MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


vjerojatno zbog ovog oglašavanja unutar tekstova (xclaim)

Izgleda, no dobro se “poslovni” sjetio da unovči čitanost ovog foruma…….

A što se tiče dionica Magme – prodao sam prvi dan po 335 kn jer nisam bio, kao ni moj broker, dovoljno ažuran da bih se izložio što prije…, probao sam po 370, pa 360, pa 350 no brokersku im m…., nikad nije bilo dovoljno brzo…
Misija je uspjela, a s tom namjerom sam i uzeo samo jedan paketić…, jer mi se nije dalo petljati oko prijenosa dionica itd…

Svakodnevno sam pratio što se piše na ovoj temi i izvukao samo jedan zaključak….,

Puno jala, puno zavisti (čak od nekih starih i afirmiranih forumaša), puno neupućenosti, puno navijanja (od novaka koji još uvijek nisu shvatili burzovne igrice) i na kraju solidna zarada svih koji su do sada prodali…
Čestitke svima…, i onima koji su ostali u dionici jer kako će se kretati vrijednost ove dionice (naravno kada se počupaju svi paketići iz drhtavih ručica) to izgleda samo Bog zna….
Čak i iskusni i dobri analitičari kojih podosta ima i na ovom forumu ne mogu staviti ruku u vatru da će biti baš kako to oni kažu, i bolji su pogriješili….!!
Pozdrav….


2 dana i prošla popularnost magme kao što sam i pisao. za još 2 dana tema ide na 5. stranicu. O cijeni i prometu da ne govorim.

Joj, kad bi se ostvarile tvoje riječi!
To bi bio dar s nebesa za ovu dionicu.
Da izađu van svi nevjernici i fundamentalisti…. [smiley1]
Tek tada možemo na zelenu granu… [smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

jel vrijeme za kupovinu?


jel vrijeme za kupovinu?

Nisam bio u Turbo Sportu, ali vjerujem da su rasprodaje i popusti u tijeku… ljetna konfekcija i oprema su na isteku…[smiley2]

ja sam još mali za TURBO SPORT meni je puno draži TURBO LIMAČ
al nek se spusti još 10 kuna i krečem u šoping

Zanimaju me komentari LookeBorne, StrawinSky, Amacora, Paca i kompanije? Tko je skidao na 375? Netko je nudio okladu da ide do 420? Pale sve priče u vodu?

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

A što komentirati? Balon se ispuhava, Magma se vraća svojim fundamentima. Tko se nije skrio…

Ignore: KressoM, delux


A što komentirati? Balon se ispuhava, Magma se vraća svojim fundamentima. Tko se nije skrio…

Fundamentima?… ups, onda moram razmisliti da li skinuti svoju ponudu na 24X kn.

ANASTASIA JE OTISLA!

Nije jos vrijeme za “proglasenje pobjednika”, sjetimo se “luzera” koji su svojevremeno kupovali lkri na ATH na 440…

Zaboravite na taj scenario. LKRI je specifična priča.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Lako fond managerima mirovinaca kada kupuju tuđom lovom. Zanima me koji je od fond managera sada kupovao na ovim razinama (vjerojatno su prodavali pod tuđim imenima).
Kada se pogleda da zadnjih godina kada su visoki prinosi na tržištu, preuzimanje Plive njihovi prinosi su 5 ili 6% Sramotno za takozvane fond managere. Ujedno dionički fondovi (kojima su cilj visoki prinosi) na visokim cjenovnim razinama prodaju dionice mirovincima (tz. preslagivanje) jer tržište ne gleda njihovu strukturu portfelja niti se očekuju veliki prinosi, a oni dionice drže za 10 godina. A troše našu lovu na ovakav neefikasan način i zbog lošeg upravljanja nemaju nikakvu odgovornost. Kao da Magmu nisu mogli kupovati na 260 do 290, a ne do 350. Kakvo rasipanje tuđim novcima.


Blueman:
Da je kojim slucajem Lura bila na 1 kotaciji fondovi bi lupali na 1000-1200 a dobio je max. sto je mogao traziti od 750KN po dionici (mislim da je 1.0 sales). I sta ce biti onda???

Elvar:
onda će se i dalje lupati za 1000-1200 možda i više jer je napokon ‘pravi’ menađment došao koji zna što hoće kada su već i platili 750… [smiley2][smiley2][smiley2]

1. kotacija ZSE više nije toliko bitna tj. nije više uvjet za kupnju od strane mirovinaca jer je Zakonom mirovinskim fondovima ukinuta zabrana kupovanja dionica izvan iste.

A što se tiče Dukata (Lura), Rajić je to prodao ispod (preuzimačke!) cijene jer je, ako uzmemo u ozbir 1H i cijenu od 750 kn, tada je Dukatov P/E negdje oko 15-16, P/E oko 1, (za P/B ne znam), izvoz narastao i sada čini oko 1/4 prihoda (izvoz im raste, jer osim bavljenja balkanskim zemljama, Francuzi su počieli izvoziti mlijeko u Italiju u svrhu proizvodnje poznate vrste sira…). Zašto je prodao tako jeftino? Valjda nije imao izbora, nitko mu nije mogao ili htio ponuditi više ili se žurio ili…

Dakle, gledajući današnje stanje na tržištu Dukat je odlična, povoljna i stabilna dionica za sve one koji žele mali rizik, a dobru perspektivu i kojoj će cijena dostići od Elvara navedenih 1.000 do 1.200 kn, to je samo pitanje vremena…

New Report

Close