MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


E pa gospodo ja razmišljam ovako, ako izvješće nije ništa spektakularno, to me stvarno čudi jer to u biti znaći da je loše.

U ponedjeljak izlaze na burzu, znaći da su dali sve od sebe da ušminkaju i uljepšaju izvješće, jer im je u interesu da poprate izvješćem dobru cijenu prvog dana na burzi.

Inaće izvješće nisam niti vidio , a sudeći po reakcijama vidim da nije ništa posebno.Dovoljno mi je to da znam da je ne tako davno netko kupovao po 10 kuna ovu dionicu, i prodao maglu po 238 kuna.
No to ne znaći da ciejna neće već u ponedjeljak biti 300 kuna, ipak je ovo IPO, koji istina bog ne mora završiti ” uspješno “.


već treći put pišeš da je netko dobio dionice po 10kn i već treći put ti netko mora reći da nitko nije dobio dionice po 10 kn.daj zapamti već jednom.

inače tu je i dokapitalizacija u igri.pa tvoja najdraža je “vidjeli ste što se desilo s PBZ-om nakon dokapitalizacije” (neću uopće komentirati tu glupu izjavu…oops desilo se).

...pig slayer...

DA RAŠČISTMO JEDNU STVAR;
Jedina prava istina, ili pak činjenica je ogromna zainteresiranost fondova, koja bi i tehnički mogla biti i npr. 50 puta veća od ponuđene količine, ali fond menageri su svjesni da toliko nisu mogli dobiti, te su stavili novac za krajnju realnu količinu! I ako je njima jeftino (povoljno) ulazit po 238 kn….nemamo mi tu šta dalje pričati…
Cijena zasigurno ide gore, ali koliko pitanje je sad
DAKLE, CIJENA IDE PREMA GORE[smiley11]

Ja sam samo jos jedan od onih pocetnika koji su “stajali u redu” cekajuci Magmu (moja prva dionica) da bi nam na kraju “udijelili” po 10k max., a sad se isto tako nadam da ce cijena ici prema gore iako vidim da ovdje ima raznih misljenja a kao sto netko rece, najcesce su negativni oni koji su Magmu propustili. Preostaje samo cekati ponedjeljak…..pa vidjeti tko ce dobiti [smiley1]


plavi: ” E pa gospodo ja razmišljam ovako, ako izvješće nije ništa spektakularno, to me stvarno čudi jer to u biti znaći da je loše. U ponedjeljak izlaze na burzu, znaći da su dali sve od sebe da ušminkaju i uljepšaju izvješće, jer im je u interesu da poprate izvješćem dobru cijenu prvog dana na burzi. Inaće izvješće nisam niti vidio , a sudeći po reakcijama vidim da nije ništa posebno.Dovoljno mi je to da znam da je ne tako davno netko kupovao po 10 kuna ovu dionicu, i prodao maglu po 238 kuna. No to ne znaći da ciejna neće već u ponedjeljak biti 300 kuna, ipak je ovo IPO, koji istina bog ne mora završiti ” uspješno “. ” već treći put pišeš da je netko dobio dionice po 10kn i već treći put ti netko mora reći da nitko nije dobio dionice po 10 kn.daj zapamti već jednom. inače tu je i dokapitalizacija u igri.pa tvoja najdraža je “vidjeli ste što se desilo s PBZ-om nakon dokapitalizacije” (neću uopće komentirati tu glupu izjavu…oops desilo se).

E moj kolega tsunami, a nego što su nego ” dobili ” dioince po 10 kuna?

http://www.suvremena.hr/3617.aspx

To je bilo u 5 mjesecu ove godine, mora da je poslovanje bitno uznapredovalo u ova 3 mjeseca, kada je dionica sa 10 kuna , naglo procijenjena na 238 kuna ili 24 puta više.
Vjerojatno imaju vrijedne nekretnine koje treba revalorizirati , ah da , zaboravio sam, oni su najmoprimci u 90 % svojih prostora, znači nije to.

Usporedba ove dokapitalizacioje sa onom PBZ-om je mješanje krušaka i jabuka.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ne treba previše pametovati jer nikad ne znaš tko te čeka iza ugla


E moj kolega tsunami, a nego što su nego ” dobili ” dioince po 10 kuna?
http://www.suvremena.hr/3617.aspx
To je bilo u 5 mjesecu ove godine, mora da je poslovanje bitno uznapredovalo u ova 3 mjeseca, kada je sa 10 kuna , naglo procijenjena na 238 kuna ili 24 puta više.
Vjerojatno imaju vrijedne nekretnine koje treba revalorizirati , ah da , zaboravio sam, oni su najmoprimci u 90 % svojih prostora, znači nije to.

Usporedba ove dokapitalizacioje sa onom PBZ-om je mješanje krušaka i jabuka.

U ožujku se dokapitalizacijom u Magminu strukturu uključio i Templetonov pre-IPO investicijski fond. I oni su ušli sa 7 milijuna dolara jer nismo htjeli više primiti, i time stekli 4,38 posto tvrtke. To je odredilo minimalnu vrijednost tvrtke na milijardu kuna.

http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2007,6,17,Fizulic_Magma,78784.jl

šta nisi skužio sarkazam u izjavi o dokapitalizaciji?meni je jasno miješanje ali je li tebi?

...pig slayer...

Meni nije uopće jasno o čemu vi pišete, i kakvo stajalište zastupate, ali nema veze.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Meni se čini da bi neki htjeli jeftino dokupiti magmu, jer im apetit nije zadovoljen na ipo-u, pa pišu gluposti o magmi i vrijednosti dionice.
Ne nasjedajte na takve gluposti.[smiley11]

Čekam HEP....

sve je to lijepo ta priča s magmom al ja bi još kupil tih dionica jeftino

Najbolši su mi ovi kaj nisu šteli upisat Magmu pa ju sad pljujeju kak niš ne valja. Jal je gadna stvar kaj ne?

ja bum je kupil na 150.. hehe..a i pritisak na HT ce oslabiti[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

odlučio sam da IPO neću komentirati i iznositi analize prije početka trgovanja – osim ako se radi o iznošenju lažnih informacija, po drugi put replay-am uvaženom kolegi plavom da ne izmišlja ukoliko je potpuno neinformiran. dokapitalizacija od templetona je izvršena po 201 kn http://www.magma.hr/PressRoom/templeton.pdf

Ponekad je mudrije šutjeti nego progovoriti i pokazati vlastitu površnost.

mich

New Report

Close