MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


za cijenu od 330 kn P/BV je 10 a p/e 50

Odakle ti ti podaci?

TIME IS MONEY

Da li je tko stavio nalog na 400 Kn?

Jet: Are You Gonna Be My Girl?

eeee Vedricu vedricu budes ih dokupljivao mozda I po 300 za godinu dana kad naprave stock split…. fondovi mogu kupit kolko pozele pa cu njima I prodat po 419 a ti brzo kupuj dok nije nestalo ha ha ha

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Ja sam jednostavno morao poslati email zahvale HITA-i za brzu realizaciju naloga, jer sam stavio u 10:05 nalog na 370 i prosao mi je u onom trenutku skupa s onim na 375. Dakle HITA d.d. mrak!!
Da ne pricam da me do sad nikad nisu razocarali i da im nalozi UVIJEK prolaze u roku 30 sek.
Pozdrav svima koji su danas zaradili![smiley2][smiley2][smiley2]


cbw: ” za cijenu od 330 kn P/BV je 10 a p/e 50 ” Odakle ti ti podaci?

Iz financijskih izvještaja. P/E je oko 40. Sa procjenom 40ak milja dobiti na kraju godine. P/B 11.

P/S je preko 2.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

je baeakua ja na 419 dokupi si jos malo sad su na snizenju

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


fikaky: ” cbw: ” za cijenu od 330 kn P/BV je 10 a p/e 50 ” Odakle ti ti podaci? ” Iz financijskih izvještaja. P/E je oko 40. Sa procjenom 40ak milja dobiti na kraju godine. P/B 11. P/S je preko 2.

dobro,koja stranica

TIME IS MONEY

Ako dionica nije ni ko Cror, ni ko Nexe onda je barem ko JDOS. Prvi dan veeeliki promet( JDOS čak 150 miliona) a onda pad od 20 % i mizerni prometi iduća 3, 4 mjeseca. Dakle za par dana magma bi mogla biti na početnih 238 kn i promet 50000-100000 kn na dan. A ako je to bolja dionica od JDOS-a , ja pop.

ZSE uživo: Magmu do sada prodao relativno mali dio upisnika Dopunjeno!

Igor Prstec
igor.prstecatcharbusiness.hr 06.08.2007 12:05
Promijenjeno 06.08.2007 13:38
Pročitaj komentare(0)

Na polovici današnje trgovine polako slabi potražnja za dionicama Magme koje su do sada skupile 23 milijuna kuna prometa. Snažan debi Magme koji je uspješno testirao propusnost i likvidnost domaćeg tržišta prije izlaska Atlantic Grupe i T-HT-a pogurao je cijenu dionice sa 238 kuna, po koliko su je građani mogli upisati, na sada aktualnih 337,90 kuna.
Nekoliko početnih oštrih ali manjih transakcija oštro je podiglo cijenu Magme (na 375 kuna) no “prvi mačići” su poslužili samo za napuhivanje dnevnog raspona trgovanja, a velike transakcije su se otvorile tek na razini od 350 kuna.

Sa povećanjem prometa i nekoliko paketa koji su prodani i po 300 kuna, srušena je i prosječna cijena, sa više od 350 kuna, na sada aktualnih 347,88 kuna.

Trenutno se dionice Magme mogu kupiti po 335 kuna, što je 97 kune, odnosno 40 posto više od cijene po kojoj su građani mogli upisati dionice Magme u postupku inicijalne ponude dionica. Kako je razrezom dionica svatko mogao upisati 44 dionice, zarada prvog dana trgovine na cijeli paket iznosi nešto više od 4.200 kuna.
Upisnici Magme ovim brojkama mogu biti zadovoljni, prije svega zbog usporavanja trgovine posljednjih dana koja ni izdaleka nije jamčila tako snažan debi, ali i zbog laganog gubljenja momenta tržišta koje se ispuhalo fokusiranim rastom građevinskih, i ranije, brodarskih izdanja. Dodatan negativan pritisak na uspjeh izdanja generiran je na očekivanju pada tržišta prije početka atraktivnog IPO-a Atlantic Grupe, ali i T-HT-a zbog čega su neki investitori već i počeli povlačiti dijelove portfelja sa tržišta kapitala. No, pesimisti su oštro demantirani, a hrvatsko je tržište kapitala ponovno pokazalo iznimnu sposobnost brzog apsolviranja novih izdanja koja, u slučaju dobre kampanje i prezentacije IPO-a, svojim izdavateljima pružaju dobar razlog za sretno trljanje ruku.
Do sada je izmjenjeno više od 68.000 dionica, odnosno oko 1,4 posto dionica Magme. Ako, prema podacima koji su objavljeni nakon IPO-a, računamo da su građani upisali oko 488.000 dionica (40 posto ukupnog izdanja), možemo reći da je još uvijek velik broj malih investitora ostao u vlasništvu Magme i očekuje novi val rasta cijene. Velik broj malih investitora sa malim paketima ujedno srednjeročno stvara i negativne pritiske na rast cijene dionice, no razvoj trgovine Magmom u sljedećih nekoliko dana će najbolje pokazati realni sentiment tržišta. Milijunske promete su u nastavku prikupili Ina i Ingra no velikih promjena na ovim dionicama za sad nema. Ina se pokušala ponovno zalijepila za granicu od 2.900 kuna, no za sada joj to nije uspjelo, a Ingra se trguje po prošlotjednoj cijeni od 42.000 kuna s time da na toj cijeni više nema prodaje što pokazuje vjeru ulagača u nastavak dobre izvedbe ove dionice.

[smiley2]


Ako dionica nije ni ko Cror, ni ko Nexe onda je barem ko JDOS. Prvi dan veeeliki promet( JDOS čak 150 miliona) a onda pad od 20 % i mizerni prometi iduća 3, 4 mjeseca. Dakle za par dana magma bi mogla biti na početnih 238 kn i promet 50000-100000 kn na dan. A ako je to bolja dionica od JDOS-a , ja pop.

Oprostite sto se javljam.
Ipak nije kao JDOS.
JDOS je bio izlazak clana uprave bez prve kotacije, bez prospekta tako da je malo ipak to bilo vise zbrda zdola uz dodatno iskrcavanje na 11000 kad je bilo.
Tu se nece sada Fizulic dodatno iskrcati na 238 ili nize.

Over and out.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

uhhhhhh I novinari dokupljuju, to je dobro, pa znaju da ide novi val poskupljenja.imace ovi na burzi problema s blokadama na 10 posto….. a dobro prodacu onda u petak kad zadovoljim target….

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

decki od fundamenata daj malo smirite zivce I ina je imala losije FI za 25 posto I stare r finerije koje ce se ob oviti 2012 pa je isla gore.kad sefica biba otvori jos 30 trgovinna u hr I regiji kak ce to djelovati na cijenu, pa ipak mislim da ce samo gore a dionica malo, kupujte samo jos danas rasprodaja ….

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close