MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ovo je win-win situacija.vukičević uplatio pola love ,ali mu fižulić ne da dio dućana,zaključak :moraju se dogovoriti jer i jedan i drugi gube,a istina je negdje na pola puta u međusobnim optužbama tako da nemaju obojica puno izbora.trenutno je mgma najbolja špekulacija na burzi.ulazim od 10 kn i očekujem povrat barem 100 %.

zaboravljate da magma i dalje ostaje suvlasnik u turbo limaču,jerje prema ugovoru i nakon dokap omjer isti između nca i magme


Win-win situacija, sve dok u jednadžbu ne uvrstiš stečaj kao prilično realnu opciju. Onda je loose-loose situacija. Ako je book 2,08, a recimo da se predstečajna dionica prodaje na P/B = 0,2, nekakva cijena koja bi koliko-toliko amortizirala prijetnju stečaja iznosi 42 lipe. Dakako, s obzirom da se DKVS i dalje prodaje po nekakvim cijenama, 42 lipe po dionici MGME teško da ćemo dočekati, čak ako i završi u stečaju.

No, nema razloga da MGMA ne pada svakoga dana po malo, sve dok se ne objavi nekakva vijest, štoviše špekulacija, da netko kupuje MGMU da izbjegne stečaj. A to je teško očekivati, jer vlasnici obiteljskih firmi neradno se odriču svojih udjela. Naravno, u slučaju neke špekulacije, ako se neće spominjati cijena preuzimanja, vrlo je moguće da MGMA skoči i 50% u jednom danu. Samo pitanje s koje cijene će skakati, ako će skakati. Sve iznad 1 kn je suicidalno rizično, a ispod kune je tek prilično rizično.
[/quote]

smiješan si. da ne znam koje su ti namjere, reklo bi se da si glup, a ovako samo ostaješ pokvarenjak. Realni book je puno veći od onog na stranici gdje ti crpiš podatke a već ti je rečeno zašto. U knjigama se firme kćeri vode po puno manjim vrijednostima nego što realno vrijede. i ti to dobro znaš ali i dalje drukaš. Dao bog da kupiš po 7 i da idućeg dana padne na 10 lipa a ti ne uspiješ prodati. tada bi bio primjereno kažnjen. A ovako možda i zaradiš za pizza-cut.

...povijest se ponavlja...

Sjeća li se netko ove analize s početka godine?
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Odabir-Erste-Banka-u-2011.-INA-Atlantic-Ingra-HGspot-i-Magma

…Dionice vrijedne pažnje su i Ingra, HGspot i Magma, tvrtke koje su u protekloj godini imale strašnih problema s otplatom duga…

Jedna propala, druga na najboljem putu, a za treću neznam uopće što bi rekao.

I to su Erste analitičari… [lol]


smiješan si. da ne znam koje su ti namjere, reklo bi se da si glup, a ovako samo ostaješ pokvarenjak. Realni book je puno veći od onog na stranici gdje ti crpiš podatke a već ti je rečeno zašto. U knjigama se firme kćeri vode po puno manjim vrijednostima nego što realno vrijede. i ti to dobro znaš ali i dalje drukaš. Dao bog da kupiš po 7 i da idućeg dana padne na 10 lipa a ti ne uspiješ prodati. tada bi bio primjereno kažnjen. A ovako možda i zaradiš za pizza-cut.

Kolika kolicina gorcine u tako malo rijeci…
Kolega, da li ste vi u ovoj godini u plusu i u jednoj svojoj investiciji?




ovo je win-win situacija.vukičević uplatio pola love ,ali mu fižulić ne da dio dućana,zaključak :moraju se dogovoriti jer i jedan i drugi gube,a istina je negdje na pola puta u međusobnim optužbama tako da nemaju obojica puno izbora.trenutno je mgma najbolja špekulacija na burzi.ulazim od 10 kn i očekujem povrat barem 100 %.

zaboravljate da magma i dalje ostaje suvlasnik u turbo limaču,jerje prema ugovoru i nakon dokap omjer isti između nca i magme


Win-win situacija, sve dok u jednadžbu ne uvrstiš stečaj kao prilično realnu opciju. Onda je loose-loose situacija. Ako je book 2,08, a recimo da se predstečajna dionica prodaje na P/B = 0,2, nekakva cijena koja bi koliko-toliko amortizirala prijetnju stečaja iznosi 42 lipe. Dakako, s obzirom da se DKVS i dalje prodaje po nekakvim cijenama, 42 lipe po dionici MGME teško da ćemo dočekati, čak ako i završi u stečaju.

