MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

očito je da Magmi pod hitno svježi kapita, ali Fižulići očito vjeruju u uspjeh čim su spremni dokapitalizirati magmu sa cca 65-70 milja vlastitog novca

Zna Goranko posao,nema tu brige.


očito je da Magmi pod hitno svježi kapita, ali Fižulići očito vjeruju u uspjeh čim su spremni dokapitalizirati magmu sa cca 65-70 milja vlastitog novca

Vjeruju al zato što su im vlastita sredstva ulaganja s IPOa ugrožena ….
Ovako im se omogućuje da fiktivno smanje minuse s ove dionice ;
fiktivno jer to neće imat kome prodat…
Nevjerujem puno u MAGMu – loše robne marke na najskupljim (zakupi) poslovnim prostorima ..
krivi tajming igračke (onetwo play ih potuko do nogu imam djecu pa znam (gormiti,yugi oh itd )..
Magma home ,sport – velika konkurencija ,već viđeno a tek u krizi nepotrebno …
Pa i nije Fižulić baš neki expert niti je izmislio toplu vodu – samo je kopirao u EU uobičajen model da
uvozi iz Kine iz prve rukke a pritom tamo nešto i proizvodi (mislim da samo šiva odjeću,obuću)
Uglavnom ove godine mu slijedi dobar pad prihoda, iz poslovanja neće kredite moći vraćat ..
Nadam se da mu je ostalo što keša iz IPOa …

smanjuje se minus.......

a kad ću ja koji sam kupio po 305 doći na svoje?????


a kad ću ja koji sam kupio po 305 doći na svoje?????

Dokuopi odmah sad istu količinu na 50 pa ti je ulaz 177 KN … čekaj rast 200% i eto te ….. [thumbsup]

smanjuje se minus.......

Prvih 26 vlasnika MAGME:

1. Biserka Preininger Fižulić, oznaka računa pri SKDD broj 2902362
2. Goranko Fižulić, oznaka računa pri SKDD broj 2403064
3. Raiffeisen mirovinsko društvo za upravljanje obveznim mirovinskim fondom d.d., za Raiffeisen obvezni mirovinski fond, oznaka računa pri SKDD broj 8979537
4. Templeton Strategic Emerging Markets Fund II LDC, oznaka računa pri SKDD broj 2088878
5. East European Food Fund, Société d’Investissement à Capital Fixe, oznaka računa pri SKDD broj 9103180
6. Erste d.o.o. – društvo za upravljanje obveznim mirovinskim fondom, za Erste plavi obvezni fond, oznaka računa pri SKDD broj 5023718
7. Raiffeisen mirovinsko društvo za upravljanje dobrovoljnim mirovinskim fondovima d.o.o., za Raiffeisen dobrovoljni mirovinski fond, oznaka računa pri SKDD broj 8979375
8. GustaviaDavegårdh Fonder AB, za Gustaviadavegårdh Balkan, oznaka računa pri SKDD broj 4906969
9. AZ d.o.o. društvo za upravljanje obveznim mirovinskim fondom, za AZ Obvezni mirovinski fond, oznaka računa pri SKDD broj 4666461
10. PBZ Croatia osiguranje d.d. za upravljanje obveznim mirovinskom fondom, za PBZ Croatia Osiguranje obvezni mirovinski fond, oznaka računa pri SKDD broj 3806944
11. PBZ Invest d.o.o. za upravljanje investicijskim fondovima, za PBZ Equity fond, oznaka računa pri SKDD broj 3694194
12. Nenad Marković, oznaka računa pri SKDD broj 77178
13. Juraj Levačić, oznaka računa pri SKDD broj 335800
14. PBZ d.d., oznaka računa pri SKDD broj 10812
15. Nova Ljubljanska banka d.d., oznaka računa pri SKDD broj 9062092
16. Allianz Zagreb d.d., oznaka računa pri SKDD broj 5797853 i 928143
17. Zoran Konečny, oznaka računa pri SKDD broj 1324845;
18. Royal mirovinsko osiguranje d.d. Zagreb, oznaka računa pri SKDD broj 2961296 i 5198429
19. Croatia osiguranje mirovinsko društvo za upravljanje dobrovoljnim mirovinskim fondom d.o.o., za Dobrovoljni mirovinski fond, oznaka računa pri SKDD broj 4911067
20. Trade Consalting d.o.o., oznaka računa pri SKDD broj 5199832
21. Kvarner Vienna Insurance Group d.d., oznaka računa pri SKDD broj 5153131
22. Erste DMD d.o.o., za Erste plavi expert Dobrovoljni mirovinski fond, oznaka računa pri SKDD broj 5178886
23. Zdenkica Logožar, oznaka računa pri SKDD broj 5750628
24. Milan Damjanović, oznaka računa pri SKDD broj 5174210
25. OTP Banka Hrvatska d.d., za OTP Meridian 20 OIF, oznaka računa pri SKDD broj 8808589
26. Anthony Hughes, oznaka računa pri SKDD broj 8247757


