Medvjeđi brlog

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Medvjeđi brlog

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što se tiče svih ovih koji teško podnose tuđe mišljenje ( ako se razlikuje od njihovog ) uopće ne sumnjam da će ih g.Tržište naučiti skromnosti i pameti. Nema boljeg lijeka od stvarnosti.
A stvarnost je takva da nam je tržište još uvijek precijenjeno.

No ostavimo to Tržištu neka kaže svoje

Sa štovanjem

Dr. Ante Starčević: "Mi Hrvati imamo dvie narodne mane, iz kojih izvire sva naša nesreća: mi svakomu vjerujemo bez da promišljamo i lahko zaboravljamo krivice koje nam drugi učiniše."

Nije mi jasno odakle odjednom : Nathan, Tima, Sarah , Conan………….

A da otvorimo temu MULTINICK ili prebacimo onu sa ležernog ???

Vaša Bubašpara

Države i ulagači nemaju prijatelja, samo interese

Ljudi vi ste se razbolili pripazite na zdravlje.

Što se tiče svih ovih koji teško podnose tuđe mišljenje ( ako se razlikuje od njihovog ) uopće ne sumnjam da će ih g.Tržište naučiti skromnosti i pameti. Nema boljeg lijeka od stvarnosti.
A stvarnost je takva da nam je tržište još uvijek precijenjeno.

No ostavimo to Tržištu neka kaže svoje

Sa štovanjem

Svaka cast stari. Mislim da je ovo poanta svega. I definitivno ide u tom smjeru. Jediono ih je dobar dio jos u negaciji realnosti i cinjenica a to znaci malo skuplju skolu i nista vise.

@RealBear

Slazem se od prve do zadnje rijeci.

skype - ivek1234

ČARUGA, 10.02.2008. u 14:18
RealBear

[color=blue]Namjera brloga je da se u njemu okupljaju i pišu ljudi koji slično misle, na sličan način kao što na temi o pojedinom dioničkom društvu pišu investitori koji drže ili namjeravaju kupiti pojedinu dionicu[/color]

Medo mislim da nije nimalo dobro da sami istomošljenici pišu na jednoj temi jer ako ćemo s jedne strane imati medvjeđi brlog a s druge s kako vi nazivate pri bikovom gnjezdu biti ćemo tada podjeljeni i ovaj forum će izgubiti svaki smisao i svrhu nećemo imati korisnih rasprava nego dvije navijačke tribine a navijači se zadnjih dana ponašaju huliganski

Nemožeš poistovjetiti jedan brlog sa pojedinom dionicom dionica imamo preko 400 i svaka je rasprava sama za sebe pa i na njima pišu ljudi sasvim suprotnih mišljenja

Brlog se odnosi na cjeli Crobex+Hrvatsko gospodarstvo+politika+Kosovo+svijet i vi sada tu želite samo medvjede da pišu jednosmjerno pa pobogu ako tako mislite onda objavite knjigu a nemojte tražiti na forumu da pišu samo oni autori koji su vama po volji

jer forum postoji zbog rasprava a medvjeđi brlog je tema kao i svaka druga i tu nemojte tražiti povlastice posebno ne jer je ovo najmlađa aktuelna tema

srdačan pozdrav

Jova Čaruga

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Pozivnica svih originalnih realnih bikonja na temu OPORAVAK BURZE !!!

Koega burza će se oporaviti jer će fundamenti učiniti svoje nemojmo otvarat navijačke teme i ponašati se navijački jer ovdje se ne igra srcem nego razumom

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

evo malo fundamenata
1. slika – P/E Ratio Global Stock Markets Analysis, crveni graf je prikaz “skupoće” određenog tržišta u odnosu na predviđeni rast BDP-a u 2008
2. slika je P/E ratio HR tržišta, predviđeni rast BDP-a 4,5%, inflacija min. 6%

pogledajte Indiju npr. BDP u 2008 oko 9% a inflacija oko 4%, P/E manji nego u HR.
Fundamenti će učiniti svoje.

