MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Savjesne prodavačice u Puli ostasvile preko noći upaljene žarulje-reflektorke,pa izgorilo i skladište i dućan Turbo limača.Ja se osobno uvjerila,jer ljetujem u Puli

ja također se uvjerio jer zivim u puli…..
nego, dalibore, po meni taj novac vracen na racune vec je danas utjecao na rast dionica…..skoro pa sve dionice su danas u lijepom plusu…..sto je dobro za svakoga [smiley2]

DOKUP!

Ispričavam se jer tako samo uletavam ali imam par pitanja.
Prvo: Jel se zna neki datum dolaska dionice za burzu ili je još kraj sedmog i početak osmog? Vidm da piše idući tjedan ali da li je to početak istog ili kraj?
Drugo: Da li ja moram biti u Zg kad će biti uvrštenje ili mogu s mora staviti dionice na račun kod brokera,preko telefona?
Treće: Da li na moj račun kod brokera može netko drugi staviti dionice ili moramo kod bilježnika prvo prijenos?
Hvala!


Savjesne prodavačice u Puli ostasvile preko noći upaljene žarulje-reflektorke,pa izgorilo i skladište i dućan Turbo limača.Ja se osobno uvjerila,jer ljetujem u Puli

Propadošmo ljudi moji, gotovo je, ovo je kraj [smiley1] [smiley2]

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]


Ispričavam se jer tako samo uletavam ali imam par pitanja.

Prvo: Ne.
Drugo: Da. moraš točno u 12 sati taj dan biti na trgu bana jelačića. ispod repa a ne ispod kopita. inače gubiš dionice.
Treće: Da. svi ćemo svoje dionice staviti na tvoj račun. ako ima koja dobra duša da stavi na moj račun, neka mi se javi na private, dat ću mu broj investitora.


Ispričavam se jer tako samo uletavam ali imam par pitanja. Prvo: Jel se zna neki datum dolaska dionice za burzu ili je još kraj sedmog i početak osmog? Vidm da piše idući tjedan ali da li je to početak istog ili kraj? Drugo: Da li ja moram biti u Zg kad će biti uvrštenje ili mogu s mora staviti dionice na račun kod brokera,preko telefona? Treće: Da li na moj račun kod brokera može netko drugi staviti dionice ili moramo kod bilježnika prvo prijenos? Hvala!


malimrav85: ” Ispričavam se jer tako samo uletavam ali imam par pitanja. ” Prvo: Ne. Drugo: Da. moraš točno u 12 sati taj dan biti na trgu bana jelačića. ispod repa a ne ispod kopita. inače gubiš dionice. Treće: Da. svi ćemo svoje dionice staviti na tvoj račun. ako ima koja dobra duša da stavi na moj račun, neka mi se javi na private, dat ću mu broj investitora.

Nakon ovih vrlo duhovitih odgovora od kolege Harlekina, evo ti konkretni odgovori:

1) Još se ne zna točan dan izlistavanja dionica.
2) Ne, ne moraš biti u Zagrebu, a za sve tehničke detalje raspitaj se kod svog brokera. Plaćaš ga za to da te uputi što i kako trebaš činiti, pa nek se oko tebe potrudi. Ako mu u glasu osjetiš da mu se neda, odmah ga promjeni. Nek ide u tri…..[smiley2]
3) Ako si upisivao dionice na svoje ime, kada ti dionice sjednu na račun investitora u SDA onda zamoli brokera da ti da pin kojim ćeš prebaciti dionice iz SDA na svoj brokerski račun. Procedura je ipak malo duža pa ako trebaš pomoć pošalji PM.

Uživaj na moru, (čuva te Posejdon!) i uspješno investiranje.

S štovanjem.

[smiley11]

La vita e bella!

I još samo jedna opaska. Odma da kažem da jako cjenim i vrlo rado čitam komentare Posejdona ali nisam siguran da PIN može dobiti od brokera. PIN se isključivo dobiva od SDA i to na dva načina. Prvo poštom pa ga čuvaj ili osobno putovnicom ili osobno kartom.
Ispravite me slobodno ako grješim samo iz mog iskustva trebalo je tako.

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Da li netko zna jel su prenesene dionice na račune kod SDA?

Knjige i kava

Da, ovo s pinom je važno. Posejdon je sve dobro opisao osim što je broj koji dobiješ od brokera nazvao pinom, a to je broj zahtjeva za registraciju. pin se dobije jednom od SDA i ne daje nikom!!! tvoj i božji. eventualno i ženin/mužev.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Da, ovo s pinom je važno. Posejdon je sve dobro opisao osim što je broj koji dobiješ od brokera nazvao pinom, a to je broj zahtjeva za registraciju. pin se dobije jednom od SDA i ne daje nikom!!! tvoj i božji. eventualno i ženin/mužev.

Da taj broj je lagano prenest samo zamolite brokera da Vam napravi nalog i onda ga samo ukucate telefonsk, jako lagano

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Dionice još nisu prenesene (pogledao na e-račun kod SDA)…


Da, ovo s pinom je važno. Posejdon je sve dobro opisao osim što je broj koji dobiješ od brokera nazvao pinom, a to je broj zahtjeva za registraciju. pin se dobije jednom od SDA i ne daje nikom!!! tvoj i božji. eventualno i ženin/mužev.

E, sad pitanje koje možda muči još nekoga: ako sam izgubio pin od SDA, koja je procedura da ga povratim, odnosno da me podsjete na njega? Bez pina koliko znam ne mogu brokeru prenijeti nove dionice magme?

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Evo i jedne obavijesti iz SDA:

MAGMA d.d. – javna ponuda

Ovime obavještavamo sve investitore koji su sudjelovali u javnoj ponudi dionica MAGME d.d. da se za sve informacije, a posebno informacije o povratu sredstava obrate Agentu Zagrebačkoj banci d.d., budući Središnja depozitarna agencija d.d. nije sudjelovala u postupku javne ponude, već će samo po primitku potrebne dokumentacije od Agenta Zagrebačke banke d.d. provesti preknjižbu dionica na račune investitora, te ih o istome obavijestiti.

Knjige i kava

New Report

Close