Medvjeđi brlog

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Medvjeđi brlog

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Dio koji mene najviše zanima i brine su ipak FI. dosad: Siemens -20% prihod u usporedbi s 2006 JNAF isti prihod kao 2006., jan/2007 cijena 3500 kn promatramo dalje, nadam se boljem, naravno da ovo nije reprezentativni uzorak.

ipak malo veci 7%


Dio koji mene najviše zanima i brine su ipak FI. dosad: Siemens -20% prihod u usporedbi s 2006 JNAF isti prihod kao 2006., jan/2007 cijena 3500 kn promatramo dalje, nadam se boljem, naravno da ovo nije reprezentativni uzorak.

Eh, u dionicama koje sam ja odabrao nema zime za FI….lako za FI, to nam je najmanji problem sada..

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ČARUGA, 10.02.2008. u 03:51
coyote.sk

dobar post kolega
[thumbsup]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Meni se upravo čini da su FI + akcija s nekim gospodarstvenim mjerana koje će dati pozitivno predviđanje za gospodarstvo najvažniji. Ne za cijene dionica iduće tjedan, nego za cijene dionica 1.12.2008. npr.

Ajme, čiji je ovo blog
http://hdz-ekonomija.bloger.hr/

Da li mi može netko reći da li je ovo neki sdp propagandni blog s glupostima, ili je napisan realno.
hvala

Vidim opet su se dežurni napadači okomili na brlog i mene pogotovo. Shvaćam ja da donositelji loših vijesti nisu baš simpatični i da će ih se rado okriviti za sva zla ovog svijeta. Neki koji u brlog dolaze traže od medvjeda optimizam i riječi utjehe da će ovo brzo završiti. Da mislim da će se brzo završiti ne bih se zvao RealBear i sigurno ne bih pisao kako pišem.

Namjera brloga je da se u njemu okupljaju i pišu ljudi koji slično misle, na sličan način kao što na temi o pojedinom dioničkom društvu pišu investitori koji drže ili namjeravaju kupiti pojedinu dionicu. Kao što ljudi tamo pišu ne vole one koji im pljuju po dionici, ne vidim zašto bi medvjedi dopuštali da ih se pljuje i napada. Ovo je naša kuća i ja ću ignorirati sve one za koje smatram da su prevršili mjeru.

Mi imamo trenutno jedan pesimističan stav i pogled na ekonomiju i tržišta kapitala i ovdje raspravljamo, dijelimo informacije i tražimo rješenja. Naš pogled sigurno nije jedini a pogotovo nije dominatan. Tako da preporučam svakom da misli svojom glavom, svaku činjenicu provjerava i važe i gleda uvijek različite izvore informacija.

Ja nisam ‘perma bear’ i znam da svaka kriza prođe, prije ili kasnije. Nažalost, za ovu mislim da će potrajati godinu-dvije, ali naravno da nisam 100% siguran i da gledam i proučavam more toga da bih sam sebi razjasnio stvari. Trenutačno sam veći optimista nego što sam bio prije mjesec dana, jer se vidi da su mnogi u svijetu svjesni opasnosti i da intenzivno traže rješenja. U nas po običaju se malo kasni, ali idem sada probati složiti par mjera za koje mislim da bi se velika većina ljudi na forumu i tržištu kapitala složila kao što se složila oko PKD.

* Pod hitno povećati stopu izdvajanja u drugi stup mirovinskog osiguranja sa 5% na minimalno 7% da bi OMF imali više sredstava za ulaganja.
* Rasteretiti poduzeća mnogih nameta i skrivenih poreza (spomenička renta npr.) i zaštiti ih od lokalnih i državnih šerifa koji im deru kožu s leđa.
* Zahtjevati tešku borbu protiv korupcije i neefikasnosti državne uprave prema poduzetnicima (a ne borba protiv sitnih švercera i bunarenja po tramvajima).
* Tražiti spuštanje stope poreza na dobit i doprinosa koji plaćaju poslodavci.
* Suprostavljanje sindikatima u njihovim nerealnim zahtjevima.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Real Bear, ovo je dobar post

real kao poduzetnik potpisujem svaku tvoju rijeć u doljnjem dijelu posta.

Tražim hitno posao sa radnim vremenom od 26 sekundi . Može i do sat vremena ali ne duže!!!Netreba plaća samo mirovinsko i socijalno.

Mudro zbori ovaj RealBear… stetat sto nema vise tako objektivnih autora [thumbsup]

Nisam druzeljubiv tip pa nema potrebe stavljati me medju prijatelje

Lijepo napisan post, ali sve pobrojano ne bi ni Don Quiot stavio na listu svojih zadaća !

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

* Pod hitno povećati stopu izdvajanja u drugi stup mirovinskog osiguranja sa 5% na minimalno 7% da bi OMF imali više sredstava za ulaganja .

Da ako se se za isti ili veći postotak smanji izdvajanje u prvi stup.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

New Report

Close