MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Raiffeisen mirovinski na 8. mjestu kupio 4264 kom. Sa 1.5 mil kn naseg novca [smiley1].

MAGMA D.D./REDOVNA MGMA-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. PREININGER FIŽULIĆ BISERKA 1.484.310 30,45 Osnovni račun
2. FIŽULIĆ GORANKO 1.476.290 30,29 Osnovni račun
3. EAST EUROPEAN FOOD FUND SICAF 259.140 5,32 Osnovni račun
4. PBZ D.D. 197.950 4,06 Skrb. račun
5. TEMPLETON STRATEGIC EMERGING MARKETS FUND II LDC 169.140 3,47 Osnovni račun
6. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 125.000 2,56 Skrb. račun
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 103.000 2,11 Skrb. račun
8. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 81.264 1,67 Skrb. račun
9. MAGMA D.D. 67.330 1,38 Osnovni račun
10. PBZ D.D./HSBC BANK PLC CLIENTS ASSETS 65.000 1,33 Skrb. račun
Ukupno: 82,65

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

ja bi odma promjenio mirovinski fond na tvom mjestu. hvala moderatoru na brisanju posteva ozbiljnog I mudrog ulagaca…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Prijatelju s čim se ti baviš u životu.
Nadam se samo da nisi u gospodarstvu, zbog svih nas..

trebao bi napisati na koga se komentar odnosi jer si quotao 2 izjave.

...pig slayer...

dajte malo izračunajte koliko to vrijedi,, ovak samo lupate bez veze,,

Ja sam samo napisao kako to radi Magma, pa onda vidi recimo M-SAN i dr. Sve se proizvodi u Kini i prodaje nama.
Što se tiće Magme i Varteksa oni se po meni ne mogu uspoređivati jer se Varteks bavi i proizvodnjom. Samo me zanima koliko bi Varteks naplatio Magmi da recimo proizvodi za njih robu, moglo bi se i o tome porazmisliti tako da polako s tim izjavama, i ne znam što ti to znači da nisam u gospodarstvu? Svi smo mi na neki način u gospodarstvu…


tsunami: ” smutnja: ” Prijatelju s čim se ti baviš u životu. Nadam se samo da nisi u gospodarstvu, zbog svih nas.. ” trebao bi napisati na koga se komentar odnosi jer si quotao 2 izjave. ” oprosti, obratio sam se na krivu adresu… mislio sam na ovu usporedbu Magme i Varteksa.

Što se varteksa tiče – za 10 godina će to biti čisti retail. To treba valuirati već sada.

Što se Magme tiče – i dalje je TA vs FA ali neće ni TA držat još dugo. Ovaj Raiff obvezni mirovinski je podebljavao poziciju ali prosjek ulaza je i dalje jako nisko. Svejedno, vrlo neozbiljno od njih, to im nije trebalo.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Tu COB.
Zaista neznam sto im je ovo trebalo…
Mogli su ako su htjeli nadokupiti oko 315 ispocetka cistiti a ne po 350 i 340; sto je velika razlika…
OK kada gledaju na 5-10-15 godina onda je svejedno ali zasto platiti kunu vise kada netreba..
E moj Damire…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Što se varteksa tiče – za 10 godina će to biti čisti retail. To treba valuirati već sada.

Što se Magme tiče – i dalje je TA vs FA ali neće ni TA držat još dugo. Ovaj Raiff obvezni mirovinski je podebljavao poziciju ali prosjek ulaza je i dalje jako nisko. Svejedno, vrlo neozbiljno od njih, to im nije trebalo.


i ja navijam za varteks ali što će napraviti s radnicima iz proizvodnje?baš me zanima kolko ih je na minimalcu.kolko košta varteks da digne svakom djelatniku plaću za 100kn?
magma bi za 4-5 godina trebala imati duplo veće prihode i 7-8 puta veću dobit.zašto to ne treba valutirati?

ne bi htio da me se shvati kao navijača (jer mi kretanje cijene ne utječe previše na portfelj)ali toliko se promijenilo na percepciji ove dionice u tako kratkom vremenu da je to skoro smiješno.prije mjesec dana svi su čekali magmu, a danas je magma pred propasti?!pa daj pričekajte bar neko loše izvješće pa likujte.

...pig slayer...

hmmm vidim da I vi vjerujete u ciscenje do 350… znao sam da cemo se ipak sloziti…

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ovo za Raiff obvezni mirovinski je smješno. Mirovnski fondovi koji bi trebali biti konzervativni ulagači u blue chipove na fundamentalno opravdanim razinama ukucavaju ne znam koliko milijuna u Magmu na 350. Sreća da nisam u tom mirovinskom fondu, da jesam iz principa bi prešao u drugi.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Magma vrijedi više samo što vi imate toliki interes da je to strašno za gledati. Ti bi se Conane mogao primiti posla a ne ovako po forumu cijeli dan. Osim ako nisi plaćen da pljuješ, Magma vrijedi, i na ovim razinama i na još višim.
Ja sam u RBA fondu i ostajem do daljnjeg.
Zaboravljate da imamo malo dionica a puno želja, pa iz tog razloga cijene su visoko i bit će još više.

mislim da ce KIM izdat obveznice, najbolje decki da si to popratite pa koji fond uzme mam u njega jer je tu penzija sisurna, ha …..

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close