MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uf, dva dana ne pogledam ovu temu i tek sad vidim da sam dobronamjernim linkom i smajlićem izazvao lijepu raspravu. Izvinjavam se svima koji su u tome osjetili navlačenje ili drukanje, a što se rasprave tiče, to mi je ok. Iz njih se uvijek može nešto naučiti.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

@blueman
Malčice se osjećam uvrijeđenim kolega plavi. Vaše postove i postove kolege Pierra sam “guštao” čitati pri odluci o kupnji mgma pa sam zato i još više razočaran Vašim postom na moj dobronamjerni smajlić. Inače, tek toliko da se zna,ja sam s ulaganjima počeo s namjerom da si “višak” sredstava na taj način usmjerim kako bi mi to jednog dana olakšalo starost jer nisam zadovoljan oročenom štednjom. To predpostavlja da ću još dugo držati i dionice koje sam kupio prije mgma i samu mgma, te me stoga ne zanima niti 400kn ni 350kn ni 500kn. Biti ću zadovoljan ukolko i ubuduće sa svojim portfeljem uspijem dosezati do 15ak % prinosa godišnje. I konačno,još uvijek puno učim o tome i znam da nisam na niti nekoliko postotaka Vašeg znanja, nadam se da ću i ubuduće od Vas još mnogo naučiti.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

To blueman:
Ah da, gotovo sam zaboravio. Upravo Vi ste mi pred nešto manje od mjesec dana (http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=1588&pg=234) odgovarajući na moj post rekli, citiram dio posta: “Dugorocno sa ovom dionicom necete pogrijesiti; to je sigurno ali ona trenutacno ne vrijedi 410 a i 300 je upitno ali ajde neka bude 280-300; precijenjeno nekih 20% kao i ukupno trziste…”
I još samo citiram sebe u postu namijenjenom Vama koji je predhodio tom odgovoru: “Kolega blueman, ja svoj “paketić” još uvijek nisam prodao, niti mi je namjera tako skoro to učiniti, upravo zato što sam u skupini da vas citiram “dugoročnih investitora koji vjeruju u priču rasta”. Na stranicama ovog posta, negdje između 40-te i 45-te, stekao sam dojam da i vi vjerujete u tu priču o rastu, nadam se da to mišljenje niste promijenili, a ukoliko jeste, molim objašnjenje.” Tek toliko, istine radi oko moga smajlića neki dan.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

To tartufar:
Pricu u rastu ne vjerujem (barem ne ovako kako su oni stavili; da ce rasti hoce ali nece 50% vec mozda 40% sto je kod DCF-a velika razlika).
I sa ovom pricom o rastu koji oni stavljaju realna cijena je oko 300.
Dugorocno, sa niti jednom dionicom necete pogrijesiti.

Samo ako zelite brzu zaradu a to svi zele jer para svima lijepo mirisi ima puno boljih prilika nego sada drzati MGMA godinu dana. Moje skromno misljenje.
A vi kako zelite.

Sto je dobro neka se svadjamo i raspravljamo, samo da se pisu kvalitetni postovi i prestanje drukanja i na gore i na dolje…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

bio sam u avenu mallu i uglavnom pola šoping centra je iznajmila magma, a toda drugu polovicu…magma tamo ima za svaku marku po dućan: turbo limać, turbo sport, urban republic, tom taylor…
proširili su se i u importane galeriji gdje sada imaju odvojene turbo limać i turbo sport…

f je lopina, ali volim kad se ovako agresivno osvaja tržište…[smiley2]

zašto bi f bio lopina..može i na private

NIje flopina, samo iskoristava priliku.
I toda je onda lopina; svi kapitalisti su na neki nacin lopine..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

pa zato jer je sve to stekao dok je bio ministar, prije toga cijela firma mu je bila pred bankrotom…svi se još sjećamo kako je obilazio u funkciji ministra zemlje dalekog istoka, a privatno je sklapao poslove…u to vrijeme se osim toga nakrcao najvrednijim nekretninama u zg-u…ma lopina


pa zato jer je sve to stekao dok je bio ministar, prije toga cijela firma mu je bila pred bankrotom…svi se još sjećamo kako je obilazio u funkciji ministra zemlje dalekog istoka, a privatno je sklapao poslove…u to vrijeme se osim toga nakrcao najvrednijim nekretninama u zg-u…ma lopina

A i totalno je lud, imao neke poznanike koji su radili za njega… gonic robova. Doduse, to nije lose za dionicu. [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Imam i ja nekoga kod njega koji mi je više od poznanika
Priče o robovima su moguće kad su blagajnici u pitanju a tako je u cijeloj RH
Ostatak ekipe mu nože ljubit noge
Pogledajte koliko auta s njihovim brandovima se vidi po metropoli

Obečaj, ništa te ne košta. stara hercegovačka

Jeste primijetili zadnjih par dana kako se skidaju veci nalozi s prodaje? Kupnja postaje pomalo nervozna.. [smiley2]


Imam i ja nekoga kod njega koji mi je više od poznanika
Priče o robovima su moguće kad su blagajnici u pitanju a tako je u cijeloj RH
Ostatak ekipe mu nože ljubit noge
Pogledajte koliko auta s njihovim brandovima se vidi po metropoli

Ja poznajem osobu koja je bila jako jako visoko, pobjegla glavom bez obzira… Frend ekonomista isto, nakon 2 dana na poslu [smiley1]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close