MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Iz ZTD-a ide mu u prilog:Dionice bez prava glasa predstavljaju iznimku od pravila da izdavanje dionica koje ne daju pravo glasa nije dopušteno njihov ukupni nominalni iznos ne smije prijeći polovinu iznosa temeljnog kapitala (da se isključi mogućnost da manjina dionica ima presudan utjecaj u društvu).

U prijevodu : ukupan nominalni iznos dionica bez prava glasa ne može prijeći 50% temeljnog kapitala.

Samo – zabranjeno je izdavati dionice bez prava glasa koje su redovne, a dopušteno je izdavati povlaštene.

A ovo?
[/quote]

Dato sam napisao,što bi u prijevodu trebalo značiti da je moguće izdanje od 2 000 000 MGMA-P-A, a ne MAGMA-R-A

Slična stvar je kod Adrisa, samo je svrha različita.

Srdačan pozdrav




Iz ZTD-a ide mu u prilog:Dionice bez prava glasa predstavljaju iznimku od pravila da izdavanje dionica koje ne daju pravo glasa nije dopušteno njihov ukupni nominalni iznos ne smije prijeći polovinu iznosa temeljnog kapitala (da se isključi mogućnost da manjina dionica ima presudan utjecaj u društvu).

U prijevodu : ukupan nominalni iznos dionica bez prava glasa ne može prijeći 50% temeljnog kapitala.

Samo – zabranjeno je izdavati dionice bez prava glasa koje su redovne, a dopušteno je izdavati povlaštene.

A ovo?
[/quote]

Dato sam napisao,što bi u prijevodu trebalo značiti da je moguće izdanje od 2 000 000 MGMA-P-A, a ne MAGMA-R-A

Slična stvar je kod Adrisa, samo je svrha različita.

Srdačan pozdrav
[/quote]

Pričekajmo 19.4.2010. tada ćemo biti pametniji u vezi s daljnjim aktivnostima.

Srdačan pozdrav

dobro, okej skužili smo



Mišljenja sam kako je situacija za Magmu d.d. više nego ozbiljna, pogotovo ako govorimo o trenutnom poslovanju i budućim rezultatima.

Prilično je sigurno da 2 000 000 dionica po trenutnoj cijeni bez upravjačkih prava nisu interesantna nikome osim pojedinih oif-ova koji su i prije " na lopate kupovali " ovu vrijednosnicu ne računajući na buduće poslovne rezultate.

Ako bi već kupovao , onda bi mi se prije isplatilo kupiti na tržištu , nego pod ovim uvjetima po kojima se trenutno nudi – i da ovo im je dobar ulov ako ulove ovih 114 mil kn, jer nisu uzeli kredit ili izdali obveznce ili nesto treće, već će na lagan i bezbolan način doći do prijekopotrebnog kapitala.

Ovo je subjektivan stav, sami birajte ono što je za Vas najprihvatljivije

Srdačan pozdrav

pa čak i sa redovnom nemože dobit te novce, a ak se ne želi oprostit sa 50% firme
onda je još veći apsurd ………….. on ko da ne shvaća da ulagaći više ne saugaju…….
ovo mu je totalno da ne kažem odvratno……………
[/quote]

Nema tu više puno izbora … ili 114 milijuna ili …. [bye]

PORTFELJ U GIPSU ... PRODAJEM NAJBOLJEM PONUĐAČU !!!

Fižulić nema izbora. Teško da će preživjeti firma bez dokapitalizacije, jer mu vjerojatno i ove godine slijedi znatan gubitak. Njegov problem je što jednostavno nije u u stanju poslovati bez generiranja gubitka, u ovakvim uvjetima smanjene potrošnje.





Iz ZTD-a ide mu u prilog:Dionice bez prava glasa predstavljaju iznimku od pravila da izdavanje dionica koje ne daju pravo glasa nije dopušteno njihov ukupni nominalni iznos ne smije prijeći polovinu iznosa temeljnog kapitala (da se isključi mogućnost da manjina dionica ima presudan utjecaj u društvu).

U prijevodu : ukupan nominalni iznos dionica bez prava glasa ne može prijeći 50% temeljnog kapitala.

Samo – zabranjeno je izdavati dionice bez prava glasa koje su redovne, a dopušteno je izdavati povlaštene.

A ovo?
[/quote]

Dato sam napisao,što bi u prijevodu trebalo značiti da je moguće izdanje od 2 000 000 MGMA-P-A, a ne MAGMA-R-A

Slična stvar je kod Adrisa, samo je svrha različita.

Srdačan pozdrav
[/quote]

Pričekajmo 19.4.2010. tada ćemo biti pametniji u vezi s daljnjim aktivnostima.

Srdačan pozdrav
[/quote]

Ok, to sam htio i naglasiti. Postoji i ta mogucnost, ali nigdje nije eksplicitno receno da ce biti izdane povlastene dionice.
Duboko se nadam da Fizulic ima vec kupce za tih dva miliona dionica, jer ako nema, ne znam ko bi tu mogao uskociti. Nazalost.

cccccccccccccccccccccccccccc………..za njega bi ni bilo drago da prođe ko pevec jer
mu je ovo odvratna namjera………pa jel on pita za dioničare iz ipo-a po 240…………
ma evo mu sad 48………..

Duboko se nadam da Fizulic ima vec kupce za tih dva miliona dionica, jer ako nema, ne znam ko bi tu mogao uskociti. Nazalost.

Kupci će biti fondovi. Vjerojatno će uvjet biti da barem 50% tih para ide za vraćanje kredita bankama. na ovaj način će ulagači u fondove preuzeti rizik umjesto banaka [angry]

ne kažem da magma neće isplivati iz krize
fond menadžeri će kupovati novcem ulagača dionice koje ne bi kupovali svojim novcem

Fizulic trazi 57 kn,a pogledajmo stanje na tk.

Najbolje ponude MGMA-R-A
Kupnja Cijena

30 48,50
155 48,23
60 48,22
50 48,12
100 48,11
24 48,00
65 45,11
3 40,20
1 20,18
Cijena Prodaja

53,48 10
53,49 100
53,50 43
54,80 83
56,00 30
56,94 76
56,95 35
56,97 68
57,77 10
57,96 653

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/magma-dva-milijuna-novih-dionica-po-cijeni-od-57-kuna,70438.html

Sve do 57 kn bit ce vrlo skoro pocisceno. pa nece si dozvoliti Fizulko da ima naloga ispod 57 kn. Kako neozbiljno [rolleyes]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich

Ova dionica se sad kupuje i drži barem dvije tri godine,firma sigurno propast neće.Veliki igrači su unutra.za dvije najkasnije tri godine tržište će se potpuno oporaviti i slijedi nagrada dugoročnim investorima.
Pročitajte malo Buffeta.
U čemu je onda problem,zašto ljudi ne hrle bjesomučno kupiit ovu dionicu ,ako je tako sve jednostavno.
U tome što kod nas ,ali možda i na većini burzi svi hoće brzu zaradu.
Koja je posljedica toga,gubitak.90% ljudi gubi a 10% zarađuju.
Imajte viziju i vjeru u firmu i njen menadžment koji 20 g posluje i nije propao i prošao je već kroz slična razdoblja.
Ako Bog "čujemo "se na ovom forumu kroz navedeno vrijeme.Neko će tada biti sretan a,netko će žaliti za propuštenom prilikom jer cijena kao što je sada neće se ponoviti.

New Report

Close