MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja vas pitam zašto su Goranko i Biserka iskrcali po 44000 komada?

Ovo nisam ni pratio koja LAKRDIJA GAZDE SE ISKRCALI SA 90 000 KOM…..jadno, prejadno

Zato je Tedeschi za svih njih tata mata.
Cim vidim Goranka lose mi je u trbuhu…

U prvoj godini odmah zviznuti 80% prospekta je presmijesno.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ovo bi trebalo biti neko trenutno stanje. Zapravo ako je -3 dana, onda bi to bilo u petak.
Kako se iskrcavaju po 90kn, a cijena je 100 i kusur?!
Templeton se po ovome u privitku već iskrcao, zar ne?!
______________________________________________
oprostite, ali skroz sam previdio cijelu stranicu postova.

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!


Zato je Tedeschi za svih njih tata mata.
Cim vidim Goranka lose mi je u trbuhu…

U prvoj godini odmah zviznuti 80% prospekta je presmijesno.

od privatnih IPO-a jedino je Tedeschi manje više ispunio prospekt. IPO Magme je služio za izlazak fonda (više ne znam koji) i zato su nabildali planove. IPO Optime je prebacio rizik sa ZABE na ZB invest (već su izgubili) i na AZ OMF. To je tek bilo varanje po prospektu. IPO ATRG je isto služio za izlazak Svete, ali puno veći postotak je ušao u ATGR za razvoj.

East European, vise ni neznam naziv, od Jupitera uglavnom…
Izasli su u pravi trenutak i za to nema nikakvih zamjerki, tako se to rasi.
To kako Goranko sada prodaje je puno vece s…nje jer fond je tu samo 3-5 godina i to mu je u opisu.
Vlasnik da na ovaj nacin izlazi i to sada kada ej markett down samo pokazuje koliko misli da mu firma vrijedi.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Ja vas pitam zašto su Goranko i Biserka iskrcali po 44000 komada?

Ovo nisam ni pratio koja LAKRDIJA GAZDE SE ISKRCALI SA 90 000 KOM…..jadno, prejadno
[/quote]

Koji ste vi likovi, a sta ne napisete da dva dana prije ovog smanjenja od 90 000 komada su se Fizulici podebljali svaki sa 84 570 dionica?!?
Uostalom, to povecanje/smanjenje ima veze sa onim ugovorom sa Templetonom o kojem je bila obavijest prije tjedan-dva.
Iskreno, ne kuzim sta oni rade sa tim prijenosom dionica. Prvo je Templeton izasao iz top10 (taj dan su Fizulici dodali onih 2X84570 dionica), zatim nakon dva dana fizulici smanjuju za 90 000 dionica + EEFFS za 13 094, i tada opet templeton ulazi u top 10 sa 101 214 dionica.
I na kraju dan nakon toga, tj stanje od jucer tih 101 214 dionica je prebaceno na skrb. PBZ na 4 mjestu u top10.

Toliko o iskrcavanju Fizulica….

@ mahatma

Imaš pravo. Ali zašto to rade? Prelijevanje iz šupljeg u prazno…

Da li je sad nastala obveza objavljivanja javne ponude?


@ mahatma

Imaš pravo. Ali zašto to rade? Prelijevanje iz šupljeg u prazno…

Da li je sad nastala obveza objavljivanja javne ponude?

Pa pojma nemam zasto to rade. Mozda u ugovoru sa Templetonom ima neka spika da ako padne cijena preko neke razine, fizulici ih trebaju otkupiti. Ne znam, bezveze lupam…
Sto se tice obveze za javnu ponudu, pise u tom priopcenju nesto tipa, posto su taj ugovor sklopili prije nego je Magma bila na burzi, onda ne trebaju dati ponudu….

Eto već dugo ovdje radim DCF i stvarno nemam dileme, ma što Vi pričali o tome, počinjem polako kupovati Magmu, s time da ću pojačati kupnju tek kad vidim izlazak iz ove recesije. Sto kuna vrijedi samo s prihodima i prosječnom maržom za ovu godinu bez planova širenja i rasta od 2009 na dalje. Nije to tako loša dionica kako se o tome ovdje raspreda, uostalom ulažem na rok od barem 3-5 godina manje mi nema smisla. Špekulacije na kratak rok me stvarno ne zanimaju.

Magma kupila još 500 dionica
Business.hr
26.09.2008 09:54
Magma je obavijestila Zagrebačku burzu da je jučer stekla vlastite dionice.
Vezane vijesti

ZSE uživo: U očekivanju početka trgovanja

Naime, ta je tvrtka 25. rujna na Zagrebačkoj burzi kupila 500 dionica koje čine 0,01 posto njezinog temeljnog kapitala.

Ukupni udio vlastitih dionica u temeljenom kapitalu Magme sada iznosi 1,74 posto.
[thumbsup]

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

Danas opet čvorci! Sada bi mi trebali skupiti pare i kupovati ko sumanuti jer ipak je to buy signal. Žao mi je gospodo, uvalili ste ljudima jedanput, malo se strpite za slijedeći.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Evo prometa od 5 milja i kusur, mora daju mali trže, evo samo što ju nisam kupio

Surround all arround when it hits the ground

New Report

Close