MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Magma kupuje do 71.000 vlastitih dionica
2.2.2009 9:34:16

ZAGREB – Dionice se stječu u svrhu programa dioničkih opcija za zaposlenike i drugih raspodjela dionica zaposlenim u društvu i s njime povezanim društvima.

who dares, wins


Magma kupuje do 71.000 vlastitih dionica
2.2.2009 9:34:16

ZAGREB – Dionice se stječu u svrhu programa dioničkih opcija za zaposlenike i drugih raspodjela dionica zaposlenim u društvu i s njime povezanim društvima.


Da 71000 dionica za 10000000 kn Znači dizanje cijene do 140 kn Dolazi bolje vrijeme za ovu dionicu

bit će i za blagajnice u turbo limaču

Uprava Magme (ZSE:MGMA-R-A) donijela je Program stjecanja vlastitih dionica u svrhu programa dioničkih opcija za zaposlenike i drugih raspodjela dionica zaposlenima u društvu Magma i njime povezanim društvima.

http://seebiz.eu/hr/analize/zagrebacka-burza-ostar-neselektivan-pad-cijena-dionica,36458.html


bit će i za blagajnice u turbo limaču

Uprava Magme (ZSE:MGMA-R-A) donijela je Program stjecanja vlastitih dionica u svrhu programa dioničkih opcija za zaposlenike i drugih raspodjela dionica zaposlenima u društvu Magma i njime povezanim društvima.

http://seebiz.eu/hr/analize/zagrebacka-burza-ostar-neselektivan-pad-cijena-dionica,36458.html


Da li se opcije na kupnju dionica zaposlenicima, menadžerima evidentiraju kao rashod i kako se vrši njihova procjena?

MAGMA D.D./KOMERC. ZAPIS MGMA-M-004A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.D. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 10.000.000 16,67 Skrb. račun
2. CROATIA OSIGURANJE D.D. 7.500.000 12,50 Osnovni račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. 7.000.000 11,67 Osnovni račun
4. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 6.000.000 10,00 Skrb. račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 6.000.000 10,00 Skrb. račun
6. PBZ D.D. 4.028.196 6,71 Skrb. račun
7. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.000.000 6,67 Osnovni račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 4.000.000 6,67 Skrb. račun
9. VOLKSBANK D.D. 3.000.000 5,00 Skrb. račun
10. Grupa računa na kojima je uknjižena ista količina vr. papira 2.000.000 3,33 –
Ukupno: 89,21

Kupci komercijalnih zapisa… Mirovinci i slična ekipa…

"these fat arrogant overpaid overfed overpriviliged overindulged white-collar business-criminal asshole c..ksuckers"

Magma mora kupovati sama svoje dionice kako bi im digla cijenu. Pa su sada poceli primoravati svoje zaposlenike kako moraju kupovati dionice kako bi im svima bilo bolje, pa gdje to ima.

Ja bi radje dionicu koja sama kotira na burzi, to jeste koju ljudi kupuju i prodaju, a ne da sama firma mora kupovati i prodavati svoje dionice. To mi je slicno ko da ja sam sebi prodam neki proizvod i opet ga kupim. To mi je "mlacenje prazne slame", kako stara narodna poslovica kaze.

Pozdrav,

Magma kroz sadašnju kupovinu nadoknađuje udio koji je izgubila kroz dokapitalizaciju.

Velike firme reguliraju to putem tržišta. Ako vrijediš drugi kupuju tvoje dionice, a ti rasteš, ali izgleda da je mala zainteresiranost za ove dionice ili?


Magma mora kupovati sama svoje dionice kako bi im digla cijenu. Pa su sada poceli primoravati svoje zaposlenike kako moraju kupovati dionice kako bi im svima bilo bolje, pa gdje to ima.

Ja bi radje dionicu koja sama kotira na burzi, to jeste koju ljudi kupuju i prodaju, a ne da sama firma mora kupovati i prodavati svoje dionice. To mi je slicno ko da ja sam sebi prodam neki proizvod i opet ga kupim. To mi je "mlacenje prazne slame", kako stara narodna poslovica kaze.

Pozdrav,

To je pokušaj obrane cijene iz dokapitalizacije.

To je istina, ali cijene dionica i dalje padaju, ne samo Magmi, već svima, što se tiće dionica, treba biti oprezan i mislim da sada nije vrijeme za njihovu kupovinu, jer će ih većina izgubiti na vrijednosti, ma koliko ih oni pokušavali zaštiti i kupovati vlastite dionice. Sam graf pokazuje da su kupovinom uspjeli dici malo cijenu, ali da je zbog recesije i nestabilnosti našeg tržišta jako teško uspijeti održati njihovu cijenu ili ju povečati. Treba čekati i vidjeti kada će se tržište početi oporavljati od dubokog pada u recesiju, koje nam slijedi, jer naša vlada ne shvata koliko je situacija ozbiljna, te ako se ovako nastavi pasti čemo u duboku krizu iz koje bez snažnog programa oporavka tržišta teško čemo se izvući. Dosta kompanija odlazi u blokadu zbog nelikvidnosti. A toga će biti sve više i više.

Svima koji kupuju dionice budite jako, jako oprezni. Situacija u zemlji postaje sve teža i teža, što će imati jak utjecaj na tržište dionica.

Pozdrav,


To je istina, ali cijene dionica i dalje padaju, ne samo Magmi, već svima, što se tiće dionica, treba biti oprezan i mislim da sada nije vrijeme za njihovu kupovinu, jer će ih većina izgubiti na vrijednosti, ma koliko ih oni pokušavali zaštiti i kupovati vlastite dionice. Sam graf pokazuje da su kupovinom uspjeli dici malo cijenu, ali da je zbog recesije i nestabilnosti našeg tržišta jako teško uspijeti održati njihovu cijenu ili ju povečati. Treba čekati i vidjeti kada će se tržište početi oporavljati od dubokog pada u recesiju, koje nam slijedi, jer naša vlada ne shvata koliko je situacija ozbiljna, te ako se ovako nastavi pasti čemo u duboku krizu iz koje bez snažnog programa oporavka tržišta teško čemo se izvući. Dosta kompanija odlazi u blokadu zbog nelikvidnosti. A toga će biti sve više i više.

Svima koji kupuju dionice budite jako, jako oprezni. Situacija u zemlji postaje sve teža i teža, što će imati jak utjecaj na tržište dionica.

Pozdrav,


Dionice treba kupovati dok su jeftine jer kad cijena poraste biti će manje isplativo.

Dionice treba kupovati dok su jeftine jer kad cijena poraste biti će manje isplativo.

A dali će ove dionice imati neki veliki porast?

New Report

Close