MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja samo sad ne kužim zašto bi mi to kupovali po 30-40 ako će Poljaci dobiti za 10?

A zasto su Poljaci ovo kupovali po 10 kn kada trenutno "realno" magma vrijedi 0 kn?
Platili su beskonacno vecu cijenu za firmu nego sto ona "realno" vrijedi [lol]

Ono sto je po meni bitno ovdje:
– fizulici su izgubili kontrolu nad magmom. Po meni super pozitivna vijest, jer po vodjenju kompanije zadnjih godina nisu se uopce iskazali.
– (nadam se) da je, ako ovaj dokap stvarno prodje, mogucnost stecaja otklonjena.
– pitanje je u koliko vremena mogu poljaci magmu dovesti do tocke da vise ne gubi lovu, nego zaradjuje. Da li je to 6 mjeseci, godinu dana, 2 godine, ikada…. ?!?!
– magma ce ubuduce imati "veliku" komapniju iza sebe. Nadam se da to znaci i povoljnije financiranje, da ce srediti poslovne procese,….


Ja samo sad ne kužim zašto bi mi to kupovali po 30-40 ako će Poljaci dobiti za 10?

pa valjda jer su poljaci 3-4 puta pametniji od nas.
i jos su tak pokvareni da prije nego sto se iskesiraju hoce vidit knjige!
bas su drski ti poljaci [lol]

Stop telling lies about me and I'll stop telling the truth about you.


Pozdrav svima, ljudi meni je svega dosta. Nadam se da nebu bankrota cekam da se dionica dobrano
digne bar preko 100kn a tada tko živ tko mrtav. Jedino kaj me tješi je što neki spominju da ako i bude bankrota možemo tužiti Fižuliće
(zaton kaj navodno nisu dali ponudu…ma vi to svi bolje znate od mene) pa probat povratiti pinkicu. Držimo se zajedno kao zagorci i VSE BUMO TUŽILI.
A sada ozbiljno svima malim dion. ak popu…dionice zbog stečaja nadam se zajedničkim akcijam.
Svima više sreće u drugim dionicama.

Pusti to "možemo" tuži sad sam dok Goranko ima para jer kad se navale i ostali niko ništa neće dobiti.
Kolega @mahamata,
Poljaci naravno isto riskiraju ali ako im prođe plan možda se tog riješe jednog dana za 30-40 i njima dosta i previše. Dok oni koji kupe na burzi moraju čekati nekoga da nafrlji cijenu a danas tih baš i nema pretjerano.

who dares, wins

Fižulića poznam 20 godina,premazan je svim mastima,mislim da mu možete staviti soli na rep.Jedino ako mu sud blokira sve dionice i imovinu,možda nešto spasite? Ovako jako teško,pošto ima blokadu na skupštini jednostavno će prodati fiktivno dionice sam sebi preko inozemne tvrtke i tako zaobići obvezu za preuzimanje.Dok se vi i mediji bavite Poljacima on će u tišini odraditi transakciju,lukavo.

obožavam strvine-posebno ovce

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/LHudtkdyuEwySFATvjbAIA==.pdf




Evo pročitao da je Magma našla strateškog partnera, čudo! Nisam vjerovao da je moguće al eto bar 1200 ljudi neće na ulicu.
Bez obzira na sve ovo opet je ludost kupovati ovu dionicu iznad 10 kn!

kolega to mi necemo odlucivat tu su fondovi u ovoj dionici mislim da necu dat da ode na 10kn mislim da cu je vratit prije na 50kn
[/quote]
Ja neznam hoće li je dignuti na 50 ili 100 kn, ne znam gatati znam smo da ovo ne vrijedi ovu cijenu 10 kn je realnije iako je i tada skupo.
Ako hoćete kroničnog gubitaša razmislite o Badelu koji ima manje gubitake od Magme i kapitalizaciju od 45 mil kn dok je kod Magme kapitalizacija 245 mil kn i nema nikakve imovine![/quote]

Kolega Antisa cijenim vas kao dobrog investitora. Ali zasto mislite da Magma ne vrijedi barem 50 kuna po dionici? Smatrate da vrjedi tek 10 kuna. Ako je tako zasto se Varteks trzi po 10 kuna ili tu negdje? Navodno imaju puno vrijednih nekretnina? Isto tako ostvaruju gubitke.

