MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


blueman: ” Na prodaji da. Mene kupnja brine… ” imaš brige? nedavno si govorio kako je odlična investicija a sad si u brigama nije lijepo tako manipulirati ljudima i to još s godišnjeg

Nije vratio sam se sa godisnjeg.
Rekao sam da je ok kupnja po 238 i da ja nebih ni u ludilo uzimao da je IPO bio iznad 300 a sad se spominje nekakvih 400 kuna.
Uostalom, rekao sam i da je ovo za mene dosta dugorocno drzanje jer ne mislim da je Fizulic dao ispod cijene; zapravo znam sigurno da je izmuzao ZABU da mu namjeste koliko god mogu da prica prodje ovu cijenu od 238 sto je i uspio.
E sad, bas me zanima prospekt da je cijena 400 kuna.
Koliko bi im onda bio residual growth, 30% naspram vec visokih 10%.
AOnaj tko se kuzi u valuaciju zna koliko bi bilo tesko braniti cijenu od 400 kn pred ozbiljnim investitorima a sada tu spominjete kao od sale te cifre…
Ovo je sve na temelju FI koji su javni i prospekta.
Ako bude abnormalno rasla, sto moze, nije iskljuceno (nije ovo Adris) onda moze i po 400.
Nikog nista ne navlacim da mi proda po 250 odmah prvi dan pa da ja to nekome uvalim po 400.
Znam samo da je hrpa ljudi upisala dionice a 1% njih zna procijeniti koliko to stvarno vrijedi tj. kuzi se barem malo u financije..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ovaj IPO u usporedbi s onim od INE djeluje pomalo neozbiljno, važno je bilo uzet novce i
da ZABA može reć da ga je obavila.
Kod INE se manje -više sve znalo unaprijed, možda je SDA malo kasnio.

“Ponude uz pravo prvenstva i posebne pogodnosti
od 13.11.2006. od 9.00 sati do 23.11.2006. do kraja radnog vremena poslovnice.
INA očekuje da uvrštenje bude provedeno na ili oko dana 1. prosinca 2006. godine, a očekuje se da će trgovanje Dionicama na ZSE početi na ili oko dana 1. prosinca 2006. godine, pod oznakom ‘‘INA-R-A’’.
RBA će Vam u roku od 7 radnih dana od dana registracije dionica na račun ponuditelja kod SDA, izvršiti povrat uplaćenih
sredstava na račun naznačen u Obvezujućoj ponudi, bez obračuna kamata i bez naplate troškova platnog prometa.”

Boky žališ za prošlim vremenima,žališ za propuštenim prilikama…

nikad odte miljunaša[smiley2][smiley7][smiley7]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom


Boky žališ za prošlim vremenima,žališ za propuštenim prilikama… nikad odte miljunaša[smiley2][smiley7][smiley7]

Uzeo sam ja i INU i Magmu, a nadam se da IPO HT bude kao ININ, a ne Magmin.
Miljun je daleko ali ipak dosta bliže nego prije dvije godine kad sam počeo kupovat dionice.
[smiley2]

Pitao sam danas brokera kada se ocekuje pocetak trgovanja i kaze mi da je nesluzbena informacija da krece u ponedjeljak, 6.8.2007.

A ja se nadao da ću moći dokupiti za tristotinjak kn, ali čini se ništa od toga……

Onaj tko ne zna, a ne zna da ne zna opasan je, izbjegavajte ga.... Konfucije


LookaBorna: ” Boky žališ za prošlim vremenima,žališ za propuštenim prilikama… nikad odte miljunaša[smiley2][smiley7][smiley7] ” Uzeo sam ja i INU i Magmu, a nadam se da IPO HT bude kao ININ, a ne Magmin. Miljun je daleko ali ipak dosta bliže nego prije dvije godine kad sam počeo kupovat dionice. [smiley2]

Dvije godine ulagačkog iskustva a borite se s temama kak je bila transparentna prodaja INE.
Mogu Vas podsjetiti kod INE da prve minute ili do kraja dana trženo je 188 miljunćeka a bogami mali ulagači nisu prodali niti jednu jer nisu bili upisani kod SDA.
Ozbiljan ulagač kao ja primjerice voli imati svoje dionice na raspolaganju odmah na listanju a s INOM nije bilo tako, toliko o transparentnosti…
Kak kod mene na poslu vele, polako ima vremena za tebe za nekih 10-15 god…tko zna možda neš zaradiš na znanje… [smiley1

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

Dočekat ćemo i taj 6.8. ako je to prvi dan.
Strpljen,spašen.

pa dobro više koliko nam još misle zadržavat lovu, čemu takvo odugovlačenje…sve se znal unaprijed sve je proknjiženo,,,još samo bi nam trebalo da nam ne putSe dionicu a burzu prije HT,

KAO ŠTO SAM PROČITAO DA NA SIGNAL VLADE HANFA, NE SMIJE PUSTIT ATLANTIC …I ONDA U OVOJ DRŽAVI IMA POŠTENJA…IMA ALI GDJE I ZA KOGA

Nije mi jasno sto se zivciras toliko? Koliko ti je blokirano novca time sto Magma nije jos na burzi? 10234kn!?
Pa nece ti valjda taj sitnis utjecati na kupnju T-HT dionica? Ako da, nisi ni trebao ulaziti u Magmu, nego cekati.


Pitao sam danas brokera kada se ocekuje pocetak trgovanja i kaze mi da je nesluzbena informacija da krece u ponedjeljak, 6.8.2007.

Vidjet ćemo. Samo nemojte prodavat ispod 350 i sve je super.
[smiley11]


Dočekat ćemo i taj 6.8. ako je to prvi dan. Strpljen,spašen.

Boky boky opet ti po starom
živi se i poslije 06.08 ak nisi znao nije to dan D
vidim tko će prvi prodat po 248
UH DA MI JE TVOJA GLAVA BAREM NA DESETAK MINUTA DA SE MALO ODMORIM[smiley11][smiley11][smiley11]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

New Report

Close