MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sve veći i veći prometi kako cijena ide dolje, jel to Raiffeisen kupuje il kaj?

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!

Dionice Magme (ZSE:MGMA-R-A) iz dana u dan postavljaju svoj novi all-time-low. Prošli su tjedan dionice izašle iz sastava Crobexa, izgubivši na tjednoj razini gotovo 14 posto. Danas je srušen negativni rekord od petka (105 kuna) približivši se brojci od 100 kuna. S cijenom od 101,6 kuna, dnevni pad iznosi oko 6 posto, uz samo dvadesetak tisuća kuna prometa.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/crobex-dotaknuo-dno,25182.html


Dionice Magme (ZSE:MGMA-R-A) iz dana u dan postavljaju svoj novi all-time-low. Prošli su tjedan dionice izašle iz sastava Crobexa, izgubivši na tjednoj razini gotovo 14 posto. Danas je srušen negativni rekord od petka (105 kuna) približivši se brojci od 100 kuna. S cijenom od 101,6 kuna, dnevni pad iznosi oko 6 posto, uz samo dvadesetak tisuća kuna prometa.

http://www.seebiz.eu/hr/burze/crobex-dotaknuo-dno,25182.html

Kolega, niste u pravu. Magma je još uvijek u Crobex-u i bit će do kraja ovog tjedna. Nakon što u petak (19.09.) bude zatvorena burza dolazi do promjena. Magma i još neki tek tada ispadaju, a ulaze Dioki, DDJH i Konzum! Do promjena još nije došlo!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Ne da mislim, nego sam uvjerena kako Vam vlasnik neće to prodavati jeftino.
– a sad u kolike nerealne visine ćemo to dići,
– bumo videli rekli bi Zagorci,
– ja sigurno to kupujem, a ludo tržište to diže gore u nerealne visine.
– tu trehniku trgovanja nazivam prodaj dionicu većoj budali.

kako ove riječi sad lijepo zvuče…

Bear Stearns, Lehman Brothers, sutra možda AIG… A što ako Templeton "legne"? (Čisto hipotetski pitam). Imaju 3,5% mgma-r-a. Kako će se to odraziti?

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!

templeton je private equity odnosno management company.
Ne laprdaj gluposti.
Sta ako ZB Invest rikne?

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Sjećam se dana kad se na ovom forumu mogao vodit konstruktivan dijalog. Pa i pitat upućeniju ekipu o dionicama bez da se dobije Chandlerovski odgovor. Ali to je bilo prije nego su ljudi masovno počeli gubit novce na dionicama…

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!


Sjećam se dana kad se na ovom forumu mogao vodit konstruktivan dijalog. Pa i pitat upućeniju ekipu o dionicama bez da se dobije Chandlerovski odgovor. Ali to je bilo prije nego su ljudi masovno počeli gubit novce na dionicama…

U pravu si big…, no vremena su neizvjesna i ne nazire se ….
Što da ti pričam, još se mogu događati loše stvari, AIG je također u velikoj krizi i tko zna tko sve još.
No nije smak svijeta, treba se strpiti i pričekati oporavak… kad? Ove godine teško, još može biti i gore…
Moj prijedlog, ako imaš gotovinu drži je još neko vrijeme na fiksnim prinosima, ako imaš dionice i vjeruješ u te firme drži ih i dalje, Pozdrav

Templeton nije direktno pogođen (stvarno ne znam što ima u portfelju), ovo je kriza banaka i s njima povezanih ulagača, koji su odobravali kredite ljudima koji sada te kredite ne mogu ili ne žele vraćati. Ne vidim kako bi to direktno moglo utjecati na Templ. No indirektno sigurno ima utjecaja kao i na sve sudionika tržišta kapitala. Tako da mislim da nema mjesta takovim bojaznima.

U najgorem slučaju ako bi fond imao nekih problema može prodati udio u Magmi, ne vidim druge implikacije. To direktno na cijenu dionice Magme nebi trebalo imati. Cijena Magme ovisi o njenom prihodu, marži-koliko će zaraditi do kraja godine, odnosno koliko će uspjeti prodati robe budući da ova kriza direktno utječe na pad standarda građana, a time direktno na pad prodaje lanca kakva je Magma.

Mislim da je sada pravi trenutak za ući u MAGMU …to si siguran best buy….100% ne gine…

na 4300 sve prodajem...


Mislim da je sada pravi trenutak za ući u MAGMU …to si siguran best buy….100% ne gine…

Po projekciji prihoda za ovu godinu i standardnu maržu vrijedi 100 kuna-ovako računam iz glave bez pisanja (prihod puta marža jednako zarada neto i zatim zarada kroz nerizična stopa pa podijeljeno s brojem dionica).
Najstarija i najbolja metoda 🙂

Naravno bez uračunate budučnosti, s DCF na 5 ili 10 godina dođe više.

Konačno pozitivna reakcija iz Magme – počeli su kupovati dionice.

New Report

Close