MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=114717

nisam u toku,ali kako misli fižulić izglasati dokap ako nema pravo glasa na skupštini?

gledao sam te poljake,isto suspektna firma.ne zna se tko joj je vlasnik,a meni zvuči kao rsuka mafija:eastbridge

Ovo mi sve izgleda kao još jedan zajeb malih dioničara od strane goranka meseratija(čovjek se poslije ipo-a počastio maseratijem).Spemio je vani 10 milja eura i sad se pojavljuje spasitelj koji će po 10 kn dokapa napraviti.neka napravi spo frajer po cijenama iz ipo-spo prije par godina kad su prevaranti iz fleminga izašli is magme.možda su mu ovo oni smislili.
još kad se sjetim da je mark mobius gledao magmu.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

A joj…sad vise nece Biba plovit po oceanu…
Ce sada Poljaci da jedrenje? [cool]

Vaš link

sad ce imat najveci brod….

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock


zasto mislite da Magma ne vrijedi barem 50 kuna po dionici? Smatrate da vrjedi tek 10 kuna. Ako je tako zasto se Varteks trzi po 10 kuna ili tu negdje? Navodno imaju puno vrijednih nekretnina? Isto tako ostvaruju gubitke.

Poljaci dokapitaliziraju po 10 kuna jer spasavaju firmu.

Nikolaj nemoj se ljutiti ali ti ne poznaješ elementarne stvari!

Varteks po ovoj cijeni vrijedi 21 mil kn dok Magma s dokapom vrijedi 500 mil kn! Varteks je na realnoj cijeni s obzirom na situaciju a uza sve to ima imovinu veću od dugova.
Magma je uz dokap precijenjena bar 20 puta jer se ne rješavaju dugovi već će samo dobiti sredstva pomoću kojih mogu nabaviti robu.

Poljaci imaju interes i da Magma nastavi poslovati s gubitcima jer će joj prodavati svoju robu i na taj način kroz par godina isplatiti ovu investiciju!

Ovo što MF-ovi rade ovdje je kriminal i ima elemenata za kaznene prijave zbog štetnog i neodgovornog poslovanja, nadam se da će USKOK to istražiti! Oni novcima od naših mirovina kupuju ovo po 50 kn a Poljacima prodaju po 10 kn! Ako ovo vrijedi 50 kn zašto Poljaci ne plate toliko?
[/quote]

Kolega, razumijem sta to znaci. Sad ce biti duplo vise dionica a cijena ista, znaci trzisna kapitalizacija je duplo veca. To je meni sve jasno. Zato i kazem da bi bilo fer da se i ostalim velikim igracima ponudi dokap po nominali da zastite i oni svoju interese i poziciju. Isto tako mi je jasno da je likvidnost toliko mizerna u odnosu na broj izdanih dionica da je fascinatno. Hocu reci ako netko zeli ozbiljnije uci da ce morati platiti premiju a ako netko zeli ozbiljnije izaci mora dati diskont.

U ovom trenutku poljaci su osim strateskog partnera postali i spasitelji Magme i Fizulica. Ne bi Fizulic dopustio dokapitalizaciju da je u povoljnijoj poziciji. Koji su interesi poljaka ne znam. Ali prije ce biti da im je ovo put na trziste ex yu i opcenito jugoistok nego da idu samo na povrat investicije od 10M eura. Ako ste procitali u novinama upravo izdaju obveznice. Oni su stvarno veliki i ozbiljni igraci.
A ovo tvrdnja da zele prodati svoju robu i tako vratiti investiciju ne stoji. Ako imaju prihod od preko 600M eura investicija od manje od 10M eura je tek 1,66% njihovog godisnjeg prihoda. Sumnjam da to rade zbog toga. Preveliki su im troskovi pregovora, dubinskog snimanja firme i ostalih popratnih troskova u odnosu na potencijalni povrat investicije.

Sto se tice Varteksa ako ima vecu imovina od dugova i svoje trzisne kapitalizacije zasto nije likvidan? A njemu je cijena pala na puno vecem volumenu. Sjetitie se ne tako davno da je proslo par desetaka tisuca komada po cijeni od 17 kuna. Nakon toga je nastavio roniti. Zasto cijena ne raste?

A za ulaganje mirovinaca se isto tako moze povuci paralela sa optima telekomom. Sto imaju oni a da nema Magma?
Jedno je sigurno a to je da obje imaju potencijal. Pitanje je samo u kojem vremenskom periodu se vraca investicija.

Lp

Pa sto mislis da ce Poljaci dat lovu da Goranko i dalje kupuje sam do sebe iz Kine??? Pa nisu vesla sisali. Dolaze na gotove najmove, na trgovine koje prodaju isto sto prodaju i oni. Pa sto ce njima nabava robe u ZG kad i tako nabavljaju za 600mil € prodaje. Prodavat ce svoju robu u magma trgovinama. Magam ce Poljacima biti ono sto je Magma Bosna bila Magmi Zagreb.

