MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Evo i jedne obavijesti iz SDA: MAGMA d.d. – javna ponuda Ovime obavještavamo sve investitore koji su sudjelovali u javnoj ponudi dionica MAGME d.d. da se za sve informacije, a posebno informacije o povratu sredstava obrate Agentu Zagrebačkoj banci d.d., budući Središnja depozitarna agencija d.d. nije sudjelovala u postupku javne ponude, već će samo po primitku potrebne dokumentacije od Agenta Zagrebačke banke d.d. provesti preknjižbu dionica na račune investitora, te ih o istome obavijestiti.

Predlažem da se ova obavijest, a naročito njen autor, kandidiraju za godišnju nagradu kojom se nagrađuje najbolja obavijest. [smiley1][smiley1][smiley1]

La vita e bella!


E, sad pitanje koje možda muči još nekoga: ako sam izgubio pin od SDA, koja je procedura da ga povratim, odnosno da me podsjete na njega? Bez pina koliko znam ne mogu brokeru prenijeti nove dionice magme?

Točnu proceduru ne znam, ali je prvi korak svakako telefon u ruke i poziv u SDA. Oni će vjerojatno izdati novi PIN.

Ako si u Zg, onda možeš iskoristiti priliku i otići tamo osobno i otvoriti si “moj-e-račun” – tada preko weba možeš odobravati naloge za preregistraciju i vidjeti sve transakcije na računu. To je zgodno ukoliko češće trguješ jer nećeš više to dobivati poštom – štediš papir i čuvaš šume. [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ja sam jučer zvao SDA u svezi PIN-a i oni mi rekoše da trebam kopiju osobne sa izjavom da mi dodjele novi pin
i sve to zajedno poslati običnom poštom na Henzelovu xy te će mi oni dodjeliti te poslati novi PIN…

na 4300 sve prodajem...

Da li je netko od Vas aktivirao na SDA onu uslugu moj-E-račun?
da li je to potrebno i što to donosi?
Ja nisam, nedavno sam krenuo sa ulaganjem, tako da mi sve izvještaje šalju poštom?
Ili da pitam brokera?
Hvala!

Tko hoće, može..


Dionice još nisu prenesene (pogledao na e-račun kod SDA)…

I neće bit sve dok to ne bude provedeno u trgovačkom sudu. provjeravaj sudreg.pravosudje.hr stranicu pod magmom ..

Ja sam otvorio e-račun kod SDA čim su uveli uslugu. Ništa revolucionarno, tek mi je smanjilo količinu pošte kojom su mi zatrpavali sandučić (iako posebne državne obavijesti, INA-R-A ;), stižu i dalje poštom).

Na e-mail obično stigne kratka poruka tipa: “Dana tog i tog član sudionik XYZ (brokerska kuća) rasporedio transakcije u korist(primitak)/na teret/(isporuka) Vašeg računa XYZ”…

To je zasada sve što imam od te usluge. Ne znam hoće li biti moguće potvrditi registraciju vlasničke pozicije, to ću vidjeti kada budem registrirao Magmu…


Da li je netko od Vas aktivirao na SDA onu uslugu moj-E-račun? da li je to potrebno i što to donosi? Ja nisam, nedavno sam krenuo sa ulaganjem, tako da mi sve izvještaje šalju poštom? Ili da pitam brokera? Hvala!

Ja sam to učinio jer mi se više nije dalo gledati kako mojim susjedima zazubice rastu da svakidan dobivam poštu i to još od SDA. Uvjereni su da zarađujem milijone… što uostalom i nije daleko od istine.[smiley2]

Elem, to ti je zgodna usluga koju si možeš aktivirati. (Netko je već napisao da si na taj način dobar prema šumama jer se na tebe troši manje papira.)[smiley11]

Vode ti evidenciju svih transakcija, dobiješ poruku o prometu na mail i tako… Vjerojatno ima još nekih mogućnosti koje tek treba(m) otkriti.
Jednom rječiju: OK

La vita e bella!


… (iako posebne državne obavijesti, INA-R-A ;), stižu i dalje poštom).

Sve ostale obavijesti za sve dionice tipa dividenda, dokap (koje hendla SDA) dolaze normalno poštom. Ne samo INA.


Ne znam hoće li biti moguće potvrditi registraciju vlasničke pozicije, to ću vidjeti kada budem registrirao Magmu…

To je moguće. Umjesto telefonom, možeš potvrditi i webom.

Eto. [smiley2]

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Jupi našao sam svoj pin ,sakrio se u registratoru sa poštom SDA!
Več sam mislio sutra tražit novi ali ovo mi je ipak[smiley8][smiley2]

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

Jednostavno odeš u SDA sa osobnom i za 3 minute bez ikakve naknade dobiješ svoj PIN. Čudi me da od starijih forumaš niko to nezna, ili samo ja gubim PIN stalno hahaha[smiley2]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!


Jednostavno odeš u SDA sa osobnom i za 3 minute bez ikakve naknade dobiješ svoj PIN. Čudi me da od starijih forumaš niko to nezna, ili samo ja gubim PIN stalno hahaha[smiley2]

Izgleda da je ovo drugo u điru. [smiley2]
Moj pin je stari ko metuzalem i sve mi je draži….

La vita e bella!

hahaha meni da nema cure ja nebi gio ziher ni dionice koje sve imam ja sam ko lovac zapikiram jednu i ne puštam je iz vida[smiley2]

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

New Report

Close