MGMA (Magma d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MGMA (Magma d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne opravdavam tu metodu, ali tko je, molim te, kriv tim “investitorima” koju su išli kupovati dionice na IPOu a nisu ni znali niti se raspitali da bi prije trebali otvoriti račun kod SDA ako ih žele prodati na tržištu? Opet ono tipično rvtacko – krive se drugi za vlastito neznanje, nezainteresiranost i lijenost…

hmm nije istina da je tu neznanje u pitanju …
ja sam pročitao puno tekstova i dokumenata u vezi tog ipo-a … i nigdje nije spomenuto kad će doći poštom broj od sda za one odobe koje do tada nisu imale sda broj ..
znači onog dana kad je dionica upisana na fizičku osobu taj dan osoba ima sda broj ako ga nije imala …
i onda obavijest o tome ( sda broj i pin ) putuje poštom 7 dana ….
to je proceduralna pogreška … ta obavijest je mogla doći puno prije , čak možda i prije upisa samih dionica …

isto tako mislim da je ovdje kod magme pogreška to što je pristiglo 5 ili 6 puta više prijava za dionice nego što ih ima … i što za svaku predbilježbu treba imati pokriće , tj. napraviti uplatu u banku zaduženu za ipo …

taj sistem nije dovoljno dobar .. sigurno postoji pametniji način prvedbe ipo-a ….

Hej, ja sam imao SDA racun, ali me to nisu niti pitali u ZABI, Sada kazu to se automatski poveze u SDA. Je li tako ili???? Jesu vase dionice vec pod vasim racunima u SDA moje nisu??? A kada ce biti?

http://www.magma.hr/PressRoom/zavrsenupis.pdf


Hej, ja sam imao SDA racun, ali me to nisu niti pitali u ZABI, Sada kazu to se automatski poveze u SDA. Je li tako ili???? Jesu vase dionice vec pod vasim racunima u SDA moje nisu??? A kada ce biti?

sam ih moraš registrirati , zovni svoga brokera sve će ti objasniti .
pozdrav

Ma kada ce biti registrirane pod moj racun u SDA? Jesu li vase ili treba cekati da prodje na trgovackom sudu?

Sada sve znamo službeno, više nema nagađanja, vračenu lovu čuvat ču za IPO H-t ili povoljni dokup Đure. Magme sam uspio kupit samo 66 dionica i neču žuriti sa prodajom iste, zbog velike potražnje institucionalnih ulagača za istom, uvjeren sam da če se i na toj količini moči ostvariti lijepa dobit. Svima koji su kupili Magmu želim da istu i uspješno prodaju.

Hvala Posejdonu na stručnoj edukaciji!Ljudi,nemojte biti toliko tužni!Ako vam je ostalo viška love slijedi vam THT,pa Atlantic Trade,pa Croatia osiguranje,pa HEP…Bit će dakle dionice više nego para..Dakle,strpljivo i pametno,a ne lakomo i brzo!I pozdravlja Vas Mate Parlov uz izreku: Novac kvari ljude,ali smiruje živce![smiley11]

ok, kolege, pitanje za nas koji se nismo bojali i koji smo hrabro upisali pakete na vise osoba, koliki prinos ocekujete i u kojem roku?[smiley1]
ja ju ne dam ispod 30-40 posto..prevelik je interes fondova, iako je preskupa.

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

mislim da su se neki kolege prilicno udaljili od naslova teme – MAGMA.

IPO je bio skroz ok. sve je unaprijed bilo najavljeno, a mada bi neki od vas to voljeli, pravila se ne mijenjaju usred igre. sad ste ljuti sto vam niko unaprijed nije rekao da necete dobiti svih 70000. a da vam je neko rekao, ljutili bi se oni koji su uplatili dok se to nije moglo znati… uvijek ima nezadovoljnih.

a sad se najvise ljute oni koji nisu sudjelovali, i on i koji su sudjelovali s velikim iznosima.

nije kriva ni banka ni magma ni hanfa… vec vasa ljenost i lakomost! ako ste htjeli uplacivati velike novce za magmu, trebali ste si dati truda pa skupiti punomoci od rodbine.

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]


ok, kolege, pitanje za nas koji se nismo bojali i koji smo hrabro upisali pakete na vise osoba, koliki prinos ocekujete i u kojem roku?[smiley1]
ja ju ne dam ispod 30-40 posto..prevelik je interes fondova, iako je preskupa.

dragi kolega, nismo mi to napravili hrabro nego iskusno [smiley2][smiley2]
moj target je malo veci… 50-70%, do kraja kolovoza.

[i][color=gray]Novac je samo koncept. Ukupna vrijednost Zemlje je konstanta[/color][/i]


koliko od toga ide malima? 40% ili cca 120 mil kn…ako nas se prijavi npr 20.000, a to je u ovome trenutku realan broj (s naših foruma će svi ziher uzeti…a ovi što pljuju će kao i uvijek upisati najviše [smiley2]) tak da nas čekaju vrlo mršavi paket(ići)(ćići) [smiley2][smiley2]

evo vam mog posta od 28.06.

dobro nije ih se prijavilo 20.000 ali se prijavilo njih 6000 po 70.000 kn, pa to dođe na isto
sve se znalo i dalo izračunati…čemu sada razočaranje…moja je procijena bila da bi se paketići mogli vrtiti od 7.000-10.000 kn…
[smiley2]


MiG29: ” ok, kolege, pitanje za nas koji se nismo bojali i koji smo hrabro upisali pakete na vise osoba, koliki prinos ocekujete i u kojem roku?[smiley1] ja ju ne dam ispod 30-40 posto..prevelik je interes fondova, iako je preskupa. ” dragi kolega, nismo mi to napravili hrabro nego iskusno [smiley2][smiley2] moj target je malo veci… 50-70%, do kraja kolovoza.

Ja ne očekujem ništa.
I možda zato živim bogovski!
Posejdon

[smiley2][smiley2][smiley2]

La vita e bella!

New Report

Close