MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nad DKVS-om je davno otvoren stečaj pa se njime i dalje trguje i to skoro na cijeni na kojoj je sad MGMA tako da nema razloga za neko dramatiziranje pri ovoj cijeni. puno rizičnije je bilo Magmu kupovati na 20,30 ili 40 kn, a sad su rizik od gubitka i šansa za zaradu uravnoteženi, čak je po meni ova druga veća pa kako tko voli.
koga zanima nek kupuje i trguje, koga ne zanima neka preskoči temu jer čini mi se da ovdje najviše pišu oni koje MGMA kao fol ne zanima [yawn]

sve što pišem moje je mišljenje i ne može se shvatiti kao investicijski savjet ili preporuka za kupnju i prodaju dionica...


Na ovoj cijeni nema se što puno pričati, cijena je stečajna, a sad da li će biti stečaj vidjet ćemo. Za ući s nekom manjom lovom je OK, ali nikako ne upucavat velike pare…a onda sačekati rasplet priče…ili bar valove koji bi mogli bez posebnog razloga otići i na preko 15 kn. Bio je i VLDS na 5-6 kn, a nakon toga je otišao na 13-14 kn i sad se trži iznad 10 kn iako mu je račun skoro 2 godine u blokadi [rolleyes]

Mislim da miješate kruške i jabuke… Magma se trenutno trži sa cca 250% premijom, a Validus sa cca 90% diskontom… Nadalje, stečajna cijena za vlasnike Magme (dioničare) u slučaju stečaja ne postoji, jer ona tada iznosi ravno 0 kn… a špekulativna po osnovi booka-a te kolko tolko usporedna sa Validusom (kad Magmu već uspoređujete sa Validusom) trenutno bi iznosila cca 0,30 lipa… ili bi se Validus trebao tržiti po cca 350 Kn… naravno po osnovi zadnjih dostupnih FI-a obje dionice… samo što Validus nema tu sreću da mu neki fond/ovi (tuđom lovom) nadalje drže umjetno himalajsku cijenu…



Na ovoj cijeni nema se što puno pričati, cijena je stečajna, a sad da li će biti stečaj vidjet ćemo. Za ući s nekom manjom lovom je OK, ali nikako ne upucavat velike pare…a onda sačekati rasplet priče…ili bar valove koji bi mogli bez posebnog razloga otići i na preko 15 kn. Bio je i VLDS na 5-6 kn, a nakon toga je otišao na 13-14 kn i sad se trži iznad 10 kn iako mu je račun skoro 2 godine u blokadi [rolleyes]

Tržišna kapitalizacija Magme je cca 64 milijuna kuna. Po meni, neka odokativna "stečajna vrijednost" ne bi trebala prelaziti 15-ak milijuna kuna, čak sam i puno rekao.

Meni se čini da većina ulagača u ovakve dionice uopće ne razumije što je to vrijednost dionice i što je to stečaj.
[/quote]

Ma Gismund malo pokušava navlačiti, to su stare brokereske fore.
Validus je na 6 kn imao MCAP 15 mil kn, što je bilo na granici uračunatog stečaja.

Magma je u goroj situaciji nego Validus, a MCAP je 64 mil kn.
Teoretski svima koji imaju Magmu kupljenu po znatno višim razinama sada se isplati prodavati i s tom lovom kupovati recimo Badel koji ima MCAP 49 mil kn a percipira se na burzi lošije nego Magma.

Ja sam mislio ovdje uletiti samo za zatrejdat 10-20% ali ovo je preriskantno na ovim cijenama.


ali dogovor je vjerojatno bio da mu ovaj da pare, da ih magma provuce kroz rdg da smanji gubitak i da s njima dokapitalizira firme kceri, a nakon toga da ih ovaj kupi. Ali mudrac se dosjetio da ce pare poslati drugamo, dokapitalizirat sam s svojim dugom i nastavit prodavat limac i pravit se blentav. Uglavnom fizulice ceka burna jesen.
Mislim da cijena dionice vise nije ni bitna u cijeloj prici na nasu zalost.

