MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Skupila se grupica drukera koja hoce sto jeftiniji dokup. Decki, imate par stotina komada do 60 a kasnije nece vise biti ovako jeftino.
Problem Magme je pad potrosnje, zato je trenutno u blazoj krizi. Mene uopce to ne brine jer imam dovoljno informacija da je tvrtka trenutno u blazoj krizi i da nema znacajnih problema. Unutra su mirovinci. Dokapitalizacijom su jos smanjili ulaz i dionica moze samo gore.
Sto se tice neisplacivanja placa, imam jednog znanca koji tamo radi. Rekao je da je kod njega nije bilo problema sa placama. Kako radi na prodaji nema dovoljno informacija ali sto se prica po firmi je da idu u promjenu pristupa trzista i da Fizulic povlaci svoje kontakte. Prvim pozitivnijim poslovanjem i pojavom pozitivnih vijesti dionica ce ostro gore. Toga su ocito i svijesni ovi koji zele uci po nizim cijenama. Indikativan je clanak u vecernjaku i pojava 6000 komada na asku. Samo se stvara pomutnja za sto nizi dokup.
Kako vjerujem u dionicu postavio sam dva manja naloga ispod 55 da podebljam, mozda prodje!

U Bosni jako dobro rade. Prvi izbor za sportaše i djecu. Vrlo su popularni tamo.

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

HGSpot je Wal mart za ovo. [bye]


Skupila se grupica drukera koja hoce sto jeftiniji dokup. Decki, imate par stotina komada do 60 a kasnije nece vise biti ovako jeftino.
Kako vjerujem u dionicu postavio sam dva manja naloga ispod 55 da podebljam, mozda prodje!

Mislim da svatko tko ima bar malo pameti u glavi ne želi ovo kupovati.
Ovo je definitivno najgora firma na ZSE i ovu cijenu drže jedino MF-ovi, kad oni dođu pameti ode ovo ispod 10kn.

http://www.seebiz.eu/hr/intervjui/goranko-fizulic-zene-su-pocele-trositi%2c-recesija-prestaje-za-pola-godine,83063.html
– ‘Ajde da se vidimo za šest mjeseci pa ćemo vidjeti jesam li bio u pravu – optimistično će.

Ajde baš, Goranko.

samo nek bude u pravu da nešto sitno zaradim više

Mislim da svatko tko ima bar malo pameti u glavi ne želi ovo kupovati.
Ovo je definitivno najgora firma na ZSE i ovu cijenu drže jedino MF-ovi, kad oni dođu pameti ode ovo ispod 10kn.

Kolega, Vi ne morate kupovati. Ostat ce vise za nas koji mislimo da su ovo izvrsne razine za ulaz ili dokup.

A ostale kolege koje su se javile su u "izvrsnim" dionicama kao Validus i Varteks koji su pali za 40% u zadnja 3 mjeseca. Toliko o njihovim procjenama.

Imate u danasnjem poslovnom o magmi gdje se najavljuje otvaranje novih 7 trgovina. Kao sto sam rekao radi se o novom nacinu pristupa trzistu jer je kupovna moc gradjana manja i zato je pao promet. U regiji Magma ima 25 trgovina. U periodu do 6 mjeseci bit ce vidljivi rezultati, ali tada ce cijena dionice biti za 30% visa. Zaista imam dovoljno podataka da u to vjerujem, a to ce se vidjeti i kroz medijski spin.

Link na vijesti

http://www.poslovni.hr/vijesti/magma-najavljuje-izlazak-iz-krize-151212.aspx

Danas trgovanje u skladu sa burzom. Stagnacija. Dobra jedino za dokup.

Nakon ukidanja haraca i dolaskom jeseni prihodi Magme mogu samo rasti. Vazno je napomenuti da prihodi u regiji nisu pali kao kod nas sto je posljedica fleskibilnije fiskalne politike u zemljama regije. Nakon otpustanja fiskalne kocnice tako ce biti i kod nas.
Uvoz asortimana iz Kine u cijenama izrazenim u dolarima ce biti jeftiniji u odnosu na vezani tecaj kune i eura a to znaci da ce maloprodajna cijena biti prihvatljivija za kranje potrosace uz zadrzavanje istih marzi. Sve u svemu, treba se strpiti jos koji mjesec. Cekanje ce se sigurno isplatiti.
[thumbsup]

Jucer u poslovnom je bio jako dobar komentar novinarke Vujisic.

Možda bi Goranka Fižulića više trebalo slušati. Kada je početkom lipnja 2008. izjavio da je njegova tvrtka poput statističkog ureda jer je, unatoč tadašnjem rastu svih pokazatelja, već bilježila prve znakove krize potrošnje među svojim kupcima, malo tko je obratio stvarnu pozornost na njegove riječi.

