MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mene više brine to što nećemo imati penzija, Erste plavi kupio MAGMU po 200 kn , prodao po 10 i bacio naših 5 milijuna Eura u smeće. Razmišljam to poslat u novine, znam jednog novinara.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Prodaje se po daj šta daš…ccc

uredno primam mirovinu i zaboli me za vaše penzije.

28. lipanj 2011.

Magma se protivi odluci Adria Designa o zatvaranju trgovina

Magma je u svom današnjem priopćenju istaknula kako se protivi odluci Uprave Adria designa, Slobodana Vučičevića i Ivana Cekuša, da privremeno zatvore 29 trgovina Turbo limač koje posluju u sastavu Adria designa u Republici Hrvatskoj. Magma je 49-postotni vlasnik Adria designa.

”Odluku Uprave smatramo štetnom, protuzakonitom i protivnom propisima kojima se regulira način rada trgovina i ona je donesena vjerojatno kao oblik pritiska na pravosudna tijela. Napominjemo da su djelatnici trgovina pozvani da rade i da budu na svojim radnim mjestima ali im nije dozvoljeno da rade s kupcima što je apsurd i ukazuje da u pozadini te odluke postoje prikrivene namjere”, poručili su iz Magme.

Podsjetimo, tvrtka Adria Design je jučer izvijestila kako je prisiljena zatvoriti 29 prodajnih mjesta i više od 200 radnika poslati kućama zbog rješenja zagrebačkog Trgovačkog suda o privremenoj mjeri zabrane korištenja marke Turbo limač i još niza brendova preuzetih krajem prošle godine od Magme.

U odvojenom Magminom priopćenju navodi se kako je temeljem Zakona o krivičnom postupku Republike Srbije, opunomoćenik Magme podnio je krivičnu prijavu protiv Slobodana Vučičevića, vlasnika NCA Investment Groupa, Mine Radovića, bivšeg direktora društava Magma International i Kozmolina iz Beograda, Nine Jandrić, bivše direktorice društva Dexy Co iz Beograda te Jadranke Jokić-Radović, direktorice društva VJM iz Beograda, zbog više kaznenih djela. Kako se navodi u priopćenju, riječ o kaznenim djelima davanja i primanja mita, neovlaštenog odavanja i pribavljanja informacija, nesavjesnog gospodarskog poslovanja te poticanja na izvršenje kaznenog djela.

Bivši direktor društava Magma International i Kozmolina priznao je navedena kaznena djela te primanje naknade za izvršenje istih od strane društva Dexy Co (u vlasništvu Slobodana Vučićevića) posredstvom društva VJM, zaključuje se u današnjem priopćenju.

(pd)

ne da se Goranko [thumbsup]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati

Ikea, 29.06.2011. u 00:10

Bivši direktor društava Magma International i Kozmolina priznao je navedena kaznena djela te primanje naknade za izvršenje istih od strane društva Dexy Co (u vlasništvu Slobodana Vučićevića) posredstvom društva VJM, zaključuje se u današnjem priopćenju.

Jel to priznao magminim istraziteljima? jel advokat bio prisutan? jel potpisao izjavu?
Koja situacija, vlasnici su 100% trgovina u srbiji, a tamo ne smiju doci…

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


28. lipanj 2011.

Magma se protivi odluci Adria Designa o zatvaranju trgovina

……
Bivši direktor društava Magma International i Kozmolina priznao je navedena kaznena djela te primanje naknade za izvršenje istih od strane društva Dexy Co (u vlasništvu Slobodana Vučićevića) posredstvom društva VJM, zaključuje se u današnjem priopćenju.

(pd)

meni izgleda da Fižulić na ovaj način radi pritisak na Vučićevića da se povuče iz Magme tj. da svoje udjele jedan i drugi prodaju trećoj strani koja bi neopterećena njihovim sukobima nastavila poslovanje

1euro = 1 dionica
Zanimljiv razvoj situacije

Mislim da ovo ide u ambis

Vaš link

Splite moj

RBA FOND IZGUBLJEN U VREMENU I PROSTORU BIJEŽITI IZ OVOGA FONDA IZABERITE AZ FOND ZA VAŠU BOLJU BUDUĆNOST I SIGURNU MIROVINU

@upitnik9
"ide u ambis"? po cijeni na burzi je već u ambisu…. sad ili će se ovdje kiseliti mjesecima ili će sa zelenilom na ZSE biti jači odbijanac (možda i prije ako se V. i F. dogovore)

Sve što pišem je osobno mišljenje, ne invest. savjet!

U jednom trenutku mi je pisalo da je na kupnji 998.559 dionica??

kako cijede ljude … kad ljudi prestanu prodavati, prestat će i ovo… samo je fora što neki jedni drugima prodaju i spuštaju cijenu prividno… na ovako malim prometima… izgleda krvavo, a ustvari je to mala posjekotina na glavi ! 🙂

dionica vrijedi onoliko koliko se za nju može na burzi dobiti, a to je 30 puta manje nego na IPO-u.je li možda netko zna, približno koliko firmi ima fižulić preko kojih je izmuzao lovu od IPO-a, a ostavio dioničarima danas gotovo bezvrijedne papire. 238-8=230. ta lova je negdje završila. firma mgma mu je u autu, a on je na listi najbogatijih hrvata.mislim da bi pod žurno trebalo promijeniti zakon i da bi za poslovanje trebao odgovarati svojom cjelokupnom imovinom.

New Report

Close