Medvjeđi brlog

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Medvjeđi brlog

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ma to je samo zato jer se danas svi busaju u prsa kako je krenulo a nni mi sami nismo sigurni da nije.
Ipak nekako mi se čini da svi koji su mislili da će još padati nisu danas bili na kupnji.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...


Uh, odmah ste se digli.
Niti sam rekao da je kraj korekcije, niti kraj medvjeđeg trenda…

Samo velim, jedan dan burza malo gore, a vi odmah ušutili.
Ako ste pravi medvjedi, i još uvijek mirišete medvjeđi trend, jedan ovakav dan ne mora biti razlog za šutnju…

Pa ja glumim Don Quijote-a na oporavku burze….. [lol] [lol] [lol] [lol]

skype - ivek1234

Ja nosim koplja!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

Šala mala, ali moje je mišljenje da kraj još nismo vidjeli.
Ja ću čekati pa ako sam se i zahebao neka.
Nitko ne dobiva svaki put!

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

evo vam kad nemate mira…
Procjene analitičara pokazuju da bi inflacija ove godine mogla premašiti šest posto

a kakve to veze ima sa dionicama…
Inflacija djeluje negativno i na tržišta dionica. Kako ističe Doko, uzrokuje neizvjesnost i strah ulagača.
“U slučaju visoke inflacije, može se očekivati da će monetarna politika biti još restriktivnija. Dizanjem kamata središnja banka usporava gospodarski rast i osobnu potrošnju, a to nije povoljno okruženje za poduzeća koja ostvaruju većinu svojih prihoda na domaćem tržištu. Moglo bi uslijediti usporavanje rasta njihovih prihoda i dobiti, a posljedično i vrijednosti na burzi…

Vaš link


RealBear: ” pelene su zagarantirane. [wink] ” Mislim da bi se uskoro isplatilo uloziti u uvoz navedenog proizvoda u Lijepu Nasu. Moglo bi ici bolje od pive, viagre i slicnih produkata. Svi se busaju u prsa kako su procitali XXX knjiga. Pa neka lijepo ponovno procitaju karakteristike bear marketa. Gledam malo CNBC i Bloomberg (televizije) i nije da mi se svidja ono sto pricaju.

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2279&pg=453

Svak se bori za ono što mu fali[proud]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


evo vam kad nemate mira…
Procjene analitičara pokazuju da bi inflacija ove godine mogla premašiti šest posto

a kakve to veze ima sa dionicama…
Inflacija djeluje negativno i na tržišta dionica. Kako ističe Doko, uzrokuje neizvjesnost i strah ulagača.
“U slučaju visoke inflacije, može se očekivati da će monetarna politika biti još restriktivnija. Dizanjem kamata središnja banka usporava gospodarski rast i osobnu potrošnju, a to nije povoljno okruženje za poduzeća koja ostvaruju većinu svojih prihoda na domaćem tržištu. Moglo bi uslijediti usporavanje rasta njihovih prihoda i dobiti, a posljedično i vrijednosti na burzi…

Vaš link

A opet postoji jedna teorija koja kaže da su baš tad dionice utočište koje štiti lovu od inflacije jer lova ti gubi na vrijednosti, a 100 dionica je 100 dionica. Naravno da postoji i još nekoliko dijametralno suprotnih teorija i svaka ima (više ili manje) smisla. Pa sad čovjek treba bit pametan i ubost pravu strategiju. Ali tješi me činjenica da ni “analitičari” pojma nemaju. Jedni kažu kupi, drugi kažu prodaj, a uspjeh analitičara (s, recimo business.hr) je jednak uspjehu ćorave kokoši da pogodi zrno. Uglavnom, osobno smatram da ne idemo nikud dok se ne riješe izbori u US of A.

Inflacija smanjuje kupovnu moč.
Samim time i potražnju za dionicama, a cijena rdiobica aste na krilima povečane potražnje.

Zato nikako nije dobra za burzu.

Show me the Money!

A opet postoji jedna teorija koja kaže da su baš tad dionice utočište koje štiti lovu od inflacije jer lova ti gubi na vrijednosti, a 100 dionica je 100 dionica. Naravno da postoji i još nekoliko dijametralno suprotnih teorija i svaka ima (više ili manje) smisla. Pa sad čovjek treba bit pametan i ubost pravu strategiju. Ali tješi me činjenica da ni “analitičari” pojma nemaju. Jedni kažu kupi, drugi kažu prodaj, a uspjeh analitičara (s, recimo business.hr) je jednak uspjehu ćorave kokoši da pogodi zrno. Uglavnom, osobno smatram da ne idemo nikud dok se ne riješe izbori u US of A.


Samo će se povisiti premije, smanjiti diskonti i to je to…idemo dalje…

Inflacija nije da nema veze da TK, ali ništa tako značajno dok je oko 4,5,6%…[smiley]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

http://www.seebiz.eu/hr/burze/technical-rally-kao-uvod-u-novi-minus%3f,8481.html

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore

Vaš link

ne bojte se, povijest je najbolja učiteljica života.

Čini mi se da danas PBZ-ovi fondovi demonstriraju silu na kupnji ali čim se malo povuku klizi.
Dok se snjeg ne otopi do ravnice nema uzbrdo.
Pitanje je samo koliko su dugo fondovi spremni,sposobni proklizavati.

Kad se sretnu osoba s novcem i osoba s iskustvom: Osoba s iskustvom ode sa novcem, a osoba s novcem ode sa ...

New Report

Close