MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako je tome tako, a po ovome ispada da je, onda su novinari koji su prenijeli vijesti o dokapitalizaciji površni, a ja sam samo prenio njihovo pisanje.

Pa onda se imam lijepo i ispričati, pa evo, moja isprika.
U ovom slučaju sam bio neinformiran, odnosno informiran iz pogrešnih izvora, uglavnom zbog moje početne nezainteresiranosti za Magmu, iz nekih razloga koji sada nisu bitni.

Međutim kolega ne morate biti tako oštri, nije u skladu sa Vašim avatarom.
Usput, a tko je onda kupovao po 10 kuna i kada?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ovo se ne odnosi na plavog već općenito na neke stvari koje su meni očite:

Želim upozoriti nove investitore (kojima je magma prva dionica) da im forum ne bi smio biti jedini izvor informacija na temelju kojeg donose odluke o kupnji ili prodaji bilo koje dionice. Forum je prepun navlakuša koje idu u smjeru ostvarivanja interesa za zaradom koja se ostvaruje stvaranjem povećanog interesa za kupnju ili prodaju.
Mnogi Magme nisu uspjeli kupiti koliko su htjeli, pa ni ja osobno. Logično je da žele kupiti još dionica ako su uvjereni da je to dobra investicija. Na vlastitoj je savjesti svakog tko šalje postove na forumu da li će navlačiti ili će se držati ispravnih moralnih vrijednosti.

mich


Međutim kolega ne morate biti tako oštri, nije u skladu sa Vašim avatarom. Usput, a tko je onda kupovao po 10 kuna i kada?

oštar sam jer istu stvar po drugi put postam kada si već iznio ovu informaciju.

Po 10 kuna nije nitko nikada kupovao.

Po 360 kn je kupovao EAST EUROPEAN FOOD FUND SICAF 10 godina prije stock splita.

mich

Cobanković nisam vidio da si prije odgovorio na tu moju istu konstataciju od ne znam kada, inaće bih provjerio o čemu se radi.
A ostala pojašnjenja evo ti na PM pošto nije za javnost.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Sve mi se čini da će Magma biti novi Nexe. Prodavači će prepuno cijeniti pa par dana neće ni biti transakcija. A najbolje će proći tko odmah proda jer će cijena ići samo dolje. Pozdrav!

plavi:

Međutim kolega ne morate biti tako oštri, nije u skladu sa Vašim avatarom. Usput, a tko je onda kupovao po 10 kuna i kada?

oštar sam jer istu stvar po drugi put postam kada si već iznio ovu informaciju.

Po 10 kuna nije nitko nikada kupovao.

Po 360 kn je kupovao EAST EUROPEAN FOOD FUND SICAF 10 godina prije stock splita.

Samo oštro prema indolentnima ministre, samo oštro. Najgori su ti koji misle da znaju, a ne znaju da iznose krive informacije.
Osobno sam uvjeren u uspjeh IPO-a Magme a tome u prilog govori i interes koji je polučila. Po mom mišljenju cijena će startati oko 300,00 HRK.

Ljubo Jurčić, bivši ministar gospodarstva: " S ekonomskog gledišta, dionice Ine ne isplati se dati ni bivšim zaposlenicima ni umirovljenicima i braniteljima jer je riječ o nacionalnim resursima kojima trebaju upravljati profesionalci koji će Ini povećati vrijednost i razviti je." Zagreb, 29.04.2006.g


Sve mi se čini da će Magma biti novi Nexe. Prodavači će prepuno cijeniti pa par dana neće ni biti transakcija. A najbolje će proći tko odmah proda jer će cijena ići samo dolje. Pozdrav!

Neće. Netrgovanje dionicom NEXE su najvećim dijelom uzrok premali free float. Ovdje to nije slučaj. Mislim da će biti mnogo trgovine i da će cijena šetati u velikom rasponu prvog dana.

I za koliko para ste na kraju dobili dionica?

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Sve mi se čini da će Magma biti novi Nexe. Prodavači će prepuno cijeniti pa par dana neće ni biti transakcija. A najbolje će proći tko odmah proda jer će cijena ići samo dolje. Pozdrav!

Mislimo isto padat će 100%
[smiley7]

Glasnogovornik IGH na neodređeno

prepiska između kolega cobankovica i plavog nažalost opet ukazuje da je tema (kao i ostale na forumu) zakrčena nepotrebnim komentarima svakodnevnog raspoloženja, pa se korisne informacije izgube. naime, po koliko je tko ulazio u magmu je već komentirano ranije, ali je sad nažalost zatrpano negdje u ovih 160 stranica. a nije se još ni počelo trgovati.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


tenkista:

Sve mi se čini da će Magma biti novi Nexe. Prodavači će prepuno cijeniti pa par dana neće ni biti transakcija. A najbolje će proći tko odmah proda jer će cijena ići samo dolje. Pozdrav!

Mislimo isto padat će 100%
[smiley7]

ovo mi je super.baš se našla dva čije me mišljenje jako zanima [smiley7]

...pig slayer...

Postoji mogućnost da napočetku trgovanja poleti u vis zbog nedostatka na ASK-u i pretjeranog optimizma, ali kako budu tokom i prvog dana dolazili naglo novi prodavači, a očekivani rast bude nedovoljan i izostane nekoliko dana, tada može doći do naglog mada ne pretjeranog korigiranja…
Ovo je samo neki moj mogući scenario…. Na duži rok ne bi trebalo biti loše…

Na pomolu je nova energetsko-industrijska revolucija....

New Report

Close