No, nema razloga da MGMA ne pada svakoga dana po malo, sve dok se ne objavi nekakva vijest, štoviše špekulacija, da netko kupuje MGMU da izbjegne stečaj. A to je teško očekivati, jer vlasnici obiteljskih firmi neradno se odriču svojih udjela. Naravno, u slučaju neke špekulacije, ako se neće spominjati cijena preuzimanja, vrlo je moguće da MGMA skoči i 50% u jednom danu. Samo pitanje s koje cijene će skakati, ako će skakati. Sve iznad 1 kn je suicidalno rizično, a ispod kune je tek prilično rizično.
[/quote]

smiješan si. da ne znam koje su ti namjere, reklo bi se da si glup, a ovako samo ostaješ pokvarenjak. Realni book je puno veći od onog na stranici gdje ti crpiš podatke a već ti je rečeno zašto. U knjigama se firme kćeri vode po puno manjim vrijednostima nego što realno vrijede. i ti to dobro znaš ali i dalje drukaš. Dao bog da kupiš po 7 i da idućeg dana padne na 10 lipa a ti ne uspiješ prodati. tada bi bio primjereno kažnjen. A ovako možda i zaradiš za pizza-cut.

[/quote]

Pa koliki je onda realni book i koliko vrijedi 1 dionica MGMA-R-A i zašto? Svoju računicu javno objavih, možda je pogrešna, ne znam… Dajte vi svoju procjenu pa možemo razgovarati. Možda vrijedi 20, možda 30?!




Skupila se grupica drukera koja hoce sto jeftiniji dokup. Decki, imate par stotina komada do 60 a kasnije nece vise biti ovako jeftino.
Kako vjerujem u dionicu postavio sam dva manja naloga ispod 55 da podebljam, mozda prodje!

Mislim da svatko tko ima bar malo pameti u glavi ne želi ovo kupovati.
Ovo je definitivno najgora firma na ZSE i ovu cijenu drže jedino MF-ovi, kad oni dođu pameti ode ovo ispod 10kn.
[/quote]

Ne mislim se naslađivati, ali nisam mogao odoljeti. Ovo je post od 21.06.2011 točno prije godinu dana
Nikolaj je OK dečko, ne vjerujem da je imao zle namjere i nadam se da je nešto naučio iz ovoga.

[/quote]

Ovaj post od prije godinu dana je nebitan u sadasnjim okolnostima. U ono vrijeme nije bilo ni spomena o stecaju i takvim problemima Magme. Mirovinci su branili Magmu, izvrsena je dokapitalizacija. Ako ste pratili Magmu cijena je krajem kolovoza otisla na 70 kuna. U to vrijeme svaki dan bi bila izvrsena transakcija na Magmi od 30 ili 50 komada po asku u prvim minutama trgovanja. Bid je uvijek bio ali dosta slab. To sam koristio i zaradio neki sitnis. Pogrijesio sam sto nisam izisao kad se pocelo udarati po bidu i kad je palo na 50 kuna i ispod. A imao sam dovoljno prilika. A top20 je bio jako obecavajuci, sve sami dobrovoljni mirovinski i investicijski fondovi. Mislim da je bilo i nekih stranih. Uglavnom nista nije govorilo o ovome. Molim lijepo. Cak je i danas slicno stanje, jer sve velike kolicne prije ovog armagedona na 10kn su bile preslagivanje izmedu tih fondova. To svi a i vi znaju koji su pratili magmu. i svi ostali koji se sada vrte oko Magme znaju da su mirovinci jako ukljuceni u magmu. Znaju da Fizulic nije Pevec i da ima politickih veza i da nece tek tak Magma propast.










Nemam ni želju da ovo izraste u neku svađu. Čujemo se na 10kn.
Pozdrav.