Poljaci dokapitaliziraju po 10 kuna jer spasavaju firmu. Fizulic mora na to pristati. I time dobivaju pola vlasnickog udjela. Ako bolje pogledate Empik Media Fashion se bavi onime cime se bavi Magma. Imaju godisnjeg prihoda preko 600 milijuna eura ili oko 4,4 milijarde kuna. Veliki su i mocni u odnosu na nase firme i u odnosu na Magmu. Fizulic je dobio jakog partnera. A preko poljaka ce moci dobiti vanjske pozajmice za robu koju trebaju za vrijeme blagdana plasirati na trziziste. Nije Fizulic vesla sisao. Slazem se s vama da nije fer sto je mirovincima prodao po 57 kuna. I trebalo bi i njima dati mogucnost dokapitalizacije po nominali. U ovom trenutku to ne odlucuje on vec su poljaci kao strateski partner. Sigurno ce reorganizirati firmu i krenuti s pozitivnim poslovanjem. Poljacima je ovdje interes samo sirenje na jos jedno trziste s potencijalom koje ce za godinu dana biti u europskoj uniji. Ovdje je uspijeh skoro pa zagarnatiran. Uvijek se moze nesto izjaloviti ali to sam Fizulic nece dopustiti. Krepa li Magma krepati ce i on. A slijedece godine njegovi prijatelji iz oporbe bi trebali doci na vlast. Mislite da nece imati koristi od toga? O da hoce.
Znaci sad vise ne mozemo govoriti o nikakvom stecaju magme. Sad je samo pitanje u kojem vremenskom periodu ce je poljaci osoviti na noge. 6 mjeseci ili 12 mjeseci. Ovo su najnize cijene u povijesti ne predstavljaju opasnost za kupnju dionice. Pitanje je tko ce biti na celu firme, hoce li poljaci postaviti strucan managament ili ce zadrzati fizulica. Prednost ove dionice je sto nije u njoj hrpetina ljudi kao u Ingri. Tada se dogadaju extremi. Nedostatak je mozda zato premala likvidnost. Ali zato su tu mirovinci.

P.S. ovo nije poziv na kupnju ili prodaju dionice.

Lp





Evo pročitao da je Magma našla strateškog partnera, čudo! Nisam vjerovao da je moguće al eto bar 1200 ljudi neće na ulicu.
Bez obzira na sve ovo opet je ludost kupovati ovu dionicu iznad 10 kn!

kolega to mi necemo odlucivat tu su fondovi u ovoj dionici mislim da necu dat da ode na 10kn mislim da cu je vratit prije na 50kn
[/quote]
Ja neznam hoće li je dignuti na 50 ili 100 kn, ne znam gatati znam smo da ovo ne vrijedi ovu cijenu 10 kn je realnije iako je i tada skupo.
Ako hoćete kroničnog gubitaša razmislite o Badelu koji ima manje gubitake od Magme i kapitalizaciju od 45 mil kn dok je kod Magme kapitalizacija 245 mil kn i nema nikakve imovine![/quote]

Kolega Antisa cijenim vas kao dobrog investitora. Ali zasto mislite da Magma ne vrijedi barem 50 kuna po dionici? Smatrate da vrjedi tek 10 kuna. Ako je tako zasto se Varteks trzi po 10 kuna ili tu negdje? Navodno imaju puno vrijednih nekretnina? Isto tako ostvaruju gubitke.

Poljaci dokapitaliziraju po 10 kuna jer spasavaju firmu. Fizulic mora na to pristati. I time dobivaju pola vlasnickog udjela. Ako bolje pogledate Empik Media Fashion se bavi onime cime se bavi Magma. Imaju godisnjeg prihoda preko 600 milijuna eura ili oko 4,4 milijarde kuna. Veliki su i mocni u odnosu na nase firme i u odnosu na Magmu. Fizulic je dobio jakog partnera. A preko poljaka ce moci dobiti vanjske pozajmice za robu koju trebaju za vrijeme blagdana plasirati na trziziste. Nije Fizulic vesla sisao. Slazem se s vama da nije fer sto je mirovincima prodao po 57 kuna. I trebalo bi i njima dati mogucnost dokapitalizacije po nominali. U ovom trenutku to ne odlucuje on vec su poljaci kao strateski partner. Sigurno ce reorganizirati firmu i krenuti s pozitivnim poslovanjem. Poljacima je ovdje interes samo sirenje na jos jedno trziste s potencijalom koje ce za godinu dana biti u europskoj uniji. Ovdje je uspijeh skoro pa zagarnatiran. Uvijek se moze nesto izjaloviti ali to sam Fizulic nece dopustiti. Krepa li Magma krepati ce i on. A slijedece godine njegovi prijatelji iz oporbe bi trebali doci na vlast. Mislite da nece imati koristi od toga? O da hoce.
Znaci sad vise ne mozemo govoriti o nikakvom stecaju magme. Sad je samo pitanje u kojem vremenskom periodu ce je poljaci osoviti na noge. 6 mjeseci ili 12 mjeseci. Ovo su najnize cijene u povijesti ne predstavljaju opasnost za kupnju dionice. Pitanje je tko ce biti na celu firme, hoce li poljaci postaviti strucan managament ili ce zadrzati fizulica. Prednost ove dionice je sto nije u njoj hrpetina ljudi kao u Ingri. Tada se dogadaju extremi. Nedostatak je mozda zato premala likvidnost. Ali zato su tu mirovinci.