Nije važno što je bio dogovor, važno je kako je to pravno formulirano u Ugovoru. Ne bih se složio da je s Magmom sve gotovo. Fižulić je, čini mi se u prednosti, a tako se da i naslutiti kroz Vučićevićev odgovor "Fižulići su me prevarili". Sad kad je uplatio lovu ne može natrag, a pravda je spora……i dostižna, ……ali ne uvijek.
Najbolje bi bilo da se nakon par jeseci parničenja glave ohlade i naprave dogovor, jer ovo nije dobro nijednome. No ako se pravno pokaže da Fižulić ima šanse neće sigurno pustiti 51% limaća.

Padne li na 5 kn, uzimam 6000 kom, to ću i dokazati. Pozdrav

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Padne li na 5 kn, uzimam 6000 kom, to ću i dokazati. Pozdrav

ma ne sekiraj se, svi ovi što danima sraćkaju protiv MAGME, imaju za cilj kupiti MAGMU na 6-7 kuna i onda kad krene jaki odbijanac zaraditi preko 100%…. ja također planiram uzeti nekoliko tisuća komada ovih dana pa ćemo vidjeti po kojoj cijeni će proći, dal po 7 ili po 10 kn [wink]

forumsko pisanje nije investicijsko savjetovanje niti preporuka za kupnju ili prodaju dionica !!!


Padne li na 5 kn, uzimam 6000 kom, to ću i dokazati. Pozdrav

Padne li na 5… mislim da će debelo još niže… shodno tome imat ćete vjerovatno love za 10.000 ako ne više kom…



Skupila se grupica drukera koja hoce sto jeftiniji dokup. Decki, imate par stotina komada do 60 a kasnije nece vise biti ovako jeftino.
Kako vjerujem u dionicu postavio sam dva manja naloga ispod 55 da podebljam, mozda prodje!

Mislim da svatko tko ima bar malo pameti u glavi ne želi ovo kupovati.
Ovo je definitivno najgora firma na ZSE i ovu cijenu drže jedino MF-ovi, kad oni dođu pameti ode ovo ispod 10kn.
[/quote]

Ne mislim se naslađivati, ali nisam mogao odoljeti. Ovo je post od 21.06.2011 točno prije godinu dana
Nikolaj je OK dečko, ne vjerujem da je imao zle namjere i nadam se da je nešto naučio iz ovoga.

Tražio sam koliko su OMF-ovi upisali dionica u dokapu, ali nije nitko tada stavio na forum.
Dokap je bio 108 mil kn, mislim da je njihova bila polovica.
Znači da su u godinu dana spalili 50 mil kuna.
U svakoj normalnoj privatnoj firmi bi zbog ovakve gluposti managera koji je donio odluku potjerali s nogom u gu…
Pošto se ovdje radi o novcima koje mi svaki mjesec uplaćujemo od naših plaćica, nadam se da će netko zbog ovoga odgovarati.

Neznam što novinari rade, bilo bi im pametnije da se uhvate ovakvih stvari nego da se na naslovnim stranicama dive gej paradi…



Padne li na 5 kn, uzimam 6000 kom, to ću i dokazati. Pozdrav

ma ne sekiraj se, svi ovi što danima sraćkaju protiv MAGME, imaju za cilj kupiti MAGMU na 6-7 kuna i onda kad krene jaki odbijanac zaraditi preko 100%…. ja također planiram uzeti nekoliko tisuća komada ovih dana pa ćemo vidjeti po kojoj cijeni će proći, dal po 7 ili po 10 kn [wink]
[/quote]

Svi kontaju isto pa će ih lipi đava tu i odnit!!!! Mislim da se dodatno ovdje ništa ne treba pojašnjavati..

Tipični pokušaj rušenja, čim neko udre po asku automatski nalog stavlja na prodaju nove. Samo koliko ima naivnih???

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

fakat ne ide ispod 10 kn, ovo što je prošlo nije prodavao mirovinac nego mali koji pokušavaju srušiti cijenu ali im ne ide, više nitko ne nasjeda na takve prozirne igre. baš me zanima kad će odbijanac i dokle će MGMA poskočiti???

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

Ja vjerujem da će poskočiti, ali ne prebrzo. Ali bitno da se uvijek i baš uvijek nađu oni koji vode ama baš sve u propast i cijenu dionice na 0. Rastu ko gljive poslije kiše, brinu da ne bi svi mi zaradili, a oni ostali jadni.

New Report

Close