"Bolje živjeti sto godina kao milijunaš, nego sedam dana u bijedi."- Bob Rock

bila je zanimljiva marketinška kampanja magme gdje je goranko plovio sa jahtom oko svijeta sa grupicom manekenki pa su na pojedinim lokacijama snimali reklame za magmine brendove.moram priznati inovativno i nadasve lukrativno,evo kako oprati pare od vlastite kompanije i dobro se provesti i vidjeti svijeta a na račun dioničara.
možda je i maserati na magmu pa ga izloži u turbolimaču kao kerum majbaha .

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=114717

Dobar link

„Proteklih tjedan dana svjedoci smo nešto većeg redovnog prometa dionicama na domaćem tržištu, no unatoč tome Crobex je samo uspio tek neznatno porasti. Danas očekujem nastavak rasta Crobexa, a u nešto većem fokusu mogla bi se naći dionica Magme zbog uvjetne ponude poljskog NFI EMPIKA za upis njezinih dionica“, kaže Tamas Nagy, voditelj trgovanja u investicijskom društvu Abacus brokeri. Magma je, naime, potpisala Osnovne uvjete i uvjetnu ponudu za upis dionica s poljskom tvrtkom NFI EMPiK Media Fashion. Sukladno tome, EMF bi upisao 50,09 posto dionica Magme putem povećanja temeljnog kapitala 68 milijuna kuna.

Povećanje temeljnog kapitala te upis dionica, bio bi između ostalog uvjetovan i provedenim dubinskim snimanjem Društva te odlukama glavne skupštine Društva o povećanju temeljnog kapitala i oslobođenju EMF-a od obveze podnošenja ponude za preuzimanje po upisu dionica. Jučer je trgovanje dionicom Magme bilo obustavljeno do 13 sati, a nakon toga cijena joj je uzletjela za 23,3 posto, na 36,99 kuna.

„Situacija na domaćem tržištu kapitala slična je situaciju na burzama u regiji, koje od početka ove godine bilježe obrnutu korelaciju u odnosu na vodeća svjetska tržišta. Takav podatak s jedne strane zabrinjava, no s druge budi nadu da će regija u jednom trenutku postati mamac stranim investitorima upravo zbog te zakašnjele reakcije na oporavak svjetskog gospodarstva“, ocjenjuje Nagy.Dodaje kako će se to zbiti tek sa smanjivanjem volatilnosti cijena na svjetskim burzama.

Trziste nam je u rastu za razliku od proslih dana. Jedino na Magmi jos nema toliko velikog interesa. Ocito neki forumasi vrse vlastito dubinsko snimanje. Neka izvjeste na forumu sto su vidjeli. Ako vec nema tolikog prometa po asku neka ide po bidu. Do 30 kuna se skupilo preko 1000 komada.

Lp

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/LHudtkdyuEwySFATvjbAIA==.pdf
možda ce bit još koja dobra informacija poslje sjednice



Ako ovo vrijedi 50 kn zašto Poljaci ne plate toliko?

Vjerovatno žele jeftinije kao i ti? Da zašto Poljaci ne plate toliko haha. Ovaj forum ti daje odgovor već godinama. Pohlepa pohlepa eto zašto. Ti prvi ne bi dao 200 kuna ako nešto možeš za 30 jel da?
[/quote]

Naravno, kupiti jeftino prodati skupo to je jedina ispravna filozofija!
Ali zašto MF-ovi nisu dokapitalizirali po 10 kn već po 50 kn koja je njihova filozofija?
Bacaju našu lovu u bunar!

Imam osjecaj da ce ovo biti jos jedna velika hrvatska banana .
Prije dubinskog snimanja tvrtke nista od ugovora . A onda mogu ovi i odustati i stvarno dionica moze pasti na neki prosjacki stap po meni .
Ali do tada ce Fizulici vec biti u dobroj dobiti a mali ulagaci ce sisati vesla.
Mozda se varam ali gadno smrdi ova Magma .
Nebih nikad ulazio u nju i ne drukam jer je ne kupujem niti prodajem .

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/LhMqqSWMrK1y0CbSosb4bA==.pdf




Ako ovo vrijedi 50 kn zašto Poljaci ne plate toliko?

Vjerovatno žele jeftinije kao i ti? Da zašto Poljaci ne plate toliko haha. Ovaj forum ti daje odgovor već godinama. Pohlepa pohlepa eto zašto. Ti prvi ne bi dao 200 kuna ako nešto možeš za 30 jel da?
[/quote]

Naravno, kupiti jeftino prodati skupo to je jedina ispravna filozofija!
Ali zašto MF-ovi nisu dokapitalizirali po 10 kn već po 50 kn koja je njihova filozofija?
Bacaju našu lovu u bunar!

[/quote]
1000 zašto 1000 zato. Odgovore na ta pitanja znaju samo oni koji su direktno involvirani u čitavu priču i ja ih ne znam ali zato znam za ono što vidim a vidim da se ova firmu po forumu guralo u propast a sad kad je našla partnera i izbjegla stečaj opet nije dovoljno nego se ide tražit dlaku u jajetu. Evo još jednog odgovora od magme http://zse.hr/default.aspx?id=32856

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close