MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovako…

1. Ovim izlaskom na burzu ne financira se gnjida iz Magme (malo je grubo sto ste napisali) vec se financira jedan vrlo uspjesan engleski fond. Decki su odlucili izaci, mijenja se manjinski dionicar i gotovo, po meni su strasnu stvar napravili; svaka cast, skidam kapu…

2. Fond mozda je to kupio prije par godina 10 puta ili vise jeftinije… No da li je Oppenheim gnjida ili bilo tko sto prodaje INGR-A po 40 a bila je 3000 prije godinu i pol, dakle nize vremensko razdoblje. Ista stvar. Time value of money, stanje na trzistu, Fondu se sve poklopilo.

3. Opet cu reci jer izgleda niti Banka Magazine niti 99% novinara nezna sto se tu dogodilo.. Fond prodaje dionice na burzi i kako je to 80% ovog izlista AZ niti RAiff nisu investirale u MAgmu nego su samo napravile kupoprodajni ugovor. U Magmu je jako malo ovom transakcijom investirano.

4. Ali barem jednu perspektivnu firmu dobivamo na burzi sto fali, a sad, ako je cijena previsoko morala i pasti pa ce rasti s obzirom na performans kompanije, zato su fondovi i usli.

P.S. Ako svi mi (ja ne) na forumu misle da ce to ici do 400, zasto nebi fondovi prodavali, pa super je to za 1 dan, zar ne..
Ali zato su oni dugorocni igraci i procijenili su da ce firma rasti kao u prospektu (sto ja iskreno nevjerujem) i oni ce zaraditi na Magmi u narednih 3-4 godine mozda 100%. To jeoko 25-30% p.a.
Zaboravite vise 100% godisnje rastove.
Sada to na vecini dionica nema smisla ako se nesto ekstra ne dogodi (a moze, zasto ne)

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

prokleta je pohlepa… treba ju drzat pod kontrolom barem malo[smiley1]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Bacio sam oko na izvješće i potvrdio svoju odluku da ne ulazim. Ne preudiciram ponedjeljak ali bi moglo
biti zanimljivo…

Glasnogovornik IGH na neodređeno

st amislite kolega davids na kolko staviti kupnju? ja si nekak mislim da bi 150 bila fer cijena..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


Joj, sta ste se sada svi ukenjali kada ste vidjeli FI.

ja se nisam ukenjao jer ju nisam ni uzeo. čisto me zanima da sam u toku.
nego, zašto u 1Q već drugu godinu rade s gubitkom? što je njima tu sezonsko?

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Tek sam sad uhvatio izvješće i ubacio u onu “Analizu FI”, sa teme Fundamentalna analiza. Stavio sam broj dionica bez dokapa i cijenu po kojoj je prodana u dokapitalizaciji.

Ja ne znam šta će biti idući tjedan… ali ću se SVAKAKO pridružiti umjerenoj Tuninoj izjavi: ja se nisam ukenjao jer ju nisam uzeo.

No respect


st amislite kolega davids na kolko staviti kupnju? ja si nekak mislim da bi 150 bila fer cijena..

Ne znam u principu ne volim kompanije koje posluju na ovaj način kupi za 1 prodaj za 50.
I ta Kina će stati s ovim cijenama ,radna snaga će postati skuplja tako će računica jednostavno nestati
i to mislim skoro. Pod ovim mislim na smeće koje obitelj Fižulić doprema u Hr,tone i tone opasne
plastike koja na kraju završi gdje ne bi trebala.
Moje mišljenje da ova dionica ne vrijedi preko 180 kn , ne vidim ni na čemu baziraju svoj razvoj.
Od nekretnina nemaju gotovo ništa,troškovi poslovanja su im visoki…
Opet na burzi smo svatko nek sam donese odluku.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

[color=blue]Magma povećala prihod 24 posto[/color]

Zagrebačka Magma u prvom je polugodištu ove godine ostvarila ukupan prihod u iznosu 342,66 milijuna kuna, što je 24 posto više nego u istom prošlogodišnjem razdoblju, priopćeno je iz te tvrtke, čijim dionicama počinje trgovanje u prvoj kotaciji Zagrebačke burze od 6. kolovoza.

Ostvarena dobit prije poreza u drugom kvartalu 2007. godine iznosi 21 milijun kuna, što je 4,16 posto više u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, a za prvo polugodište 15,03 milijuna kuna. Ostvarena dobit prije poreza Magma grupe iznosi 15,63 milijuna kuna.

Ukupni prihod Magme u maloprodaji u prvih je šest mjeseci ove godine iznosio 277,56 milijuna kuna te je u odnosu na lani zabilježio porast od 22,6 posto.

Magma je istodobno pojačala i ekspanziju na inozemna tržišta, osobito u susjedne zemlje, što je donijelo porast prihoda od izvoza 55,5 posto, na 31,69 milijuna kuna.
Udjel prihoda od izvoza u poslovnim prihodima povećan je sa 7,6 posto u prošloj godini na 9,6 posto o ovoj godini, što je povećanje 26,3 posto.
Tvrtka je krajem lipnja ove godine imala 1198 zaposlenih, što je porast od 12,3 posto u odnosu na 2006.
U skladu s poslovnim planom, Magmu u iduća tri mjeseca očekuje otvorenje 25 novih trgovina u zemlji i inozemstvu (u Zagrebu, Šibeniku, Makarskoj, Splitu i Rijeci, te u Novom Sadu, Beogradu i Ljubljani).
U srpnju 2007. registrirana je i nova tvrtka kći – Magma-H Kft. sa sjedištem u Budimpešti. Prva trgovina Turbo limač u Mađarskoj bit će otvorena u rujna, a već u listopadu i drugi Turbo limač i prva Turbo sport trgovina.

I ta Kina će stati s ovim cijenama ,radna snaga će postati skuplja tako će računica jednostavno nestati
i to mislim skoro.


jako se slazem s ovim… zato kupih narodnog heroja.. no to je za neku drugu temu[smiley2]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

Ovdje vidim puno negativne energije onih koji nisu išli u IPO i sada nastoje pokazati kako su pametni i onih koji su ušli i sada su zabrinuti zbog objavljenih FI.
Po meni je to sasvim uobičajeni FI za tvrtku koja se bavi trgovinom i određene pokazatelje moramo uspoređivati s pokazateljima tvrtki iz iste djelatnosti a ne generalno. Ljudi koji su ušli kupovali su očekivanja, a očekivanja za kraj godine su slijedeća: S min 750 mil, EPS 13 kuna što za P/E od 30 daje PPS od 390 kuna.

Kolege, malo me plasite sa tim preturanjem po fundamentima. Nemojte da se prosiri i na ostale dionice, bit ce belaja… To me podsjetilo na jedan sketch od monty pythona .[smiley2]

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."


Posjedone prijatelju…

Ne sikiraj se plavi prijatelju već uživaj svom velikom znanju. [smiley2]
Nego, pitam se kako bi jedno druženje u morskom plavetnilu utjecao na tvoj ten.

La vita e bella!

New Report

Close