MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


fazan: ” Tko je Vesna? ” Zahebavate, jel? Pa ja ti ozbiljno odgovaram…da su njezina mati i moja baka dve rođene sestre. [smiley2]

Ne, aludirao sam na našu nedavnu prepisku putem privatnih poruka.

I love the Smell of Profits in the Morning

Magma d.d. dostavila je Obavijest o završetku razdoblja upisa dionica.

Agent izdanja (Zagrebačka banka) izvršiti će povrat sredstava počevši od 18. srpnja 2007., a sukladno odredbama Prospekta tj. najkasnije u roku od 5 radnih dana od Datuma namire kada će investitorima biti prenesene dionice na njihove račune kod Središnje depozitarne agencije d.d.

http://www.zse.hr/novosti/802-07-MGMA_Povrat.doc

No respect

Magmin IPO bez komunikacije

Vaš link

Je li Magma uopće izdala neko službeno priopćenje poput ovoga, a u svezi veličine paketa ili su sve ove brojke (44 dionice po paketu) kalkulacije koje još uvijek mogu varirati?

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder


marinkn: ” Imam pitanje, uzeo sam jedan paket i na svog starog. Sta trebam napraviti da bih mogao raspolagati njime (kupnja-prodaja), kak treba izgledati punomoć ? ” Ja sam od majke preuzeo dionice Darovnicom. Formu sam sastavio sam, otprilike ovako: Ja (ime i prezime) ovom Darovnicom darujem u trajno vlasništvo i na slobodno raspolaganje (količina) dionica oznake (xxx) koje se zavedene kod SDA pod računom oznake(xxx). (Ime i prezime primatelja) prihvaća darovane dionice i suglasan je da se iste prenesu na njegv račun kod SDA oznake (xxx). I to je to. Ovjerio sam kod javnog bilježnika i stvar je riješena. Jedino mi prvi puta nisu prihvatili Darovnicu jer nisam u nju uvrstio i svoju izvaju da prihvaćam darovane dionice. Inače bilježnik mora ovjeriti jedino potpis onoga koji daruje dionice, dok potpis primatelja ne mora biti ovjeren, ali se mora nalaziti na dokumentu.

Malo me zbunjuje izjava o suglasnosti primatelja dionica. Prije jedno mjesec dana otišao sam u SDA s namjerom da točno saznam koje nužno podatke ugovor o prenosu dioica mora sadržavati. Odgovor službenice je bio: Mora biti forma ugovora a ne izjave!, zatim mora sadržavati Ime prezime, adresu i JMBG i primatelja i davatelja dionica, te broj i vrstu dionica koja se prenosi (npr. 43 komada MGMA-R-A), potpis oba sudionika ugovora, te ovjeru potpisa davaoca dionica kod javnog bilježnika. Nisu nužni ali mogu se staviti: broj računa u SDA za oba sudionika. Također, nije nužno naglasiti da primaoc prima dionice jer to potvrđuje svojim potpisom, iako preporučuje takvu rečenicu. Također im je nebitan datum ugovora što bi značilo da se npr. ugovor može sastaviti i prije nego davaoc u namiri stekne dionice. Vrijeme prijenosa dionica je 10 dana! (računajte s tim ko misli s Magmom trgovati 1. dan na burzi).
Mene interesira jedan drugi problem pa bih molio odgovor. Da li npr. osoba A može ovlastiti putem punomoći osobu B da ona može kasnije prenjeti dionice sa računa osobe A dionice na svoj račun. Cijenio bih odgovor i putem privatnih poruka.


Je li Magma uopće izdala neko službeno priopćenje poput ovoga, a u svezi veličine paketa ili su sve ove brojke (44 dionice po paketu) kalkulacije koje još uvijek mogu varirati?

Službeno je potvrđeno pogledaj na: http://www.magma.hr/PressRoom/zavrsenupis.pdf . Paket je od 43 dionice.

Meni se nije žurilo, pa se i nisam zamarao s tim. Inače jest malo glupo i to da se preknjižba vrjednosnica vrši isključivo temeljem sporazuma ugovornih strana odnosno dvostranog pravnog posla (bold je citat iz spomenutog dopisa SDA), a da s druge strane nije potrebna javnobilježnička ovjera jedne od ugovornih strana, naime primatelja: Napominjemo da nije potrebna i javnobilježnička ovjera vašeg potpisa budući da je dovoljna ovjera potpisa darovateljice (opet citata).
Nisam pravnik, ali ovo ne držim baš inteligentnim, jer ovako bilo tko može iz bilo kojeg razloga prebaciti svoju imovinu na drugoga. Dovoljno je znati neke osnovne podatke. Nije baš da bih se naljutio da mi netko prebaci par Ininih dionica, ali i to se može zloupotrijebiti,zar ne?

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

tak to ide – samo prodavateljev potpis se ovjerava.
isto ti je i kod npr. kupovine stana.

možeš ti ovjerit i kupčev pa i to platit, ali nema potrebe.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

molim pomoć u vezi početka trgovanja na burzi, kako će proces ići

prvo SDA obavještava da su nam dodijeljene dionice i tek onda možemo prebacivati na brokera, ili možemo odmah s oznakom investitora i pinom + od brokera šifra za prebacivanje? kad to sve počinje i što će sve trebati napraviti?

hvala

pa ajde, neko valjda zna…bio bih me zahvalan

Hvala na odgovoru…pozdrav

Nisam sudjelovao u Magmi, ali me čisto zanima jedna stvar. Da li će isti paket moći upisati onaj koji je dao ponudu za 70.000,00 kn i onaj koji je dao ponudu za 20.000,00 kn ili će im se srazmjerno dopustiti upis?

I love the Smell of Profits in the Morning

New Report

Close