MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovo bi mogo biti jedan od boljih pickova na zse….jer naravno brzi i veliki povrat
može donijeti firma koja je na koljenima i za dlaku se izvuće…….
naravno rizik je povećan ……..


Dokapitalizacija je svakako dobra vijest za one koji imaju tu dionicu,jer imaoci iste su do sada u svim dokapitalizacijama imali pravo da dokupe nove dionice po diskontnoj cijeni.
A firma kao i ogromna većina ostalih na našem TK dijeli trenutnu sudbinu recesije ,ima prihvatljiv ,očekivani pad prihoda od 14% što je sasvim solidno imajući u vidu da velika većina firmi kojima čak i rastu cjene dionica imaju pad prihoda i po više stotina posto.
Nikao se ne bih se složio s PETINOM da je Fižulić out,jer je položaj i organizacija proizvodnje (istočno azijske zemlje-mali troškovi radne snage i ostalih ulaznih troškova),izgrađen potpuno novi i moderni logistički centar u Jastrebarskom i raspored trgovina (samo u najvećim gradovima u gotovo svim zemljama regije), vrlo mudro isplaniran i postavljen tako da vjerujem da će od trgovina prvi izići iz krize.
Imati ovu dionicu kao dugoročno ulaganje uz diskontnu ulaznu cijenu u predstojećoj dokapitalizaciji mislim da je dugoročno dobar potez.
Da nije tako nebi se neprestano tri od četiri obavezna mirovinska fonda non stop krcali ovom dionicom.
Mali špekulanti su izašli i to je dobro za imatelje ove dionice koje očekuje dobar prinos u budućnosti.
Imam nekoliko stotina kom,ne mislim prodavati barem dvije ,tri godine i ovo nije nagovor na kupnju.


dokap po diskontnoj cjeni????? koja je to cjena????? di ces veci diskont od trzisne

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

po nominali…10 naku………..

http://www.magma.hr/Default.aspx

Ne znam zašto na objavu vijesti da se ide možda ide u dokapitalizaciju ova dionica ni makac, bid je otužan, a danas evo nije ni prometa bilo. Sjećam se da su na objavu takve vijesti dionice znale skakati u dvoznamenkastim postocima, a i evo ekipa na LKPC u sličnoj situaciji na tu mogućnost već zaziva targete od 2000, 3000 kuna, znači rast i blizu 100 posto. Znam da što se tiče poslovanja situacija nije optimistična, i da se te dvije dionice ne mogu uspoređivati, ali ne vjerujem ni da je LKPC u puno boljoj situaciji, jer što se perspektive tiče kada se oporavi BIH koja je bitna za luku, vjerujem da će se oporaviti i tržišta na kojem posluje i MGMA i da će ona tada početi stvarati dobit, a ne gomilati gubitke, tako da bi se i tu mogla povući neka paralela. Inače, da li netko zna što je dogovoreno danas na NO, da li je netko tu dobar sa Fižulićem? [smiley]

Ovdje kolo vode još samo mirovinci koji se svakodnevno pojavljuju na asku (sada sve nize i nize), pokusavajuci jeftino iscijediti jos koju dionicu od drhtavaca…..
Za nadat se, pak, da će i tome doći kraj, kad se konačno objave uvjeti dokapitalizacije….

Za vašu informaciju, radnici nisu dobili zadnju plaču u Magmi, a ne zna se niti da li će dobiti slijedeću.

Ova dokapitalizacija, ne pratim Magmu, ali je vjerojatno pokušaj spasa tvrtke.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ma daj ja radim u turbo limaču i dobio sam plaću


Za vašu informaciju, radnici nisu dobili zadnju plaču u Magmi, a ne zna se niti da li će dobiti slijedeću.

Ova dokapitalizacija, ne pratim Magmu, ali je vjerojatno pokušaj spasa tvrtke.

lp

no no plavi ne širiti dezinformacije……….heheeheeeheee……


ma daj ja radim u turbo limaču i dobio sam plaću

Ispada da Plavi laže kao i obično.

26.11.2010 - Dan D


ma daj ja radim u turbo limaču i dobio sam plaću

Ovo je info od radnika Magme, ako on laže, ja lažem.
A ako je tako, onda isprika.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Magma planira povećanje kapitala

Danas je održana 59. Sjednica Nadzornog odbora Magme na kojoj je raspravljan izvještaj Uprave o stanju društva, priopćeno je iz tvrtke.

Pritom je podržan prijedlog Uprave o sazivanju izvanredne Glavne skupštine dioničara 19. travnja 2010. te prijedlog Uprave da Glavna skupština donese odluku o povećanju kapitala Magme javnom ponudom bez prethodne objave prospekta (sukladno čl. 351 Zakona o tržištu kapitala), izdavanjem 2,000.000 novih dionica po jediničnoj cijeni od 57 kuna uz isključenje prava prvenstva (sukladno čl.308 Zakona o trgovačkim društvima).

Dnevni red Glavne skupštine s uvjetima ponude bit će objavljen u Narodnim novinama, a nakon toga i na službenim stranicama Magme i Zagrebačke burze u zakonom propisanim rokovima, zaključuje se u priopćenju.

Izvor: http://www.poslovni.hr/141316.aspx

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti

New Report

Close