I ja sam za argumentirani dijalog različitih mišljenja.
Nemam ništa protiv da me optimisti uvjere u svoje stavove, samo se bojim, da pokazatelji nisu na njihovoj strani.
Također nisam ni za kakve drastične poteze ponovnog eksperimentiranja sa punjenjem i pražnjenjem državnog proračuna. Ako će se nekome dati, drugome se mora uzeti i nema jednostavnih poteza. Hoćemo li povećanjem PDV-a(kao što neki ekonomisti predlažu) opet masovno ići u šoping preko granice i ne ostavljati novce u našim trgovinama?
Inflacija će smanjiti realne plaće i mirovine, rupe u proračunu će prisiliti Vladu da se odrekne investiranja na uštrb potrošnje i vraćanja dugova. Jedina stvar kojom bi se Vlada mogla i morala ozbiljno pozabaviti, a ne samo deklarativno, je korupcija i neefikasnost državne uprave, a za to nema snage, niti volje niti ova, kao što je ne bi imala niti opozicijska nesuđena Vlada.
Rješavanjem toga bi se mnogo učinilo za poduzetnički sektor, koji po mom sudu nas jedini može izvući iz proračunske dubioze povećanjem zaposlenosti, a time i punjenjem budžeta. Sve u svemu bi se trebalo raznim olakšanjima(financijskim i administrativnim) i uklanjanjem nelogičnosti u državnom aparatu poduzetnički sektor uistinu staviti u fokus.
Uglavnom, čekaju nas teška vremena.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Uistinu je interesantno kako se u doba najveće korekcije u povijesti ZSE (o kakvoj vi korekciji pričate prije 10 godina, pa to ni nije bilo tržište kapitala, to je bio mali oglasnik), gotovo simultano, pojavi nekoliko top znalaca koji i dalje govore o precijenjenosti tržišta. Malo o precijenjenosti – trenutno cijela hrvatska ekonomija odnosno sva hrvatska poduzeća (barem ona koja je listana na ZSE) vrijede kao i jedan pišljivi Yahoo, koji zarađuje manje nego HT sam.

I to je vama precijenjeno???? Ajde okanite se pisanja momci vrhunski stručnjaci

Hell is Empty and all the Devils are Here


I to je vama precijenjeno???? Ajde okanite se pisanja momci vrhunski stručnjaci

Nemam yahoo na zse ali i da ga ima nije da bi mi bio interesantan. Da, meni je jos dosta dionica precijenjeno pogotovo obzirom na okolnosti. Nisam nikada tvrdio niti se smatram strucnjakom. Svaka cast strucnjacima ali ovo trena CASH Is KING iako netko zeli da ulozim kralja morati ce mi dati puno vise elektronskih zapisa nego sada nudi. ZSE je u godini narastao 60% i sada pao 20% sto je jos uvijek uzasno velik rast. Obzirom na promjenu okolnosti u kojima zivimo cekam da to jos dosta pojeftini. I duboko vjerujem da cu docekati.

Netko je prijepar mjeseci rekao da kupuje JANAF na 5.500 pa su ga ismijavali i sprdali se s njim. Sada ga ima skoro po 3.500 pa ga nitko nece. Bear market je ovdje kome pravo kome krivo. Margini i certifikati pucaju polako ali sigurno. Pojaviti ce se samo jedan problem uskoro: biti ce toliki izbor da ce biti problem, odabrati sto kupiti. I naravno po nizim cijenama nego sto su sada. Ima jos dosta lufta.

skype - ivek1234

Imam jedan margin pa me brine hoće li mi usljiediti margin call. Molio bih stručnjake bear marketa za odgovor.

Naime da bih dobio margin call cijene dionica iz mog portfelja trebale bi dostići, otprilike, ove vrijednosti

INA 300 kn
DDJH 22kn
HT 37 kn

Unaprijed zahvalan.


Imam jedan margin pa me brine hoće li mi usljiediti margin call. Molio bih stručnjake bear marketa za odgovor.

Naime da bih dobio margin call cijene dionica iz mog portfelja trebale bi dostići, otprilike, ove vrijednosti

INA 300 kn
DDJH 22kn
HT 37 kn

Unaprijed zahvalan.

Ne bih se rebao brinuti…. Suzdržat ću se od daljnjih komentara… [bye]

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila

New Report

Close