MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


E moj PLEJBOJ ti ni dno ne bi pogodio da ti TORCID ispod kuće viče:
"Ovo je dno!!!!"

Pa ja sam pisao o dnu od 8 kn dok ste bi naveliko ubadali ovdje po 14 do 10 kn …

Logično da kad je pala na 8 sam shvatio da je dno 6 i pomaknuo svoju ljestvicu. Ako te baš jako golica plati piće pa ću ti mejlat pazar 4000 MAGMA dionica s prosjekom 7, nešto kuna, ne mislim ovdje otkrivati koliko [wink]

A prodaja … Tko zna, možda sam već prodao danas popodne .. A možda još nisam …

Kressho


http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Magmi-dospjelo-6-mil.-eura-duga-a-racun-tvrtke-je-blokiran

To ti nitko više ne puši, slab si ti neki igrač … RAČUN JE BLOKIRAN ČISTO IZ ADMINISTRATIVNIH RAZLOGA, KAO ŠTO LIJEPO PIŠE – na desetak dana [wink]

Kressho


– Poljska tvrtka NFI EMPiK Media Fashion, vlasnik najvećeg poljskog lanca SMYK, opet je u igri za kupnju Turbo Limača!

Objava Jutarnji list

To smo znali već jutros, barem većina!

Međutim kad pročitate cijeli članak shvatit ćete da je to po meni gotovo nemoguće…..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE



– Poljska tvrtka NFI EMPiK Media Fashion, vlasnik najvećeg poljskog lanca SMYK, opet je u igri za kupnju Turbo Limača!

Objava Jutarnji list

To smo znali već jutros, barem većina!

Međutim kad pročitate cijeli članak shvatit ćete da je to po meni gotovo nemoguće…..
[/quote]

Ma sve je moguce na MAGMI … Hej, pričamo o poduzeću koje je uvaljeno mirovncima po 300 kn, a sada se trži po 8, 9, ili 6 chuna, kako koji dan …

Iako normalno – u zbilji nema šanse za išta osim likvidacije MAGME ili da se Turbo Limach vrati Srbima koji su to već masno preplatili, pokrije s time tranša i onda opet – stečaj pa likvidacija.

Ekipo budimo realni (iako ja još imam 2000 kom za uvaljati nekome ovdje ) – MAGMA TONE i to rapidno, i potonut će sasvim sigurno, jedini spas nama dioničarima je u – novim dioničarima, tzv. naivčinama i igračima koji će pokupovati taj naš trash po cenera i ciao !

Zato predlažem da za MAGMU odsad svi ovdje pišemo vrijednost u eurima jer zvuči bolje za buduće kupce i mnogo jeftinije kada kažeš :
"Ma imaš MAGME po euro, euro zarez dva .." , a nama tih "zarez dva" život znači
[wink]

Kressho

MAGMA d.d. – neisplaćena glavnica za komercijalni zapis

01.07.2011

obavještavamo vas da je danas, 01.07.2011. dospjela glavnica komercijalnog zapisa oznake MGMA-M-126E, izdavatelja društva MAGMA d.d..

Ugovorom o platnom agentu sklopljenim između SKDD-a d.d. (dalje: SKDD) i izdavatelja te u skladu sa terminskim planom koji je poslan izdavatelju, SKDD je preuzeo obvezu isplate glavnice imateljima predmetnog komercijalnog zapisa pod uvjetom da izdavatelj pravovremeno doznači sredstva SKDD-u odnosno u konkretnom slučaju da izdavatelj najkasnije do 08.00h na dan 01.07.2011. godine doznači sredstva SKDD-u.

Kako izdavatelj nije doznačio sredstva SKDD-u, to niti SKDD nije u mogućnosti doznačiti sredstva imateljima predmetnog komercijalnog zapisa na čijim je računima na dan 30.06.2011. godine (datum utvrđivanja prava na isplatu) isti upisan.

Po eventualnom zaprimanju novčanih sredstava, uplata će biti provedena u skladu s Uputom SKDD-a.

Štednja je mudrost trošenja.

http://www.poslovni.hr/vijesti/zse-mizeran-promet-magma-skocila-24-posto-182471.aspx

ZSE: Mizeran promet, Magma skočila 24 posto
Na trećem mjestu po kriteriju likvidnosti našla se Magma, s prometom od 756,91 tisuću kuna. Dionica Magme prekinula je višednevni negativni niz i skočila čak 23,91 posto na 8,50 kuna, odmaknuvši se od rekordno niske razine. Kompanija je danas putem Zagrebačke burze izvijestila o nekoliko materijalnih činjenica, uključujući i to da je ponudila na prodaju sve svoje poslovne udjele u društvima koja se bave poslovanjem u sklopu Turbo limač asortimana. U Magminoj obavijesti se ističe da su potencijalni investitori već iskazali inicijalni interes i želju za kupnju udjela.

p.s. unatoč problemima u poslovanju, neisplati komercijalnih zapisa, sudskim sporovima, cijena dionice magme na ZSE značajno raste uz solidan promet, to možeš doživit samo na ZSE.

