neće se iskrcavat po kunu.

to bih se složio da se radi o odličnoj firmi koja radi s dobiti pa da kupac plati premiju, a ne o teškom gubitašu kao MAGMA.
kod ovakvih firmi vrijedi drugo pravilo: ako prodaješ robu s greškom (tj. dionice MAGME koja je u velikim gubicima) moraš jače spustiti cijenu da postane atraktivna špekulantima. to je napravio onaj što je neki dan iskrcavao pa je sve uspio prodati, ali na 6 kn!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

nije baš sve jer je iskrcavao i prošla dva dana. koliko mu je i je li mu ostalo ne znam. a nama ostaje da se igramo na valovima [thumbsup]

Ostalo mu je jako malo, možda je ovo na 8,05 posljednje. Prije četiri dana je ispao iz prvih 10, a od tada je toliko protrgovano da je mogao biti pri kraju sa prodajom.
Za par dana je ovo na 14-16, a ako se uključe i preuzimatelji, i više. Ova dva hahara se moraju dogovoriti, malo sada glume ljutnju a pitanje je sata kada će objaviti da su sve izgladili.

Hoće li netko sredit ovog šetača sa 150 komada, jak mu je nalog, a ja imam minimalnu naknadu pa će me više doć provizija od dionica.
Upravo se pojavio gadan skriveni na kupnji 7,45, ne zaboravite da se i jučer tisuće komada kupovalo na 8,18 – 8,40 isto skrivenim nalozima, netko jači zna što radi.


… ne zaboravite da se i jučer tisuće komada kupovalo na 8,18 – 8,40 isto skrivenim nalozima, netko jači zna što radi.

kupovalo se tako i prije onog potopa na 6 kn, a i tada je bila ista spika kako kupci na 8 kn znaju što rade…. poanta je da se opet iskricava netko velik i da je lako moguć novi žestok iskrcaj i novi pad na 6 kn…a ako se nekima baš kupuje sad po 8 kn, samo naprijed [yawn]

moje pisanje nije poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


na dan 5.7. promjene vidljive u top 10:

9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 126.733 1,87% out

Prodavajući je ispao iz top 10, odnosno ima manje od 87 000 komada.

Novi u top 10:
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 86.524 1,28 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA



joj miami! pa lijepo ti je nino sve objasnio u postu gore: skrbnički račun koji je bio u top10 nastavio je prodavati MAGMU i tako ispao iz top10, a na njegovo mjesto upao je AZ mirovinac, ni kriv ni dužan [rolleyes]

Da, "hodor" hvala na dopuni.
Moram utvrditi da je AZ OMF kupio 103.000 komada na javnoj ponudi po 238 kn, čini mi se po sjećanju te je dio prodavao na razinama 60-80 kn i to nekih 10 000 komada, ostalo mu je još preko 86 000 komada.

Moram utvrditi da su OMF morali prodavati dionice koji imaju mcap manji od 300 mil. kn, tako su adpl-r-a rasprodali na razinama 40-50 kn odnosno tržišnoj kapitalizaciji manjoj od 200 mil. kn.

Štednja je mudrost trošenja.



… ne zaboravite da se i jučer tisuće komada kupovalo na 8,18 – 8,40 isto skrivenim nalozima, netko jači zna što radi.

kupovalo se tako i prije onog potopa na 6 kn, a i tada je bila ista spika kako kupci na 8 kn znaju što rade…. poanta je da se opet iskricava netko velik i da je lako moguć novi žestok iskrcaj i novi pad na 6 kn…a ako se nekima baš kupuje sad po 8 kn, samo naprijed [yawn]
[/quote]

Nećeš đubre mučko (ovo je šala), nema ti nove prilike ako nisi imao muda prije par dana. Jedini koji ima još malo za prodaju se povukao na 8,15, ovoga jadnika sa 150 i 200 komada ne računamo, znaju ovdje svi koju su priliku ugrabili.
I ja sam na dodatnoj kupnji, jutros rasprodao građevinu za dokup Magme, a pobrinut ću se i da je takvi dobro plate.

Svi bi htjeli po 6, i ja bih, ali nisam siguran da ide.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Svi bi htjeli po 6, i ja bih, ali nisam siguran da ide.

Kad shvate da nema više po 6, već će bit na 14.

10.000 kom po prodaji

hvala na ocjeni ali činjenica ostaje i boli [lol]

New Report

Close