MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo novih 1000 na prodaji na 10 kn, očito mirovinac prodaje na toj cijeni pa uzmi ili ostavi, jeftinije ne da [rolleyes]

Po mojim procjenama ne bi Erste trebao imati preko 5000-10000 kom na lageru.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Razumijem ove koji prodaju..
Ali ovi sto kupuju? Znaju li ista o toj formi? Pa racun im je u blokadi, svi ducani posluju preko drugih firmi koje su pootvarali? Ovo ne vrijedi ni 2 kuna. Jedinu pozitivnu pricu, limac, ce unistiti sudskim sporom. Ovo drugo sto imaju je hrpa stare robe, ducani pred zatvaranjem, a vecinski vlasnik lovu koju je dobio trosi….

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


Po mojim procjenama ne bi Erste trebao imati preko 5000-10000 kom na lageru.

mislim da imaju još oko 15.000 komada, ali to je također sitno….veći je problem što je letargija na burzi, a većina ulagača na produženom vikendu [yawn]

moji postovi su moje osobno mišljenje,nisu investicijski savjeti niti poziv na trgovanje dionicama!!!

Ne mislim se naslađivati, ali nisam mogao odoljeti. Ovo je post od 21.06.2011 točno prije godinu dana
Nikolaj je OK dečko, ne vjerujem da je imao zle namjere i nadam se da je nešto naučio iz ovoga.

Tražio sam koliko su OMF-ovi upisali dionica u dokapu, ali nije nitko tada stavio na forum.
Dokap je bio 108 mil kn, mislim da je njihova bila polovica.
Znači da su u godinu dana spalili 50 mil kuna.

U svakoj normalnoj privatnoj firmi bi zbog ovakve gluposti managera koji je donio odluku potjerali s nogom u gu…
Pošto se ovdje radi o novcima koje mi svaki mjesec uplaćujemo od naših plaćica, nadam se da će netko zbog ovoga odgovarati.

A nesto malo manje. fizulici su dokapitalizirali s 10mil€, al su lovu odmah izvukli natrag kako kaze KPMG.
templeton i onaj drugi nisi htjeli nista, a razlika je u fondovima, oko 40ak milja
[/quote]


Neznam što novinari rade, bilo bi im pametnije da se uhvate ovakvih stvari nego da se na naslovnim stranicama dive gej paradi…

Ovo im je veca fora, a i ne moras o nicemu nista znati. Nece valjda razbijat svoje pametne glavice s financijama, nekakavim fondovima i nekim stupovima mirovinskog.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


fakat ne ide ispod 10 kn, ovo što je prošlo nije prodavao mirovinac nego mali koji pokušavaju srušiti cijenu ali im ne ide, više nitko ne nasjeda na takve prozirne igre. baš me zanima kad će odbijanac i dokle će MGMA poskočiti???

fakat je otišlo ispod 10 kn… a svezi odbijanca, mislim da ćete prije dobit na poker aparatu…

@ zztop
To šta želite drugima, nadam se da će i vas snaći.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@S400
ja ne želim nikome ništa… samo komentiram trenutne činjenice… a to je ogromna razlika između vas i mene…



fakat ne ide ispod 10 kn, ovo što je prošlo nije prodavao mirovinac nego mali koji pokušavaju srušiti cijenu ali im ne ide, više nitko ne nasjeda na takve prozirne igre. baš me zanima kad će odbijanac i dokle će MGMA poskočiti???

fakat je otišlo ispod 10 kn… a svezi odbijanca, mislim da ćete prije dobit na poker aparatu…
[/quote]

[lol] [bye] [thumbsup] [shocked]

e sad su igru preuzeli "igrači" s foruma ! :)) a onaj koji proda je stvarno lud… Treba ih pustiti nek sami sebi prodaju pa nek spuštaju koliko hoće …

ovo je win-win situacija.vukičević uplatio pola love ,ali mu fižulić ne da dio dućana,zaključak :moraju se dogovoriti jer i jedan i drugi gube,a istina je negdje na pola puta u međusobnim optužbama tako da nemaju obojica puno izbora.trenutno je mgma najbolja špekulacija na burzi.ulazim od 10 kn i očekujem povrat barem 100 %.

zaboravljate da magma i dalje ostaje suvlasnik u turbo limaču,jerje prema ugovoru i nakon dokap omjer isti između nca i magme

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


ovo je win-win situacija.vukičević uplatio pola love ,ali mu fižulić ne da dio dućana,zaključak :moraju se dogovoriti jer i jedan i drugi gube,a istina je negdje na pola puta u međusobnim optužbama tako da nemaju obojica puno izbora.trenutno je mgma najbolja špekulacija na burzi.ulazim od 10 kn i očekujem povrat barem 100 %.

zaboravljate da magma i dalje ostaje suvlasnik u turbo limaču,jerje prema ugovoru i nakon dokap omjer isti između nca i magme


Win-win situacija, sve dok u jednadžbu ne uvrstiš stečaj kao prilično realnu opciju. Onda je loose-loose situacija. Ako je book 2,08, a recimo da se predstečajna dionica prodaje na P/B = 0,2, nekakva cijena koja bi koliko-toliko amortizirala prijetnju stečaja iznosi 42 lipe. Dakako, s obzirom da se DKVS i dalje prodaje po nekakvim cijenama, 42 lipe po dionici MGME teško da ćemo dočekati, čak ako i završi u stečaju.

No, nema razloga da MGMA ne pada svakoga dana po malo, sve dok se ne objavi nekakva vijest, štoviše špekulacija, da netko kupuje MGMU da izbjegne stečaj. A to je teško očekivati, jer vlasnici obiteljskih firmi neradno se odriču svojih udjela. Naravno, u slučaju neke špekulacije, ako se neće spominjati cijena preuzimanja, vrlo je moguće da MGMA skoči i 50% u jednom danu. Samo pitanje s koje cijene će skakati, ako će skakati. Sve iznad 1 kn je suicidalno rizično, a ispod kune je tek prilično rizično.

New Report

Close