MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Blueman,
iskreno cijenim tvoje povjerenje u matematiku, fundamente i “stroge” znanosti, ali i sam vidiš da je burza malo više od toga.
Naučiti raditi dobru procijenu brojeva, čak i nije teško (osoba prosječne inteligencije to može savladati ako se tome posveti dovoljno dugo!), no burza traži i još nešto što nema svatko.
To nešto se nalazi i u mom potpisu a zove se: STRAST.

I da, spreman sam biti jedan od onih s kojima nećeš dalje razmjenjivati informacije o dionicama jer ti ne nudim odgovore koje ti tražiš.

Ako oslobodiš svoj um od pukiih brojeva možda se više nečeš tako čuditi svjetu oko sebe.

Živio.

La vita e bella!

pazite se svih koji pisu gluposti i nemojte se bojati,magma je u svakom slucaju solidna dionica i ne bi se tu trebale dogadati ovakve oscilacije…a sto se tice 11bv,to smo već daleko prošli,ali ako to usporedimo sa jednom Zarom (Intertrade) koja ima 17 bv ili Walmartom koji ima slican omjer,tada možemo zaključiti da bi cijena ove dionice trebala iznositi oko 340,ali buduci da je magma manja,a manje firme imaju veću mogućnost organskog rasta tada bi cijena mogla biti i 20 bv..a sto se prodaje tiče,ne želim se sada zamarati s time na godišnjem sam i tek sam se probudio,nadam se da me razumijete..[smiley1]

TIME IS MONEY


Paco: ” Kako je fi loše ako su ukupni prihodi porasli za 23,5%, a neto dobit kompanije je porasla sa 15,5 na 15,6 mil. kuna. !? ” Bez uvrijede, kolega, ali mislim da niste sami promotrili FI, već pročitali medijske napise, koji su uzgred rečeno, točni. Jedino ne znam zašto se ne spominje niska likvidnost, ili loš koeficijent financijske stabilnosti, pa recimo negativan odnos kratkotrajne imovine i kratkoročnih obveza, ili koeficijent zaduženosti koji je rizičan, pa faktor zaduženosti koji je loš, a i stupanj pokrića je loš. ROA i ROE smanjen. Žao mi je ako ovo nekog smeta. Molim da gore rečeno osporite isključivo argumentima i izračunima.

I koliko još ima takvih dionica na burzi koji imaju slične i gore pokazatelje!?
Nažalost izgleda da je samo MGMA takva. Moram vas sada pozdraviti, jer moram staviti sve na prodaju, jer je magma najgora dionica na burzi, a ja imam 3×43 kom, pa da ne propadne.
[smiley1]

Evo vam post od Posejdona, da ga ne citiram.

Čekam HEP....

Pojavljuju se jači nalozi na kupnji.


Pojavljuju se jači nalozi na kupnji.

A koliko komada je na K/P.Hvala!!!

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

….A koliko komada je na K/P.Hvala!!!
Evo.


Blueman,
iskreno cijenim tvoje povjerenje u matematiku, fundamente i “stroge” znanosti, ali i sam vidiš da je burza malo više od toga.
Naučiti raditi dobru procijenu brojeva, čak i nije teško (osoba prosječne inteligencije to može savladati ako se tome posveti dovoljno dugo!), no burza traži i još nešto što nema svatko.
To nešto se nalazi i u mom potpisu a zove se: STRAST.

I da, spreman sam biti jedan od onih s kojima nećeš dalje razmjenjivati informacije o dionicama jer ti ne nudim odgovore koje ti tražiš.

Ako oslobodiš svoj um od pukiih brojeva možda se više nečeš tako čuditi svjetu oko sebe.

Živio.


Dijelimo mišljenje, pa stoga potpisujem.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


(13.07.07)
…moj target je malo veci… 50-70%, do kraja kolovoza.


(30.07.07)
…vec sam ih prebacio brokeru i izdao nalog na prodaju… spremno cekam izlistavanje na ZSE [smiley2]

ovi nalozi bili su na 370

oko 11.30 spojim se ja na net i imam sto vidjeti – UMJESTO NOVCA, MAGMA STOJI U ACCOUNTU, I NIGDJE NI TRAGA OD MOG NALOGA KOJI SAM IZDAO PRIJE TJEDAN DANA!!!!

– nalog sam izdao preko internet aplikacije i stajao je lijepo na odobrenju (za ovaj dio transakcije ne dobiva se nikakva potvrda osim screenshota koji nisam snimio)
– brokeri mi se u cudu cude – koji nalog, nista ne vidimo???

i sto sad… znao sam do kuda ce cijena ici… postavio naloge na 370 jos prije listanja… i sad moram prodavati ukupno 6000Kn ispod svog ostvarivog targeta…

ima jos netko ovakvih iskustava s FIMAom… da se skupimo za jednu lijepu kolektivnu tuzbu… da im “/?%$@%!!!=#
[smiley13]

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]

Pokušavam prodati preko FIME već dva sata..situacija ista kao i Vaša kolega superhero.. zvao sam telefonski ..rekli su da će sve biti u redu za 10min..al pred 2sata! Ništa nije u redu..

Nikad više 2007-08 na ZSE:(

pozdrav

koje brokere preporucate i zasto?
moram negdje registrirat a neznam di bi, sta mi je bitno?


(13.07.07) …moj target je malo veci… 50-70%, do kraja kolovoza.
superhero: ” (30.07.07) …vec sam ih prebacio brokeru i izdao nalog na prodaju… spremno cekam izlistavanje na ZSE [smiley2] ” ovi nalozi bili su na 370 oko 11.30 spojim se ja na net i imam sto vidjeti – UMJESTO NOVCA, MAGMA STOJI U ACCOUNTU, I NIGDJE NI TRAGA OD MOG NALOGA KOJI SAM IZDAO PRIJE TJEDAN DANA!!!! – nalog sam izdao preko internet aplikacije i stajao je lijepo na odobrenju (za ovaj dio transakcije ne dobiva se nikakva potvrda osim screenshota koji nisam snimio) – brokeri mi se u cudu cude – koji nalog, nista ne vidimo??? i sto sad… znao sam do kuda ce cijena ici… postavio naloge na 370 jos prije listanja… i sad moram prodavati ukupno 6000Kn ispod svog ostvarivog targeta… ima jos netko ovakvih iskustava s FIMAom… da se skupimo za jednu lijepu kolektivnu tuzbu… da im “/?%$@%!!!=# [smiley13]
[/quote]

malo mi fali da se ne pridružim

Čekam HEP....

Apsolutno ni jedan argument nego samo lupetanje u stilu ide to gore…. Naravno da burza nije samo matematika i fundamenti ali nije ni neki iracionalni broj na ekranu koji se mora stalno povećavati…. Moguće da ode i na 400, i na 500 uskoro, sudeći po ekipi na tržištu lako moguće, al da je to neka relna cijena – nije .

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close