[/quote]
Kuc kuc.
[/quote]

Vi kolega recite mi samo na koju razinu ste kupili magmu? I kad je mislite prodati. Znatizeljam sam kolko ste dobar spekulant. Ili pisete na temi pod drugim nikom kao i neki drugi?

Lp


Ovaj post od prije godinu dana je nebitan u sadasnjim okolnostima. U ono vrijeme nije bilo ni spomena o stecaju i takvim problemima Magme. Mirovinci su branili Magmu, izvrsena je dokapitalizacija.

Što se mene tiče kod Magme se ništa nije promijenilo u odnosu na prošlu godinu, sadašnja cijena je bila lako predvidiva.
Mcap od cca 300 mil kn je bio nerealno visok u odnosu na financijske pokazatelje i trend.

u 2009g si imao negativnu operativnu dobit tj. problemi su bili u core biznisu, padom prihoda u 2010g je palo pokriće fiksnih troškova i operativna marža je s -6% u 2009g porasla na -26%
Dokap je trebao poslužiti za smanjivanje obaveza i nabavu robe, a nije riješen osnovni problem koji je uzrokovao gubitke.

Jednostavno nisu se uspjeli prilagoditi potrebama tržišta…





ovo je win-win situacija.vukičević uplatio pola love ,ali mu fižulić ne da dio dućana,zaključak :moraju se dogovoriti jer i jedan i drugi gube,a istina je negdje na pola puta u međusobnim optužbama tako da nemaju obojica puno izbora.trenutno je mgma najbolja špekulacija na burzi.ulazim od 10 kn i očekujem povrat barem 100 %.

zaboravljate da magma i dalje ostaje suvlasnik u turbo limaču,jerje prema ugovoru i nakon dokap omjer isti između nca i magme


Win-win situacija, sve dok u jednadžbu ne uvrstiš stečaj kao prilično realnu opciju. Onda je loose-loose situacija. Ako je book 2,08, a recimo da se predstečajna dionica prodaje na P/B = 0,2, nekakva cijena koja bi koliko-toliko amortizirala prijetnju stečaja iznosi 42 lipe. Dakako, s obzirom da se DKVS i dalje prodaje po nekakvim cijenama, 42 lipe po dionici MGME teško da ćemo dočekati, čak ako i završi u stečaju.

No, nema razloga da MGMA ne pada svakoga dana po malo, sve dok se ne objavi nekakva vijest, štoviše špekulacija, da netko kupuje MGMU da izbjegne stečaj. A to je teško očekivati, jer vlasnici obiteljskih firmi neradno se odriču svojih udjela. Naravno, u slučaju neke špekulacije, ako se neće spominjati cijena preuzimanja, vrlo je moguće da MGMA skoči i 50% u jednom danu. Samo pitanje s koje cijene će skakati, ako će skakati. Sve iznad 1 kn je suicidalno rizično, a ispod kune je tek prilično rizično.
[/quote]

smiješan si. da ne znam koje su ti namjere, reklo bi se da si glup, a ovako samo ostaješ pokvarenjak. Realni book je puno veći od onog na stranici gdje ti crpiš podatke a već ti je rečeno zašto. U knjigama se firme kćeri vode po puno manjim vrijednostima nego što realno vrijede. i ti to dobro znaš ali i dalje drukaš. Dao bog da kupiš po 7 i da idućeg dana padne na 10 lipa a ti ne uspiješ prodati. tada bi bio primjereno kažnjen. A ovako možda i zaradiš za pizza-cut.

[/quote]

Pa koliki je onda realni book i koliko vrijedi 1 dionica MGMA-R-A i zašto? Svoju računicu javno objavih, možda je pogrešna, ne znam… Dajte vi svoju procjenu pa možemo razgovarati. Možda vrijedi 20, možda 30?!

