MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Imam osjecaj da ce ovo biti jos jedna velika hrvatska banana .
Prije dubinskog snimanja tvrtke nista od ugovora . A onda mogu ovi i odustati i stvarno dionica moze pasti na neki prosjacki stap po meni .
Ali do tada ce Fizulici vec biti u dobroj dobiti a mali ulagaci ce sisati vesla.Mozda se varam ali gadno smrdi ova Magma .
Nebih nikad ulazio u nju i ne drukam jer je ne kupujem niti prodajem .

Ovaj podebljani dio nije najbolje jasan. Kako ce oni biti na dobiti. Ako EMF odustane ode magma to je kraj i nje i Fizulica. Vjerujte da se nece dogoditi. Nije u interesu Fizulicu.

Evo jedan pokazatelj EMF-a. Nasao sam za 2Q. Svatko neka sam procjeni koliko je jak EMF. Bez navlacenja.

Lp

Evo jedno pitanje za razmišljanje – Kako su otkupili komercijalne zapise ako im je račun blokiran?





Ako ovo vrijedi 50 kn zašto Poljaci ne plate toliko?

Vjerovatno žele jeftinije kao i ti? Da zašto Poljaci ne plate toliko haha. Ovaj forum ti daje odgovor već godinama. Pohlepa pohlepa eto zašto. Ti prvi ne bi dao 200 kuna ako nešto možeš za 30 jel da?
[/quote]

Naravno, kupiti jeftino prodati skupo to je jedina ispravna filozofija!
Ali zašto MF-ovi nisu dokapitalizirali po 10 kn već po 50 kn koja je njihova filozofija?
Bacaju našu lovu u bunar!

[/quote]
1000 zašto 1000 zato. Odgovore na ta pitanja znaju samo oni koji su direktno involvirani u čitavu priču i ja ih ne znam ali zato znam za ono što vidim a vidim da se ova firmu po forumu guralo u propast a sad kad je našla partnera i izbjegla stečaj opet nije dovoljno nego se ide tražit dlaku u jajetu. Evo još jednog odgovora od magme http://zse.hr/default.aspx?id=32856
[/quote]

Zanima me citate li vi kirling i joka sta uopce pise tamo ili samo bubate neke zapise i ugovore koji nisu pravovaljani do ispunjenja obaveza koji u njima pisu .
U zapisu pise ispunjene su sve obaveza prema ulagateljima u komercijalne zapise .

Za mirovince se stvarno ne treba čuditi pogotvo za RMF. Pa tko je prvih dana kupovao Magmu od 320 do 360 kn uz promete koji daleko nadmasuju danasnje promete cijele burze? Tko je stucao stotine mil. kn u Ingru po cijeni od oko 400 kn(stock split uzet u obzir). Atpl po 2800-3800 itd. Nasi mirovinci odlično potvrđuju Kostolanijevu tvrdnju dali je neko uspjesan spekulant ili burzovni tukac ne ovisi o kolicini novca sa kojim raspolaže. Samo im je utjecaj na tržište različit.
Cijena ove dionice od njenog izlaska na burzu pa do danas ima tradiciju dobre precijenjenosti. Neka mi netko navede kada se je to tržila makar po približno fer vrijednosti. Tu stvarno moram Fižuliću skinuti kapu. Zamotao je gladnu kost u lijepi celofan i odmah je dobro zacijenio izazivajuci time jos veću glad tada vrlo gladnog krda. I dok je to krdo plačalo stotine i dobre desetke kuna pametni stranci su par godina prije IPO-a platili 10 kn (koliko se sjecam Templeton) i par godina poslije IPO-a opet će platiti 10 kn i to u najboljem slučaju.



Imam osjecaj da ce ovo biti jos jedna velika hrvatska banana .
Prije dubinskog snimanja tvrtke nista od ugovora . A onda mogu ovi i odustati i stvarno dionica moze pasti na neki prosjacki stap po meni .
Ali do tada ce Fizulici vec biti u dobroj dobiti a mali ulagaci ce sisati vesla.Mozda se varam ali gadno smrdi ova Magma .
Nebih nikad ulazio u nju i ne drukam jer je ne kupujem niti prodajem .

Ovaj podebljani dio nije najbolje jasan. Kako ce oni biti na dobiti. Ako EMF odustane ode magma to je kraj i nje i Fizulica. Vjerujte da se nece dogoditi. Nije u interesu Fizulicu.

Evo jedan pokazatelj EMF-a. Nasao sam za 2Q. Svatko neka sam procjeni koliko je jak EMF. Bez navlacenja.

Lp
[/quote]

Ali dok odustane mogu da rasprodaju svoje dionice po boljoj cijeni kao sto je ova sada .
Poslje nove godine cemo vidit di ce biti cijena .
Ovo je sada povoljna cijena po meni za izlazak iz ove dionice .

Magma će se dokapitalizirati igračkama!

Najvjerovatnije je da će EMF dati Magmi svoju robu u vrijednosti 68 mil kn u zamjenu za većinski vlasnički udio, ako imaju 30% marže cijena akvizicije će im biti 52 mil kn!
Nakon malo više od godine dana kompletna investicija će biti isplaćena!

Bankama je puno prihvatljivije da Magma plaća kamate nego da se zezaju s prodajom hipoteka kad je tržište mrtvo!




Imam osjecaj da ce ovo biti jos jedna velika hrvatska banana .
Prije dubinskog snimanja tvrtke nista od ugovora . A onda mogu ovi i odustati i stvarno dionica moze pasti na neki prosjacki stap po meni .
Ali do tada ce Fizulici vec biti u dobroj dobiti a mali ulagaci ce sisati vesla.Mozda se varam ali gadno smrdi ova Magma .
Nebih nikad ulazio u nju i ne drukam jer je ne kupujem niti prodajem .