očito je da Magmi pod hitno svježi kapita, ali Fižulići očito vjeruju u uspjeh čim su spremni dokapitalizirati magmu sa cca 65-70 milja vlastitog novca

Mama tukla sina onda kad se išao vadit .Izgleda ide spasit što se da pa taman potonio. Imam Mgmu.


očito je da Magmi pod hitno svježi kapita, ali Fižulići očito vjeruju u uspjeh čim su spremni dokapitalizirati magmu sa cca 65-70 milja vlastitog novca

Mama tukla sina onda kad se išao vadit .Izgleda ide spasit što se da pa taman potonio. Imam Mgmu.

Fižulić nema izbora. Teško da će preživjeti firma bez dokapitalizacije, jer mu vjerojatno i ove godine slijedi znatan gubitak. Njegov problem je što jednostavno nije u u stanju poslovati bez generiranja gubitka, u ovakvim uvjetima smanjene potrošnje.

Sigurno će imat pad prva 2 kvartala jer je prošlu godinu imao rast 5%.Tek u 3kvartalu je imao pad mislim preko 20%.Samo nije mi jasno da na 850miljakn radi toliki gubitak.Cijelo vrijeme priča kako je sa novim skladištem smanjio troškove pa otpustio 300 radnika , cijene najma pale 20-30 posto Gubitak nikad veći Vidim da kod njega svaka šuša vozi službeni auto ,znam jer ih srećem u kasnim satima u Zagrebu Svi ovi fondovi bi trebali razmislit prije učešća u dokapitalizaciji o novoj upravi jer ova stara vodi firmu u propast,Nemože mi uć u glavu da je sve pošteno tolike uštede promet 850milja ,prodaje krpice iz Kine vlastite proizvodnje prijevoz jeftin proizvodnja puno jeftinija,pa jeftine igračke a on injegova Biba naprave 100milja gubitaka Nije tu sve pošteno ide se tu na račun firme sa mladim ljub…….. koji koštaju. Nama malima prodao po 238kn a sad sam kupuje po 57kn Sve smišljeno unaprijed ali ima boga ostao je bez p… Jebeš novce kad Biba………………

Nama prodao po 238 i sad tim novcima kupuje za sebe po 57. Svejedno, da bi preživio mora biti bolji trgovac od takvih malverzacija.
Izgleda da ga hebu cijene najma i da si tu ne može puno pomoći jer je pod ugovorima.
No nije sigurno smišljeno unaprijed, jer takvu krizu se nije moglo predvidjeti, on se samo prilagođava i pokušava preživjeti. Svejedno, ja sam je kupio samo zbog turbo limača koji i danas u krizi dobro stoji. Osnovna mu je pogreška što je poslovanje previše proširio na djelatnosti koje mu donose velike gubitke. Imam nešto magme i u gubitku sam , ne prevelikom, i smatram da ima perspektivu za 2-5 godina. Dokapitalizacija je u redu, mislim da ću još malo dokupiti -50 kuna je dobra cijena.

Usporedite VART-R-1 i MGMA-R-A pa odlučite.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.


Usporedite VART-R-1 i MGMA-R-A pa odlučite.

Upravo sam to mislio napisat.NEVJEROJATNO!

nokla [thumbsup]

Od njega nista drugo nismo mogli niti ocekivati.

Magma zakinula dio dioničara

Dajući pravo na upis novih dva milijuna dionica samo 26 ‘elitnih’ dioničara koji drže više od 1000 dionica, Magma je nepoštena prema malim dioničarima

http://www.poslovni.hr/141997.aspx [bye]

New Report

Close