MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

taj fižulić je za zatvor………..ovi na ipo-u po 240 ko ih hebe………hahahhahahahah
mislim da ništ od toga……….a pom tom i gube 50% fižulići ak sam skužil dobro…….
ili igraju neku igru da stopiraju na 50+1 ili stvarno misle ispod 50%……..

sad mi je sjebo targete s ovim, a čekam mjesecima već.
ma fuck you! [angry]

Iz ZTD-a ide mu u prilog:Dionice bez prava glasa predstavljaju iznimku od pravila da izdavanje dionica koje ne daju pravo glasa nije dopušteno njihov ukupni nominalni iznos ne smije prijeći polovinu iznosa temeljnog kapitala (da se isključi mogućnost da manjina dionica ima presudan utjecaj u društvu).

U prijevodu : ukupan nominalni iznos dionica bez prava glasa ne može prijeći 50% temeljnog kapitala.

Samo – zabranjeno je izdavati dionice bez prava glasa koje su redovne, a dopušteno je izdavati povlaštene.


Nemojte me krivo shvatiti ali Fizulic je [bye]

ovo mislim i danas i sutra i……

Mišljenja sam kako je situacija za Magmu d.d. više nego ozbiljna, pogotovo ako govorimo o trenutnom poslovanju i budućim rezultatima.

Prilično je sigurno da 2 000 000 dionica po trenutnoj cijeni bez upravjačkih prava nisu interesantna nikome osim pojedinih oif-ova koji su i prije " na lopate kupovali " ovu vrijednosnicu ne računajući na buduće poslovne rezultate.

Ako bi već kupovao , onda bi mi se prije isplatilo kupiti na tržištu , nego pod ovim uvjetima po kojima se trenutno nudi – i da ovo im je dobar ulov ako ulove ovih 114 mil kn, jer nisu uzeli kredit ili izdali obveznce ili nesto treće, već će na lagan i bezbolan način doći do prijekopotrebnog kapitala.

Ovo je subjektivan stav, sami birajte ono što je za Vas najprihvatljivije

Srdačan pozdrav


Mišljenja sam kako je situacija za Magmu d.d. više nego ozbiljna, pogotovo ako govorimo o trenutnom poslovanju i budućim rezultatima.

Prilično je sigurno da 2 000 000 dionica po trenutnoj cijeni bez upravjačkih prava nisu interesantna nikome osim pojedinih oif-ova koji su i prije " na lopate kupovali " ovu vrijednosnicu ne računajući na buduće poslovne rezultate.

Ako bi već kupovao , onda bi mi se prije isplatilo kupiti na tržištu , nego pod ovim uvjetima po kojima se trenutno nudi – i da ovo im je dobar ulov ako ulove ovih 114 mil kn, jer nisu uzeli kredit ili izdali obveznce ili nesto treće, već će na lagan i bezbolan način doći do prijekopotrebnog kapitala.

Ovo je subjektivan stav, sami birajte ono što je za Vas najprihvatljivije

Srdačan pozdrav

pa čak i sa redovnom nemože dobit te novce, a ak se ne želi oprostit sa 50% firme
onda je još veći apsurd ………….. on ko da ne shvaća da ulagaći više ne saugaju…….
ovo mu je totalno da ne kažem odvratno……………

Razumijem što želiš kazati, no mišljenja sam da g. Fižuliću ništa drugo ne preostaje osim ovoga, sada tko želi…stvar pojedinca…

RiB


Mišljenja sam kako je situacija za Magmu d.d. više nego ozbiljna, pogotovo ako govorimo o trenutnom poslovanju i budućim rezultatima.

Prilično je sigurno da 2 000 000 dionica po trenutnoj cijeni bez upravjačkih prava nisu interesantna nikome osim pojedinih oif-ova koji su i prije " na lopate kupovali " ovu vrijednosnicu ne računajući na buduće poslovne rezultate.

Ako bi već kupovao , onda bi mi se prije isplatilo kupiti na tržištu , nego pod ovim uvjetima po kojima se trenutno nudi – i da ovo im je dobar ulov ako ulove ovih 114 mil kn, jer nisu uzeli kredit ili izdali obveznce ili nesto treće, već će na lagan i bezbolan način doći do prijekopotrebnog kapitala.

Ovo je subjektivan stav, sami birajte ono što je za Vas najprihvatljivije

Srdačan pozdrav

ma od kud ti to da novoizdane dionice nece imati pravo glasa? to si ti tako zamislio, pa onda prezentiras ovdje kao sigurnu stvar?



Mišljenja sam kako je situacija za Magmu d.d. više nego ozbiljna, pogotovo ako govorimo o trenutnom poslovanju i budućim rezultatima.

Prilično je sigurno da 2 000 000 dionica po trenutnoj cijeni bez upravjačkih prava nisu interesantna nikome osim pojedinih oif-ova koji su i prije " na lopate kupovali " ovu vrijednosnicu ne računajući na buduće poslovne rezultate.

Ako bi već kupovao , onda bi mi se prije isplatilo kupiti na tržištu , nego pod ovim uvjetima po kojima se trenutno nudi – i da ovo im je dobar ulov ako ulove ovih 114 mil kn, jer nisu uzeli kredit ili izdali obveznce ili nesto treće, već će na lagan i bezbolan način doći do prijekopotrebnog kapitala.

Ovo je subjektivan stav, sami birajte ono što je za Vas najprihvatljivije

Srdačan pozdrav

ma od kud ti to da novoizdane dionice nece imati pravo glasa? to si ti tako zamislio, pa onda prezentiras ovdje kao sigurnu stvar?
[/quote]

Molim Vas gdje sam u ovome postu spomenuo da dionice neće imati pravo glasa?!

Kazao sam da neće imati upravljačkih prava, a prema ZTD-u, ponovo ponavljam one ne smiju prijeći 50% temeljnog kapitala d.d.-a.

Srdačan pozdrav

Ukratko ZTD

http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zakon_o_trgovackim_drustvima.asp


Iz ZTD-a ide mu u prilog:Dionice bez prava glasa predstavljaju iznimku od pravila da izdavanje dionica koje ne daju pravo glasa nije dopušteno njihov ukupni nominalni iznos ne smije prijeći polovinu iznosa temeljnog kapitala (da se isključi mogućnost da manjina dionica ima presudan utjecaj u društvu).

U prijevodu : ukupan nominalni iznos dionica bez prava glasa ne može prijeći 50% temeljnog kapitala.

Samo – zabranjeno je izdavati dionice bez prava glasa koje su redovne, a dopušteno je izdavati povlaštene.

A ovo?

New Report

Close