MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Bemti miša.. [lol]

Bolje živjeti sto godina u bogatstvu nego sedam dana u siromaštvu!


Bemti miša.. [lol]

+ 25,36% promjenaa od jučer (trenutno)

Magma: Udjeli na prodaju, račun blokiran

Magma je ponudila na prodaju sve svoje poslovne udjele u društvima koja se bave poslovanjem u sklopu Turbo limač asortimana

Magma je danas putem Zagrebačke burze obavijestila dioničare o nekoliko aktualnih zbivanja i materijalnih činjenica vezanih uz tu tvrtku.

Kako se navodi u obavijesti, temeljem Zakona o krivičnom postupku Republike Srbije, opunomoćenik oštećenika, u ovom slučaju Magme iz Zagreba, podnio je krivičnu prijavu protiv Slobodana Vučičevića, vlasnika tvrtke NCA Investment Group (NCA), Mine Radovića, bivšeg direktora društava Magma International i Kozmolina iz Beograda, Nine Jandrić, bivše direktorice društva Dexy Co iz Beograda te Jadranke Jokić-Radović, direktorice društva VJM iz Beograda zbog više kaznenih djela. Riječ je o kaznenim djelima davanja i primanja mita, neovlaštenog odavanja i pribavljanja informacija, nesavjesnog gospodarskog poslovanja te poticanja na izvršenje kaznenog djela.

Mina Radović, bivši direktor Magme International iz Srbije, je putem društva VJM u vlasništvu svoje supruge trebao u razdoblju od 15. listopada 2010. do 31. prosinca 2012. primiti između 150 i 220 tisuća eura od društva DEXY u vlasništvu NCA, stoji u obavijesti. Mina Radović je priznao navode iz krivične prijave, dio navedenog iznosa je u međuvremenu primio, a korupcijski odnos se nastavio i nakon što su 24. prosinca 2010. NCA i Magma potpisali Sporazum o razumijevanju, navode iz Magme. Iz kompanije poručuju i da je Slobodan Vučićević postojanje navedenog korupcijskog odnosa javno obznanio u izjavi za Dnevnik HTV-a 28. lipnja 2011. pravdajući se da je takvo postupanje uobičajena praksa.

Kako se dalje navodi, zbog nepotpunog izvršenja transakcije sukladno krovnom sporazumu sklopljenom u prosincu 2010. između Magme i NCA, prema kojem NCA odbija cjelovito izvršenje svih odredbi sporazuma, a temeljem čega je Magmi izuzeto plaćanje 6,6 milijuna eura i otežano redovno poslovanje, Magma je ponudila na prodaju sve svoje poslovne udjele u društvima koja se bave poslovanjem u sklopu Turbo limač asortimana. Riječ je 49 posto udjela u društvu Adria design te 100 posto u društvima Magma B iz BiH i Magma international iz Srbije.

U obavijesti se ističe da su potencijalni investitori već iskazali inicijalni interes i želju za kupnju udjela u društvima čije poslovanje je vezano za Turbo limač asortiman kao i želju za brzom realizacijom transakcije. Daljnji pregovori te uspješnost transakcije ovise i o volji većinskog vlasnika društva Adria design, NCA Investment grupi iz Beograda, kažu u Magmi. Kao posljedica nepotpunog izvršenja transakcije temeljem kojeg je Magma uskraćena za 6,6 milijuna eura je nelikvidnost društva i bitno otežano podmirenje tekućih obveza, uslijed čega je redovni račun društva trenutno blokiran, navode dalje iz Magme.

Premda je sa 95 posto upisnika 15. tranše komercijalnih zapisa, oznake MGMA-M-126E u iznosu od 6,13 milijuna eura dospijeća 1. srpnja 2011., postignut dogovor o njihovom refinanciranju novom tranšom, samu transakciju zamjene komercijalnih zapisa novom tranšom iz tehničkih razloga nije moguće izvršiti do roka dospijeća temeljem zakonskih odredbi koje onemogućavaju takvu namiru u stanju blokade računa, stoji u obavijesti. Magma očekuje da će račun društva biti deblokiran u narednih 10 dana, nakon čega će se izvršiti upis nove tranše komercijalnih zapisa, zaključuje se u obavijesti.

(pd)

izgleda da sve ide dođavola [undecid]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

"U obavijesti se ističe da su potencijalni investitori već iskazali inicijalni interes i želju za kupnju udjela u društvima čije poslovanje je vezano za Turbo limač asortiman kao i želju za brzom realizacijom transakcije"
Ovo ne navodite.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

meni se to čini pozitivno što su uspjeli dogovoriti reprogram dugova

ovo dela na sličnom principu kao hgsp tamo neke godine, impresivan prinos danas…

Auuuu, a ja se zadvoljio sa 20%. Neka nema veze, tko je i od mene kupio je fino zaradio. Jako rizična dionica, to je za mlađe…

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/Magmi-dospjelo-6-mil.-eura-duga-a-racun-tvrtke-je-blokiran

Al’ će ovdje biti pokolja….

Moji postovi nisu poziv na kupnju,prodaju ili bavljenje dionicama.

Skriveni na prodaji 8,60. Ide ovo doli.


Auuuu, a ja se zadvoljio sa 20%. Neka nema veze, tko je i od mene kupio je fino zaradio. Jako rizična dionica, to je za mlađe…

iskaži to u nominalnom iznosu.

– Poljska tvrtka NFI EMPiK Media Fashion, vlasnik najvećeg poljskog lanca SMYK, opet je u igri za kupnju Turbo Limača!

New Report

Close