Ovaj podebljani dio nije najbolje jasan. Kako ce oni biti na dobiti. Ako EMF odustane ode magma to je kraj i nje i Fizulica. Vjerujte da se nece dogoditi. Nije u interesu Fizulicu.

Evo jedan pokazatelj EMF-a. Nasao sam za 2Q. Svatko neka sam procjeni koliko je jak EMF. Bez navlacenja.

Lp
[/quote]

Ali dok odustane mogu da rasprodaju svoje dionice po boljoj cijeni kao sto je ova sada .
Poslje nove godine cemo vidit di ce biti cijena .
Ovo je sada povoljna cijena po meni za izlazak iz ove dionice .
[/quote]
pa izađi tko ti brani





Imam osjecaj da ce ovo biti jos jedna velika hrvatska banana .
Prije dubinskog snimanja tvrtke nista od ugovora . A onda mogu ovi i odustati i stvarno dionica moze pasti na neki prosjacki stap po meni .
Ali do tada ce Fizulici vec biti u dobroj dobiti a mali ulagaci ce sisati vesla.Mozda se varam ali gadno smrdi ova Magma .
Nebih nikad ulazio u nju i ne drukam jer je ne kupujem niti prodajem .

Ovaj podebljani dio nije najbolje jasan. Kako ce oni biti na dobiti. Ako EMF odustane ode magma to je kraj i nje i Fizulica. Vjerujte da se nece dogoditi. Nije u interesu Fizulicu.

Evo jedan pokazatelj EMF-a. Nasao sam za 2Q. Svatko neka sam procjeni koliko je jak EMF. Bez navlacenja.

Lp
[/quote]

Ali dok odustane mogu da rasprodaju svoje dionice po boljoj cijeni kao sto je ova sada .
Poslje nove godine cemo vidit di ce biti cijena .
Ovo je sada povoljna cijena po meni za izlazak iz ove dionice .
[/quote]
pa izađi tko ti brani
[/quote]

Nisam ni unutra niti planiram ulazit .
A vidim da bas i nema puno zainteresiranih za ulaz .
Promet jedva 19 000

Što znaci obaveza javne ponude Fižulića za nas koji smo naknadno kupili dionice, da li on ima obavezu i prema nama?


Što znaci obaveza javne ponude Fižulića za nas koji smo naknadno kupili dionice, da li on ima obavezu i prema nama?

ma to zaboravite, Fižulić firmu prepušta drugima kroz dokap, nema ni 0,01% šanse da Fižulić da javnu ponudu!


Magma će se dokapitalizirati igračkama!

Najvjerovatnije je da će EMF dati Magmi svoju robu u vrijednosti 68 mil kn u zamjenu za većinski vlasnički udio, ako imaju 30% marže cijena akvizicije će im biti 52 mil kn!
Nakon malo više od godine dana kompletna investicija će biti isplaćena!

Bankama je puno prihvatljivije da Magma plaća kamate nego da se zezaju s prodajom hipoteka kad je tržište mrtvo!

Antisa nemoj se ljutiti ali ovo su ciste gluposti. Bankama nije u interesu dobiti samo kamatu vec i glavnicu isto tako i ostalim vjerovnicima. A da Fizulic daje pola svoje firme da bi netko drugi plasirao svoju robu. Stvarno nema logike. Dokapitalizirati ce se cashom. I vjerojatno ce dobiti pozajmice za rijesavanje likvidnosti. Pa stvarno, evo vam link od EMF-a pa pogledajte sami tko su i kakvi su.
http://www.emf-group.eu/?jezyk=en&id=1

Inace osobe koje su kupile u utorak po prosjecnoj cijeni od 30 kuna upravo su u plusu za 30%. Proslo je preko 700 komada. Kad je trend padajuci biti u plusu za nekoliko dana 30% je i vise nego izvrsno. A sigurno ce se taj plus rasti i slijedeci tjedan. [thumbsup]. Ali to je kad panika zavlada ulagacima i izgube novce bez razloga. Bolje je biti u ovako manje likvidnijim dionicama nego u extra likvidnim kao INGRA. Ovdje sa 15K utjeces na cijenu. [thumbsup]

A sad se govori zasto EMF kupuje po 10 kuna a mirovinci su dokapitalizirali po 57. Kada bi mirovinci sada spasavali Magmu opet bi netko rekao da se baca novac u vrecu bez dna i da ne vrijedi ni tih 10 kuna za polovicu firme. A EMF je u takvoj poziciji da moze zahtijevati 10 kuna po dionici. Sigurno vrijedi puno vise od tih 10 kuna. Ako netko zeli ozbiljnije uci morati ce dignuti cijenu jer na prodaji je sve skupa sica, do 50 kuna niti 1500 komada. Da mama vrijedi manje vec bi se cijena spustila puno nize.

http://www.poslovni.hr/vijesti/fizulicima-ostaje-obveza-javne-ponude-164034.aspx
Ovdje jos nije sve rijeseno.Moguce da ce se iznaci neko kompromisno rijesenje. Kad bi mali ulagaci bili udruzeni mozda bi nesto mogli i dobiti. Ovako za onih 4500 iz IPO-a ostaju veliki minusi.
U svakom slucaju sve vijesti koje dolaze idu u korist imetaljima Magme.

Lp

Oho

Pocinju igrice na Magmi.

Lp

New Report

Close