P.S. ovo nije poziv na kupnju ili prodaju dionice.

Lp
[/quote]
bravo kolega

nece baš prema 10kn nekako više naginje prema 40 kn

zasto mislite da Magma ne vrijedi barem 50 kuna po dionici? Smatrate da vrjedi tek 10 kuna. Ako je tako zasto se Varteks trzi po 10 kuna ili tu negdje? Navodno imaju puno vrijednih nekretnina? Isto tako ostvaruju gubitke.

Poljaci dokapitaliziraju po 10 kuna jer spasavaju firmu.

Nikolaj nemoj se ljutiti ali ti ne poznaješ elementarne stvari!

Varteks po ovoj cijeni vrijedi 21 mil kn dok Magma s dokapom vrijedi 500 mil kn! Varteks je na realnoj cijeni s obzirom na situaciju a uza sve to ima imovinu veću od dugova.
Magma je uz dokap precijenjena bar 20 puta jer se ne rješavaju dugovi već će samo dobiti sredstva pomoću kojih mogu nabaviti robu.

Poljaci imaju interes i da Magma nastavi poslovati s gubitcima jer će joj prodavati svoju robu i na taj način kroz par godina isplatiti ovu investiciju!

Ovo što MF-ovi rade ovdje je kriminal i ima elemenata za kaznene prijave zbog štetnog i neodgovornog poslovanja, nadam se da će USKOK to istražiti! Oni novcima od naših mirovina kupuju ovo po 50 kn a Poljacima prodaju po 10 kn! Ako ovo vrijedi 50 kn zašto Poljaci ne plate toliko?


zasto mislite da Magma ne vrijedi barem 50 kuna po dionici? Smatrate da vrjedi tek 10 kuna. Ako je tako zasto se Varteks trzi po 10 kuna ili tu negdje? Navodno imaju puno vrijednih nekretnina? Isto tako ostvaruju gubitke.

Poljaci dokapitaliziraju po 10 kuna jer spasavaju firmu.

Nikolaj nemoj se ljutiti ali ti ne poznaješ elementarne stvari!

Varteks po ovoj cijeni vrijedi 21 mil kn dok Magma s dokapom vrijedi 500 mil kn! Varteks je na realnoj cijeni s obzirom na situaciju a uza sve to ima imovinu veću od dugova.
Magma je uz dokap precijenjena bar 20 puta jer se ne rješavaju dugovi već će samo dobiti sredstva pomoću kojih mogu nabaviti robu.

Poljaci imaju interes i da Magma nastavi poslovati s gubitcima jer će joj prodavati svoju robu i na taj način kroz par godina isplatiti ovu investiciju!

Ovo što MF-ovi rade ovdje je kriminal i ima elemenata za kaznene prijave zbog štetnog i neodgovornog poslovanja, nadam se da će USKOK to istražiti! Oni novcima od naših mirovina kupuju ovo po 50 kn a Poljacima prodaju po 10 kn! Ako ovo vrijedi 50 kn zašto Poljaci ne plate toliko?
[/quote]
kolega jesi gledao dnevnik sinoc na HTV 1 poljaci se obavezuju da ce pokrit dugovanje Magme


Poljaci imaju interes i da Magma nastavi poslovati s gubitcima jer će joj prodavati svoju robu i na taj način kroz par godina isplatiti ovu investiciju!

[thumbsup]

[i] Moji postovi nisu investicijski savjeti, niti nagovor na kupnju ili prodaju dionica, već osobno mišljenje.[/i]


Ako ovo vrijedi 50 kn zašto Poljaci ne plate toliko?

Vjerovatno žele jeftinije kao i ti? Da zašto Poljaci ne plate toliko haha. Ovaj forum ti daje odgovor već godinama. Pohlepa pohlepa eto zašto. Ti prvi ne bi dao 200 kuna ako nešto možeš za 30 jel da? Samo što ovi Poljaci nešto konkretno nude pa za to nešto i očekuju i postavljaju uvjete kako im paše. To i djeca znaju zato ne navlači ovdje. Ništa od stečaja. Magma ide dalje.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

New Report

Close