MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hvala sto si me prosvijetlio zasto MAGMA vrijedi 11BV i 2.0 salesa.

2,16 salesa po cijeni 335

Na 375 kn je 2,42 sales. Nekome je i to bilo jeftino.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Blueman, a zašto se ti nerviraš oko svega i zašto si napisao već x-postova na temi MAGMA? Ako ti ne odgovara, nije potrebno toliko pisati, nervirati se i možeš se u miru posvetiti analizi nekih drugih dionica. Evo, predlažem da pokušaš napraviti projekciju kretanja prihoda i dobiti ATPL-a za sljedećih 6 mjeseci do godinu dana.

Hvala, gotovo na temi MAGMA za danas…
Kod brodova mi je nezahvalno jer neznam koliko su vozarine po pojedinom brodu;
Mogu onako zdravo seljacki samo dignuti za rast vozarina + novi brodovi ali za bolju analizu treba malo vise znati tj. imati malo vise podataka.

Pozdrav Magmasi, bilo mi je drago..

Uzivajte na 11BV i na 2.0 sales.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Eto meni se omaklo pa prodao po prosječnoj od 343 više paketa.Moglo je i puno bolje da abacus nije zezao.Nalog mi nije prolazio i pod 10 minuta od postavljanja toliko je trebalo da se suši ispod 350.Poludio sam ali na kraju sam ipak zadovoljan kako god bude dalje.Da ne kažem da ih nisi mogao dobiti na telefon,niti ući preko neta:Bit će da im je bila gužva,svejedno lijep profit za cca mjesec dana.

još malo pa smo opet po cca 360kn… a di je još 16h !


blueman: ” Nije cak niti Fizulic tu u pitanju vec William Crewdson (gazda fonda koji je prodavao), a on zna koliko moze dobiti i znam zasto nije trazio 330. ” Izgleda da je gospodin Crewdson zanemario needuciranost našeg tržišta, da je znao da je situacija ovako porazna mogao je prodavat i po 400. Siguran sam da bi bilo raznih ANRICOMa koji bi kupovali….

plavičovjeće ljudi te sad već lagano namjerno provociraju…gle imaš 100% pravo glede analize i fundamenata magme ALI ovo je hrvatsko tržište koje apsolutno nema veze s vezom i umjesto da se nerviraš bezveze pripremi se za sljedeći IPO i analiziraj atlantic i HT
ps.i pošalji mi to na mail bio bi ti zahvalan

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Dečki, koliko Konzum onda vrijedi. Ili, još bolje – Varteks? Blueman?

Hell is Empty and all the Devils are Here


Bravo ANIRCOM, hvala sto si me prosvijetlio zasto MAGMA vrijedi 11BV i 2.0 salesa. Pogledajte transaction multiple u regiji i 2.0 sales necete nigdje naci. (necete niti 1.0 sales naci)…

KONZUM, kada je sada bio po 72.000 imao je P/S od 0,97

Poštovani forumaši, pripazite malo što čitate jer ovako je Conan O’B pisao u 11:30 h nakon što je prodao dionice Magme:

…….Vama (nama) je čestitka 50% zarada [smiley2]

A ovako sada kad ih nema:


Nudi vam se besplatna škola i dobronamjeran savjet. Vaš (svi vi koji lupetate ide na 500 ide na 800 ide na 1000) je cilj navlačenje i iskrcavanje idućem naivcu. P/B je na 11, P/E (sa procjenjenom dobiti od npr 40 milja kuna – što je jako optimistično) je blizu 40. P/S je preko 2……. Pa nije Fižulić Caritas, da ovo stvarno vrijedi 350 nebi on prodavao po 238.

Pitam se zašto ovo zadnje nije napisao u 10:00 h?
[smiley1]

Tko zna, možda čovjek želi dokupiti? [smiley2]

Boje se da nebi skočila cijena viša od one koje su prodavali

Očito su i on i kolega plavog lica malo povrijeđenog ega ako ode iznad onog po čemu su prodavali.

Sada bi htjeli ponovo kupiti[smiley1]

Čekam HEP....

Kako je fi loše ako su ukupni prihodi porasli za 23,5%, a neto dobit kompanije je porasla sa 15,5 na 15,6 mil. kuna.
!?

Bez uvrijede, kolega, ali mislim da niste sami promotrili FI, već pročitali medijske napise, koji su uzgred rečeno, točni.

Jedino ne znam zašto se ne spominje niska likvidnost, ili loš koeficijent financijske stabilnosti, pa recimo negativan odnos kratkotrajne imovine i kratkoročnih obveza, ili koeficijent zaduženosti koji je rizičan, pa faktor zaduženosti koji je loš, a i stupanj pokrića je loš. ROA i ROE smanjen.

Žao mi je ako ovo nekog smeta. Molim da gore rečeno osporite isključivo argumentima i izračunima.

No respect


Boje se da nebi skočila cijena viša od one koje su prodavali

vidim da isto mislimo[smiley2]

Čekam HEP....

New Report

Close