MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izbacili na ga prije god dana iz onog prostora ispod Vite pa se mali Goranko hvalio kako otvara Arenu, a kad tamo neka dva jedna ducancica… Jos kad mu mu ga Kerum stavi… A kad se sjetim kako se Gorancic bahatio po Splitu i glumatao pametnjakovica. Nadam se da je mali Goranko shvatio da nikad nece biti Ivica the Konzum…

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


Nema se ni za najam.
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/299825

Pa to se godinu i pol dana ne placa nista…
A na onom primanju se drzao kao da je glavni baja…

A bas me zanima sto je Ilicom?
Kako je tamo dosao do one zgrade?

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 2.464.129 36,37%
2. FIŽULIĆ GORANKO 1.865.269 27,53%
3. Raiffeisen OMF 499.098 7,37% +4507 kom
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIŽULIĆ GORANKO 325.760 4,81%
5. PBZ D.D. 299.164 4,42%
6. PBZ D.D. 246.046 3,63%
7. Erste Plavi OMF 176.605 2,61% -2270 kom
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 147.992 2,18%
9. MAGMA D.D. (1/1) 144.457 2,13%
10. Raiffeisen DMF 103.590 1,53%

Kad pomisliš da su fondovi konačno došli pameti onda se javljaju ovi biseri iz Raiffeisen OMF-a.
Ako toliko vole Magmu zašto je ne dokapitaliziraju skupa s Poljacima po 10 kn, a ne kupuju na burzi 4X skuplje, bilo bi korisnije za njihove porfelje i za samu Magmu.
Ovdje ima elemenata za kaznenu prijavu za nesavjesno poslovanje!

Magma će preživjeti i biti će to dobro ulaganje, ali ne prije 2012. 2013.

Samo mi jedno nije jasno, što je Goranko radio ove godine da nije spriječio toliki gubitak, u čemu je najviše izgubio svojih novaca i svoj večinski udio.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/Oag9ayS3x4qmVY5MqqNiuw==.pdf

I 10 kuna je bilo previše

Je li i ovo neki Mimović?

Ovo je daleko bolje rješenje od onog s Poljacima.


Ovo je daleko bolje rješenje od onog s Poljacima.

I meni se cini boljim rjesenjem. Sa srbima Magma moze biti regionalni lider. Da nema Erste sad bi bili na 50kn. Jer nema puno spekulanata i dionice su u cvrstim rukama.Vidit cemo koliko misli erste izlazit.

Jos jednom da ponovim OD STECAJA NECE BITI NISTA
[thumbsup]

lp



Ovo je daleko bolje rješenje od onog s Poljacima.

I meni se cini boljim rjesenjem. Sa srbima Magma moze biti regionalni lider. Da nema Erste sad bi bili na 50kn. Jer nema puno spekulanata i dionice su u cvrstim rukama.Vidit cemo koliko misli erste izlazit.

Jos jednom da ponovim OD STECAJA NECE BITI NISTA
[thumbsup]

lp
[/quote]
Daj mi objasni po čemu su bolji od Poljaka Šta su oni nudili

…I to je bilo javljanje naseg novinara s lica mjesta. [smiley]
Znaci sad ce imat za platit dobavljace (najam, ….). A ova dokaptalizacije ove satelit firmice malo smrdi na izvlacenje. I taj iznos od 44 mil kn ccc, imam osjecaj da je sve sto je vrijedilo u d.d. u otislo u AD. Nesto petljaju. Jedino sto radi s dobiti je vjerojatno Magma Kina i di odlaze pare…

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

Veoma zanimljiv spin… prodaje se polovina podružnica, a matica ostaje vlasnički netaknuta…

A možda im ovoga puta uspe, al jedna je stvar pozitivna… a ta je da akcionari Magme indirektno ne gube mnogo, obzirom da verovatno te inostrane filijale nisu ionako generirale nešta značajno prihoda, a još manje profita… Videćemo šta će da se desi do kraja februara.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...


Nema se ni za najam.
http://www.glasistre.hr/istra/vijest/299825

A duguju skoro svima najam, znam iz bliskih izvora. Oni kojima je voda dosla do grla su im rekli cao.
Ovako samo ovlas racunica, imaju 50.000, imaju sigurno 100 milja duga za najam, a ove godine ce gubitak biti 250 milja.


Magma će preživjeti i biti će to dobro ulaganje, ali ne prije 2012. 2013.

Samo mi jedno nije jasno, što je Goranko radio ove godine da nije spriječio toliki gubitak, u čemu je najviše izgubio svojih novaca i svoj večinski udio.

Zato sto je sve sto je mogao smanjio, ljude otpustio. To je skoro razina hladnog pogona. Kad je bilo bajno njegovi direktrori su potpisivali ugovore koje sad ne mogu raskinuti….

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

New Report

Close