MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolko još ima mirovinac za prodat? mislim da nema više puno i to bi trebalo otići sve oko ovih 10 kn,kome pravo kome krivo [rolleyes]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje

evo i mene s vama malkice

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

a ne razmišljate kolko vas se špekulanata/bureka nakrcalo sad?
a svi ste pohlepni do te mjere ćete izlaziti vrlo brzo, i nakon malog rasta. sami sebe ćete ugušiti sa svojim taktikama. more vas je istih.

Uzeo mu lovu i poručio mu sad me tuži, ako oćeš lovu natrag. Ha ,ha nije to niš novo, nije se kod nas jedan tako obogatio. Kod nas i mala djeca za to znaju.
Sa će Fižulić vrtiti njegovu lovu par godina dok se parnice ne riješe, za to vrijeme se možda tržište i oporavi pa se spasi s tuđom lovom. Na kraju, zatražio je i raskid ugovora pa će i cijelog Limaća dobiti natrag.
Strašan plan, ne bi se čudio da i uspije na brdovitom balkanu, kad se sve završi nešto love mu i može vratiti, onak čisto iz zahvalnosti.
[thumbsup]

(Inače pravno gledano mislim da mu ne stoji ovaj termin "neadekvatna dokapitalizacija i oprost duga od kčerinjeg društva-d.o.o. – rekao bih da je to u redu i legalno.)


Uzeo mu lovu i poručio mu sad me tuži, ako oćeš lovu natrag. Ha ,ha nije to niš novo, nije se kod nas jedan tako obogatio. Kod nas i mala djeca za to znaju.
Sa će Fižulić vrtiti njegovu lovu par godina dok se parnice ne riješe, za to vrijeme se možda tržište i oporavi pa se spasi s tuđom lovom. Na kraju, zatražio je i raskid ugovora pa će i cijelog Limaća dobiti natrag.
Strašan plan, ne bi se čudio da i uspije na brdovitom balkanu, kad se sve završi nešto love mu i može vratiti, onak čisto iz zahvalnosti.
[thumbsup]

(Inače pravno gledano mislim da mu ne stoji ovaj termin "neadekvatna dokapitalizacija i oprost duga od kčerinjeg društva-d.o.o. – rekao bih da je to u redu i legalno.)


Hahaha,
uzeo lovu fondasima, onda uzeo bankama, onda opet fondasima za dokapitalizaciju. Sad uzeo lovu Vucicevicu.
Samo ta lovica je vec negdje spremljena, a ovo ce otjerat u stecaj jer nama sanse magmu vise izvuci.
Ali ipak jedna je stvar uzet lovu mlitavim fondovima koja i nije njihova, a druga ovako nesto.
Bas me zanima hoce se baja pojavit u petak na skupstini.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


(Inače pravno gledano mislim da mu ne stoji ovaj termin "neadekvatna dokapitalizacija i oprost duga od kčerinjeg društva-d.o.o. – rekao bih da je to u redu i legalno.)

Naravno da je legalno, ali dogovor je vjerojatno bio da mu ovaj da pare, da ih magma provuce kroz rdg da smanji gubitak i da s njima dokapitalizira firme kceri, a nakon toga da ih ovaj kupi. Ali mudrac se dosjetio da ce pare poslati drugamo, dokapitalizirat sam s svojim dugom i nastavit prodavat limac i pravit se blentav. Uglavnom fizulice ceka burna jesen.
Mislim da cijena dionice vise nije ni bitna u cijeloj prici na nasu zalost.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


Uzeo mu lovu i poručio mu sad me tuži, ako oćeš lovu natrag. Ha ,ha nije to niš novo, nije se kod nas jedan tako obogatio. Kod nas i mala djeca za to znaju.
Sa će Fižulić vrtiti njegovu lovu par godina dok se parnice ne riješe, za to vrijeme se možda tržište i oporavi pa se spasi s tuđom lovom. Na kraju, zatražio je i raskid ugovora pa će i cijelog Limaća dobiti natrag.
Strašan plan, ne bi se čudio da i uspije na brdovitom balkanu, kad se sve završi nešto love mu i može vratiti, onak čisto iz zahvalnosti.
[thumbsup]

(Inače pravno gledano mislim da mu ne stoji ovaj termin "neadekvatna dokapitalizacija i oprost duga od kčerinjeg društva-d.o.o. – rekao bih da je to u redu i legalno.)