Štednja je mudrost trošenja.

p.s. unatoč problemima u poslovanju, neisplati komercijalnih zapisa, sudskim sporovima, cijena dionice magme na ZSE značajno raste uz solidan promet, to možeš doživit samo na ZSE.

Nije to karakteristika ZSE nego svih burzi na svijetu.
Dionice nigdje ne padaju niti rastu pravocrtno.

Nakon što je mjesec dana strmo padala današnji rast se može objasniti špkulacijom da će uspjeti refinancirati komercijalne zapise. Samo činjenica da ih nisu iskupili je već jučer bila ukalkulirana u cijenu.

Iako ja mislim da Magma neće preživjeti ovo je odlična dionica za trejdanje, uzmeš MCAP kao orjentir te malo TA ovdje se može odlično zaraditi.


MAGMA d.d. – neisplaćena glavnica za komercijalni zapis

01.07.2011

obavještavamo vas da je danas, 01.07.2011. dospjela glavnica komercijalnog zapisa oznake MGMA-M-126E, izdavatelja društva MAGMA d.d..

Ugovorom o platnom agentu sklopljenim između SKDD-a d.d. (dalje: SKDD) i izdavatelja te u skladu sa terminskim planom koji je poslan izdavatelju, SKDD je preuzeo obvezu isplate glavnice imateljima predmetnog komercijalnog zapisa pod uvjetom da izdavatelj pravovremeno doznači sredstva SKDD-u odnosno u konkretnom slučaju da izdavatelj najkasnije do 08.00h na dan 01.07.2011. godine doznači sredstva SKDD-u.

Kako izdavatelj nije doznačio sredstva SKDD-u, to niti SKDD nije u mogućnosti doznačiti sredstva imateljima predmetnog komercijalnog zapisa na čijim je računima na dan 30.06.2011. godine (datum utvrđivanja prava na isplatu) isti upisan.

Po eventualnom zaprimanju novčanih sredstava, uplata će biti provedena u skladu s Uputom SKDD-a.

auuuuuuuu, neisplata komerijalnog zapisa, blokada računa….
izgleda, GAME OVER [cry]

Ma kakav GAME OVER
šta ti pričaš

Jučer sam pročitao cijeli intervju s Fižulićem u kojem navodi sve stavove problematike i po njegovom viđenju mogućim rješenjem.

Ono što je interesantno je činjenica u kojoj me nije uvjerio o svojoj ispravnosti navoda, priča mu ima puno šupljina, ali postoje dva zanimljiva momenta ;
1. Gdje je tih 15 milijuna Eura i zašto s njima nije sanirao Magmu, odnosno zašto mu to nije bilo dovoljno
2. Ostali 6,6 milijuna Eura koje nije dobio niti neće prema svemu navedenom i to s pravom koliko ja razumijem problematiku

Dojam koji sam ja stekao čitajući taj interjvu govori da se on osigurao, a Magmu otpisao lagano .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

uf, ako je točno ovo za neisplatu komercijalnih zapisa i blokadu računa, teško da se MGMA više može spasiti stečaja. u ponedjeljak će bit gadna bežanija iz MAGME [embarass]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

Ovakav rast na ovakvom prometu se rijetko desava, wow svaka cast onome tko je uletio da 6,xx i izletio na 8,xx [thumbsup]


1. Gdje je tih 15 milijuna Eura i zašto s njima nije sanirao Magmu, odnosno zašto mu to nije bilo dovoljno
2. Ostali 6,6 milijuna Eura koje nije dobio niti neće prema svemu navedenom i to s pravom koliko ja razumijem problematiku

Dojam koji sam ja stekao čitajući taj interjvu govori da se on osigurao, a Magmu otpisao lagano

Kljuc neuspjeha pregovora s poljacima je u tome sto bi on vise ne bio glavni u upravi i magma vise ne bi bila vertikalno organizirana kako on kaze. Tj. ne bi vise kupovao robu od sebe iz kine.
Vjerojatno je slican problem nastao i sada. Da proda ostatak za TL za 5, 6 miliona €, ovo drugo otpise sto mu vise treba? Magma bez limaca je nista.
Sto se tice blokade rucana. Pa blokiran je vec neko vrijeme. Posluju preko drugih firmi. Pitanje je dana kad ce netko od vjerovnika dati prijdlog za stecaj.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

New Report

Close