[/quote]

Prema trenutno javno dostupnim podacima na stranicame HANFE http://www.hanfa.hr/index.php?ID=0&AKCIJA=izdavatelji i ZSE http://www.zse.hr/default.aspx?id=31021

Konsolidirani BVPS Magme iznosi ravno 2,04 KN… Tko suprotno tvrdi – tvrdi da je G. Fižilić tzv.lažirao ili sl., zadnje FI….
Naime: Izjavu o odgovornosti uz FI potpisao je predsjednik Uprave Magme g. Goranko Fižulić
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/MGMA-fin2011-1Q-NotREV-K-HR.pdf

umjesto mlaćenja prazne slame, neka netko odgovori ima li kakvih promjena u top 10? [yawn]

Moje pisanje je isključivo odraz mojeg razmišljanja u određenom trenutku, a ne savjet za kupnju/prodaju dionica.

@link1

17.06.2011 > T: 14.06.11 Pros. cijena: 12,09
RB Dioničar Broj %
1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 2.464.129 36,37%
2. TIDO D.O.O. 1.510.000 22,29%
3. Raiffeisen OMF 501.830 7,41%
4. PBZ D.D. 394.828 5,83%
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIŽULIĆ GORANKO 325.760 4,81%
6. PBZ D.D. 299.164 4,42%
7. PBZ D.D. 246.046 3,63%
8. MAGMA D.D. (1/1) 142.355 2,10%
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 126.733 1,87%
10. Raiffeisen DMF 103.590 1,53%
UKUPNO 6.114.435 90,26%

Ispali iz Top 10:
FIŽULIĆ GORANKO
Erste Plavi OMF


@link1

17.06.2011 > T: 14.06.11 Pros. cijena: 12,09
RB Dioničar Broj %
1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 2.464.129 36,37%
2. TIDO D.O.O. 1.510.000 22,29%
3. Raiffeisen OMF 501.830 7,41%
4. PBZ D.D. 394.828 5,83%
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIŽULIĆ GORANKO 325.760 4,81%
6. PBZ D.D. 299.164 4,42%
7. PBZ D.D. 246.046 3,63%
8. MAGMA D.D. (1/1) 142.355 2,10%
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 126.733 1,87%
10. Raiffeisen DMF 103.590 1,53%
UKUPNO 6.114.435 90,26%

Ispali iz Top 10:
FIŽULIĆ GORANKO
Erste Plavi OMF

A ovaj broj 5 je tko ? 🙂

Opet Goranko nasto petlja. Prebacio je na ovu firmu TIDO…

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock



@link1

17.06.2011 > T: 14.06.11 Pros. cijena: 12,09
RB Dioničar Broj %
1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 2.464.129 36,37%
2. TIDO D.O.O. 1.510.000 22,29%
3. Raiffeisen OMF 501.830 7,41%
4. PBZ D.D. 394.828 5,83%
5. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIŽULIĆ GORANKO 325.760 4,81%
6. PBZ D.D. 299.164 4,42%
7. PBZ D.D. 246.046 3,63%
8. MAGMA D.D. (1/1) 142.355 2,10%
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 126.733 1,87%
10. Raiffeisen DMF 103.590 1,53%
UKUPNO 6.114.435 90,26%

Ispali iz Top 10:
FIŽULIĆ GORANKO
Erste Plavi OMF

A ovaj broj 5 je tko ? 🙂
[/quote]

br.2 – 1.260.000 kom
br. 4. – 250.000 kom

novi br. 2 TIDO d.o.o.= 1.510.000 kom SUBJEKT

TIDO d.o.o.Osnivači/članovi društva
Stichting South Eastern European New Technology, Nizozemska, Broj iz registra: 27194991, Naziv registra: Gospodarska komora za Haaglanden, Nadležno tijelo: Gospodarska komora za Haaglanden

Funkcija – jedini osnivač d. o. o.
https://sudreg.pravosudje.hr/Sudreg/pages/detaljiSubjekta/temeljniPodaciSubjekta.faces

Vlasnicka struktura
Vlasnicka struktura na dan 31. prosinca 2004. bila je kako slijedi:Društvo
Broj dionica Vlasnicki udio %
Biserka Preininger – Fižulic 156.888 36,35
Goranko Fižulic 156.086 36,16
East European Food Fund, Sicaf, Luxembourg 111.914 25,93
South Eastern European New Technology Foundation, Nizozemska 6.733 1,56431.621 100,00

http://zse.hr/userdocsimages/prospekti/MGMA-M-707A-prospekt.pdf

New Report

Close