A Fižulić se, prognozirajući predstojeću veliku krizu maloprodaje u Hrvatskoj i tada poslužio sličicama. Tako su u Magmi na temelju vlastitih prodajnih podataka zaključili da su se žene, mahom iz srednjeg sloja, zbog rasta troškova u drugim segmentima života (tada osobito energenata) počele odricati kupnje za sebe. Ili pak prebacivati na kupnju robe u nižim cjenovnim razredima, zbog čega je kompanija imala pad prodaje u segmentu globalnih brandova i rast u vlastitim, jeftinijim markama, a da su djeca bila jedina zaštićena kategorija na kojoj se još nije štedjelo jer je Magmi tada još rastao segment dječije odjeće i igračaka. Danas Fižulić, nakon godinu i pol teške krize u kojoj je, po vlastitom priznanju, kompanija grebala po dnu, najavljuje izlazak iz recesije. "Ovaj je lipanj najbolji u posljednjih 18 mjeseci", kaže Fižulić i ponovno se (između ostaloga) vraća ženama. Tvrdi da su one ponovno krenule u kupovinu (svega, ne samo sezonske robe) i iz toga iščitava prve znakove oporavka u trgovini. Definitivan izlaz iz krize, pak, Fižulić prognozira za pola godine. U prilog njegovoj tezi o oporavku ide i najnovije Nielsenovo istraživanje o povjerenju potrošača provedeno na uzorku od 502 ispitanika (korisnika interneta) koje pokazuje smanjenje pada prodaje sa sedam (u prosincu 2009.) na tri posto (u travanju 2010.). Mnogi gospodarstvenici u Hrvatskoj još nisu spremni biti precizni poput Fižulića. Doduše, kako ih većina govori da treba preživjeti do kraja 2010. onda valjda postoje neki parametri na kojima grade kalkulaciju o boljoj 2011. Iz nekog razloga zasad s tim ne izlaze u javnost.

Prednost Magme je sto je slabije likvidna dionica i sto je ova cijena dno. Padaju dionice strukturnih kompanija jer kriza jos nije gotova. No, maloprodaja ce se oporaviti, posebno u onom segmentu koji je bitan za Magmu. Iskljucivo zbog poticaja potrosnje.
POTROSNJA IMA VISOKI EFEKT NA KRATKI ROK. To moze biti samo prednost za kompanije kao sto su Magma jer ce odrzati zdravu bilancu. Strukturalni projekti kao u gradevinarstvu zahtijevaju dugorocnije razdoblje. To znaci da u kriznim i nesigurnim vremenima kao ovo njihove dionice padaju a oporavak ce biti s oporavkom realnog gospodarstva. Za kompanije kao Magma to nije uvijet. Ovdje se vidi prednost takvih kompanija.

Steta sto je ostalima dobronamjernima promakano jcerasnji komentar u poslovnom dnevniku.

Na crobexu koji je sad skoro na 1850 bodova i u padu je, ja sam s Magom u solidnom plusu. Sto je je. [thumbsup]

I opet, jos jednom. Dezurni dusebriznici su zaboravili na jos jedan clanak.

Cijeli tekst je u Obzoru.

Što, i Fižulić propada, pitali me ovih dana mnogi. Izašla je vijest o tome kako njegova Magma zatvara prodavaonice pa će ih ostati samo nekoliko. Kriza je zahvatila i trgovinu, a posebno onu kojom se bavi Goranko Fižulić. No, u razgovoru s većinskim vlasnikom treće (izvanprehrambene) po jakosti trgovačke kuće u Hrvatskoj, u prostranom i modernom distribucijskom centru u Jastrebarskom, Fižulić me ne pokušava razuvjeriti da nije u problemima, ali ističe da je stvar riješena, kriza prolazi i njegove će trgovine uskoro početi zarađivati više.

Ima, kaže, problema s nelikvidnošću, kasni u plaćanju dobavljačima, nekoliko puta kasnile su (desetak dana) i plaće za njegovih oko 1400 zaposlenika, a s gubitkom posluje već dvije godine. I optimist je. I ove godine otvara 5000 novih kvadrata trgovina

Mi smo zatvarali i otvarali praktički isti broj trgovina. Dosegnuli smo oko 65 tisuća kvadrata poslovnog prostora koji je namijenjen prodaji i te se površine držimo cijelo vrijeme. Broj vrata u trgovini vrti se oko 120-130. No, stalno zatvaramo male formate, a otvaramo nove.

Mi ćemo do konca godine otvoriti oko pet tisuća kvadrata u devet dućana. Zagreb je, međutim, sebe danas pretvorio u jedno od najmanje efikasnih zona za trgovce. Puno je lakše ostvarivati veću dobit po kvadratu izvan Zagreba.

Premda Zagreb ima više raspoloživog novca, zbog svog pesimizma Zagrepčani su se najbrže počeli okretati štednji, za razliku od provincije koja nije imala tu količinu raspoloživog novca. To je bio trend kroz dvije godine, a činjenica je i da se kriza u Srbiji i BiH osjeća manje kroz pad potrošnje nego kod nas.

Tekst je prevelik, nisam stavio sve jer ne stane, samo ono najvaznije, ostalo procitajte u Obzoru.

Sto reci, Crobex roni i dalje, vec smo ispod 1800 bodova. Dokle moze ici??
Vazno je napomenuti da je Magma unazada dvije godine lose poslovola, a cijena nije znacajno pala, tek je sada na minimumu.

Crobex sve nizi, Magma stabilna, prometi mali, a ja sam jos uvijek u plusu (malenom, ali ipak je na monitoru zeleno). Jel moze bolje? Prvim oporavkom trzista i objavom pozitivnih izvjesca a posebno aktivnom medijskom pratnjom Magme cijena ce u kratkom vremenu probiti 30% ali tada za one koji nisu unutra biti ce kasno.

[thumbsup]

ja ne zna što vi ovdje plaćate 55kn. ime?

http://seebiz.eu/hr/novcano-trziste/magma-izdala-15.-transu-komercijalnih-zapisa-od-4%2c4-milijuna-eura,85176.html

New Report

Close