MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovu dionicu dokupljivat je jednako samoubojstvu .
Oce nece , oce nece .
Pojest govno ko sto sam ja na DKVS i idemo dalje a ne plakat i kukat .
Bilo bi ljepo da dignete tuzbu ali ne znam koliko koristi cete imati od toga .
Korumpirana je ova drzava i stiti samo velike igrace .

Ikea, 25.11.2010. u 13:32
P.S. Kolega ili kolegice Ikea (odlucite se vec jednom sto ste) ovo sto ste napisali je cista insinuacija. Magma vise nece ostvariti nikakve gubitke jer ovo je vrijeme kada joj je najveci promet u godini. Love imaju za tekuce potrebe i nabavu robe. Ne vidim koja vam je svrha pisati neistine osim sto nizeg dokupa.

A odkud Vi znate da pisem neistine? Imate neke povlastene informacije?
Morate malo vise obilaziti trgovine kolega [cool]
Pomislit cu jos da zaista vjerujete u ovo sto pisete.
Preporucila bih vam recimo VDTK malo. Ova MGMA je vec anksiozna.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

Vec sam prije rekao da je najbolje malim dionicarima udruziti se i zajednickom tuzbom probati ishoditit za sebe najbolje. Magma ima oko 4 200 dioncara od toga je najvise malih koji su kupovali na IPO. Dovoljno je 20 da vas se skupi i vec se moze nesto pokrenuti. A da ne pricam da se skupi 200 ljudi. Angazirate dobrog odvjetnika koji se razumije u materiju. Dogovorite se s da ce dobiti postotak onoga sto uspije srediti. A ima puno odvjetnika koji ce to htjeti preuzeti. Prvo jer ce biti stalno u medijima a time se samoreklamiraju i cijena im raste. Drugo jer je zakon nedorecen i ima puno prostora za tumacenja prava i zakona. Trece da uspije bilo kakvu nagodbu sa Fizulicem u korist malih dionicara tom odvjetnickom uredu se otvaraju vrata za puno vece i ozbiljnije sporove kojih ima na burzi, znaci puno njih ce prihvatiti takav spor. Cetvrto samom akcijom pokrenuti ce se i dionica i uci ce vise ulagaca u nju jer je likvidnost katastrofalna. Peto kupovati po 238 kuna i sada sjediti skrstenih ruku je zaista neozbiljno. Sesto natjerati Fizulica na ispunjavanje svojih obveza jer ste i vi suvlasnici Magme samo u manjem omjeru. Vas glas je jednakovrijedan kao i njegov cak i vrjedniji jer imate pravo glasa na skupstini a on bi trebao imati. Sedmo vecina sudionika na trzistu kapitala bi trebala biti uz vas jer ste u pravu i konacno bi se uvelo reda. Jer biti izlistan na burzi podrazumijeva neke obaveze. Mnogi to ne znaju. Osmo, bilo kojom akcijom za ostvarenje svojih prava je za sve male dionicare win-win situacija.

Kolega Nikolaj
Fer stav!
Evo, pošto sam iz Splita, a nadležni sud je pretpostavljam T.S u Zagrebu, ukoliko netko iz Zagreba pokrene inicijativu i pronađe odvjetnika (za postotak,naravno) ja i još jedna osoba se priključujemo!
Pozzz

a dali mogu ja jerbo sam ja kupio na ipo i prodao na 340 a onda zbog kojekakvih informacija opet usao na 305 jer mogu i ja da ga tužim ako mogu vaš sam

Kolega beeVol mislim da možete tj. mislim da se to odnosi na Sve ili u najmanju ruku na imaoce dionice u trenutku Fižulićevog lapsusa (ali to bi trebao taj odvjedtnik protumačiti).

Goranko, Goranko
ogulit cemo te do koske.


Kolega beeVol mislim da možete tj. mislim da se to odnosi na Sve ili u najmanju ruku na imaoce dionice u trenutku Fižulićevog lapsusa (ali to bi trebao taj odvjedtnik protumačiti).

I ne samo one koju su onda bile nego sve…. samo kosristi ova dva mjeseca da smulja imovinu….

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

Siguran sam da je većina građana izgubila vjeru da funkcionira pravna država i zato ne pokreću tužbe. Ali, ako građani koji su uložili svoj novac ne pokreću tužbe i koji imaju pravo na izbor, onda mi nije jasno zašto to ne učine institucionalni investitori, prvenstveno mirovinski fondovi koji upravljaju sa našim novcima.

To što je Fižulić napravio treba biti okidač za pokretanje tužbe pa onda ga se oguli do kraja ili za promjenu zakona, ako zakon nije dobar.


Siguran sam da je većina građana izgubila vjeru da funkcionira pravna država i zato ne pokreću tužbe.

Većina nikad nije ni imala povjerenje u dravu.
Fižuliću je za oprostit, jer je obveza nastala koa poslejdica greške, za razliku od ostalih gdje je većinom nastala zbog zakulisnih igara i nepravilnosti u poslovanju.

Inače sam zakon je po meni nedovoljno dobar jer u njemu nije definiran datum kada je potrebno imati dionice. Bilo bi logično da na tužbu imaju pravo oni dioničari koji posjeduju dionice na datum kada je obveza nastala plus rok u kojem se obveza mora predati na odobrenje u HANFU (30 dana). Dioničari koji posjeduju dionice na taj dan bi trebali imati pravo i na nadoknadu štete ako dionice prodaju jeftinije na burzi nakon tog roka.
Ovako imamo glupu situaciju da imamo 100 dionica koje da bi Fižulić kupio proda 200 dionica i onda novi kupac opet ima pravo na tužbu. Malo blesavo.

i da završim na temu ponude. osobno imam dionice industrogradnje za koje očekujem ponudu (bar Galinec priznaje obvezu), ali nisam sklon tužbi jer bi to moglo ići u nedogled

Prodajom/kupnjom dionica prodajes/kupujes i sva prava koja iz nje proizlaze.

"...a nije isključeno ni da država počne oporezivati držanje kućnih ljubimaca..."


Prodajom/kupnjom dionica prodajes/kupujes i sva prava koja iz nje proizlaze.

meni je to ok vezano za glasačka prava, za dividendu, ali javna ponuda je specifična stvar

trenutno po istoj dionici možeš 10 puta tužiti Fižulića

New Report

Close