MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što mislite, kako će se cijena kretati nakon što počne trgovanje na burzi?Ja mislim, da će cijena dionice Magme skočiti već prvi dan trgovanja.Sjetite se samo Hgspota.A Magma, dionica iz prve kotacije.Svi koji su htjeli kupiti a nisu mogli, koliko su htjeli, će kupovati odmah po početku trgovanja na burzi, da što prije uskoče u vlak prije nego cijena ode još više gore.

Imam pitanje, uzeo sam jedan paket i na svog starog. Sta trebam napraviti da bih mogao raspolagati njime (kupnja-prodaja), kak treba izgledati punomoć ?

Evo u prilogu je špranca , template , za takav dokument , zamijeni text crvene boje sa podatcima .. i to je to …
neznam jedino jel bi se trebalo potvrditi kod bilježnika .. mislim da da …
i sa tim odeš u SDA i zatražiš registraciju tih dionica na sebe .. i kad ih preregistriraš možeš sa njima trgovati …
jedino ne znam da li se onda gubi mogućnost povlastice , tj. one dvije dionice na kraju godine …

Dragi kolega moram priznati da nisam shvatio kako bi netko bez obzira na ulog upisao sve dionice. Dakle vrlo jednostavno smanjujemo svima za onoliko koliko nam je u masi pristiglo više love od ciljane. Sad se logički postavlja samo pitanje minimuma, i nameće se rješenje da je to jedna dionica po inicijalnoj cijeni.

To je po meni jedina fer logika. Drugo je pitanje što je bolje za sekundarno tržište. Logika je da će biti daleko većeg trgovanja nakon što imaš hrpu nezadovoljnika alokacijom, to je naravno dobro za brokere. Mnogi su spominjali dobar deal ZABE u ovoj priči, naravno slijede ZABA brokeri.

Ali veliki obim trgovanja nosi svaki netom uspješno završeni IPO iz dva razloga:
1. Nova dionica posebno prve kotacije, svi rade restrukturaciju portfelja
2. Puno potpuno novih investitora koji brzo žele unovčit neku s neba palu zaradu.


Evo u prilogu je špranca , template , za takav dokument , zamijeni text crvene boje sa podatcima .. i to je to … neznam jedino jel bi se trebalo potvrditi kod bilježnika .. mislim da da … i sa tim odeš u SDA i zatražiš registraciju tih dionica na sebe .. i kad ih preregistriraš možeš sa njima trgovati … jedino ne znam da li se onda gubi mogućnost povlastice , tj. one dvije dionice na kraju godine …

Kako se brzo dobre stvari šire ovim forumom [smiley2][smiley2][smiley2].
Baš se pitam od kuda ti ova špranca????[smiley2][smiley2][smiley2]

No to je najmanje bitno.
Usput, evo ti odgovora na tvoje dvojbe:
1. Da, ovaj ugovor tj. potpisi se moraju ovjeriti kod javnog bilježnika.
2. Da, ako se dionice prenose unutar godinu dana dok traje zakonska mogućnost korištenja povlastice da se dobiju nove dionice, korištenjem ovog ugovora se te povlastice gube.

Biti će mi drago ako vam ovaj ugovor bude od koristi.
Njegov autor mora da je sada vrlo sretan na svoje djelo. [smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

Gospodo hvala na špranci, trebat ce za neke buduce investicije…. [smiley2]


Kako se brzo dobre stvari šire ovim forumom [smiley2][smiley2][smiley2]. Baš se pitam od kuda ti ova špranca????[smiley2][smiley2][smiley2] No to je najmanje bitno. Usput, evo ti odgovora na tvoje dvojbe: 1. Da, ovaj ugovor tj. potpisi se moraju ovjeriti kod javnog bilježnika. 2. Da, ako se dionice prenose unutar godinu dana dok traje zakonska mogućnost korištenja povlastice da se dobiju nove dionice, korištenjem ovog ugovora se te povlastice gube. Biti će mi drago ako vam ovaj ugovor bude od koristi. Njegov autor mora da je sada vrlo sretan na svoje djelo. [smiley2][smiley2][smiley2]

hej hvala na špranci Posejdon .. da skinuo sam ga sa foruma .. tj sa tvog posta najvjerojatnije
[smiley1][smiley2][smiley2]

ja skupljam sve ono što mi se čini da će mi koristiti , a uvjek je lakše iskoristiti nešto što je neko već napravio i isprobao … ja sam ovo spremio za T-Ht

jedino sam malo promijenio font jer je onaj bio hmmm vizualno dosta neprihvatljiv .. ja sam homo vizualis pa mi je to smetalao …
još bi se tu moglo nešto promijeniti nadaodati ..

1. članci ugovora trebaju biti naznačeni
2. članci ugovora se ne označavaju rimskim nego arapskim brojevima
3. moglo bi pisati da je nenaplatan prijenos tih dionica
4. u članku 3. bi se moglo dodati da dionice postaju i vlasništvo primatelja , a ne sam da njima može raspolagati primatelj …
5. zadnji članak je možda (vjerojatno ) suvišan …..

osobno mislim da ovaj forum postoji i radi toga da se pomogne nekome , da se razjasne nejasnoće i da na kraju krajeva tržište kapitala ne bude nerazvijeno .. nego da se razvije do nivoa razvijenog tržišta kapitala ..
a za to je potrebna i edukacija investitora ..

Upravo tako!
Ovo je predložak kako ugovor može izgledati, a svatko nek ga mijenja prema vlastitim željama i potrebama.
Važno da bude funkcionalan.

Ajde, investitori dragi, pilići moji – zarađujte i budite sretni….
[smiley11]

La vita e bella!


Imam pitanje, uzeo sam jedan paket i na svog starog. Sta trebam napraviti da bih mogao raspolagati njime (kupnja-prodaja), kak treba izgledati punomoć ?

Ja sam od majke preuzeo dionice Darovnicom. Formu sam sastavio sam, otprilike ovako: Ja (ime i prezime) ovom Darovnicom darujem u trajno vlasništvo i na slobodno raspolaganje (količina) dionica oznake (xxx) koje se zavedene kod SDA pod računom oznake(xxx). (Ime i prezime primatelja) prihvaća darovane dionice i suglasan je da se iste prenesu na njegv račun kod SDA oznake (xxx).
I to je to. Ovjerio sam kod javnog bilježnika i stvar je riješena. Jedino mi prvi puta nisu prihvatili Darovnicu jer nisam u nju uvrstio i svoju izvaju da prihvaćam darovane dionice. Inače bilježnik mora ovjeriti jedino potpis onoga koji daruje dionice, dok potpis primatelja ne mora biti ovjeren, ali se mora nalaziti na dokumentu.

[i]"Čovjek - to je naše najveće blago"[/i] Ljudožder

Hvala kolege

Tko je Vesna?

I love the Smell of Profits in the Morning


Tko je Vesna?

Zahebavate, jel? Pa ja ti ozbiljno odgovaram…da su njezina mati i moja baka dve rođene sestre. [smiley2]

La vita e bella!

New Report

Close