A šta da mu je ovaj isplatio svu lovu ? Kaj bi onda ostalo od tog tvog "MASTER PLANA" ?!

MGMA.

– gospon Splićo mi je na p.p. pisao kako će u ponedjeljak izići iz ove dionice.
– namjerno će ju rušiti kako bi meni učinio što veći minus na sići dionica koju tu imam.
– pisao mi je kako će odmah na otvaranju prodati svih 535 dionica koje ima.

– gospon Splićo u redu je to bilo prodavati na 18kn i koristiti stop loss s 10% gubitka.
– ali sada realizirati stop loss kada je gubitak prešao 50% ne znam koliko je pametno.
– ipak je ta MGMA 50% vašeg portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !



Dogovorite se sa samim sobom da li je fair cijena 30.
Za mene je to od 25 do 52/granica kada mogu kupovati mirovinci/.Ako probije 52 letvica se diže.

U Magmi će teči med i mlijeko ili…..ovaj ili shvatite ozbiljno!

– evo još jedan dobar post od mojeg prijatelja s teme Best bay koji se bavi s mlijekom.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ako je lopina mislio na 25 centa… onda da je to… ajd kolko tolko možda ok… no i ta cijena, ako se ne varam…. bila bi samo sa 35% diskontom po osnovi BVPS…

Na ovoj cijeni nema se što puno pričati, cijena je stečajna, a sad da li će biti stečaj vidjet ćemo. Za ući s nekom manjom lovom je OK, ali nikako ne upucavat velike pare…a onda sačekati rasplet priče…ili bar valove koji bi mogli bez posebnog razloga otići i na preko 15 kn. Bio je i VLDS na 5-6 kn, a nakon toga je otišao na 13-14 kn i sad se trži iznad 10 kn iako mu je račun skoro 2 godine u blokadi [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


3. Prošloga je tjedna Magma, pod nejasnim i sumnjivim okolnostima blokirala zajedničku tvrtku Adria Design ovrhom na iznos veći od 3 milijuna kuna. Netko iz Magme je, naime, s pečatom nepoznatog opunomoćenika ovjerio Magmine fakture bez znanja AD pa je tako putem ovrhe račun AD-a blokiran, a da AD nije ni došla u situaciju da se može žaliti. Postoji sumnja da u tom potezu ima elemenata zlouporabe od strane Magme, a u cilju nastavljanja kontinuiranog financijskog iscrpljivanja tvrtke Adria Design. Napominjemo da Adria Design i Magma nikada nisu potpisale ugovor o pružanju usluga već je Magma, također apsurdno, sama kreirala fakture koje je onda često sama sebi i plaćala s računa AD. U tome joj je uvelike pomogla i činjenica da Magma većinskom vlasniku odbija predati računovodstvo zajedničke tvrtke. Osim toga, većinski vlasnik nema pristup niti sjedištu tvrtke, pošta je pod potpunom kontrolom Magme a Goranko Fižulić kategorički odbija predati i radne knjižice zaposlenika.
4. Adria Design je cijelo vrijeme, od početka partnerskog odnosa, uredno i namjenski uplaćivala Magmi novac za izmirivanje najma zakupodavcima prostora u kojima Turbo limač, kao podzakupac, obavlja svoju djelatnost. No, Magma je taj novac zadržavala za sebe, u velikom broju slučajeva najam nije plaćen i neki su zakupodavci već otkazali ugovore. Došlo je čak do toga da se u nekim lokalima isključuje struja zbog neplaćanja.

Da su se malo bolje informirali s kime imaju posla…

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


Na ovoj cijeni nema se što puno pričati, cijena je stečajna, a sad da li će biti stečaj vidjet ćemo. Za ući s nekom manjom lovom je OK, ali nikako ne upucavat velike pare…a onda sačekati rasplet priče…ili bar valove koji bi mogli bez posebnog razloga otići i na preko 15 kn. Bio je i VLDS na 5-6 kn, a nakon toga je otišao na 13-14 kn i sad se trži iznad 10 kn iako mu je račun skoro 2 godine u blokadi [rolleyes]

Tržišna kapitalizacija Magme je cca 64 milijuna kuna. Po meni, neka odokativna "stečajna vrijednost" ne bi trebala prelaziti 15-ak milijuna kuna, čak sam i puno rekao.

Meni se čini da većina ulagača u ovakve dionice uopće ne razumije što je to vrijednost dionice i što je to stečaj.

New Report

Close