Medvjeđi brlog

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Medvjeđi brlog

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja sam (i još par ljudi) sam zamolio Vjeku da stavi temu na tržište kapitala, gdje joj je od početka i bilo mjesto. Nema nekog razloga naravno zašto bi trebala biti ‘po direktivu’ na vrhu mislim da ima dovoljno medvjeda i onih koji bi ovdje razumno raspravljali koji će je držati aktualnom.

Evo posta:

Vjeko, brlogaši, svi koji su čitali

Ljudi trenutno imaju stvarne gubitke, pucaju margini, stres i popuštanje živaca ljude navode da svašta pišu. Ali mislim da je najgore što nam se uvijek događa kad krene naopako je međusobno optuživanje i svađe umjesto da se nešto konstruktivno izrodi. Ovdje ne mislim na bilo kakvu akciju tipa lupaj po bidu ili lupaju po asku, jer su to šuplje priče. Nevidljiva ruka Tržišta će uraditi svoje, bilo ovako ili onako. Ali ova zajednica može dosta toga objasniti, predvidjeti, širiti znanje i glupo bi i totalno destruktivno bilo da se raspadne u trenutcima kriza.

Određen broj ljudi je odlučio samostalno ulagati, zaraditi, biti bolji i uspješniji od fondova, stranaca, države, trezora. Po meni je većina dobronamjerna i koristi forume za učenje i djeljenje znanja. Uvijek ima zlonamjernih, drukera ali i oni su dio igre, Tržišta.

Od svih tih likova ljudi koji su pisali u brlogu su ovaj put bili u pravu, srećom, znanjem, gatanjem i prosipanjem graha uopće nije bitno, ali bili smo u pravu. To ne znači da se već sljedeći tjedan burza ne bi mogla odbiti i da nećemo ispasti smješni. Ali to što smo bili u pravu mislim da nam to daje za pravo da se brlog otključa i premjesti na Tržište kapitala. Dalje mislim da je dobar dio ljudi koji su pisali u brlogu zaslužio da ih se odmoderira, opet kao argument navodim da su bili u pravu. Dalje mislim da ima još dosta forumaša koji kvalitetno pišu a moderirani su, gorgija mi trenutno jedini pada na pamet.

Dakle, Vjeko tražim da se topic stavi pod moderiranje a ja obećajem da ću konstruktivno pisati i da neću sjedati nikom na muku, apeliram i na druge da tako pišu. I da već jednom ta prepucavanja i psovke prestanu.

Pa bas i niste bili jer ste nagovjestavali potop u Americi a koliko vidim Ameri se jos uvijek drze na DJI iznad 12000 bodova a potopilo je nas.Dok je vasa medvedja zajednica predvidjala krah Americke burze,cak i depresiju a neki su isli toliko daleko da su predvidjali slom kao i 2000.I sada ste vi bili u pravu a moju opkladu kada je Crobex bio na 4800 a ja nudio da DJI nece taj tjedan pasti ispod 12076 nije nitko htio prihvatiti.DJI je taj tjedan otvorila na 11600 a zavrsila na cca 12600 dok je Crobeks danas na 4100.

Danas vidim da su mnogi vasi istomisljenici u dionicama koji su bili u pravu a moji istomisljenici imaju ugodan vikend i mogu birati sljedeci tjedan sto ce kupiti po diskontnim cijenam.A Ameri su u recesiji, hm mozda ali veliki medo molim te reci i nauci kada se javlja dno i kada krece novi rast kada je neko trziste u recesiji,ako zelis biti edukativan.Bas me zanima oces li biti edukativan posto se pozivas na tu edukaciju.

P.S Sve sam ovo napisao bez velikih slova poznavajuci tvoju narav da te ne preplasim ko zadnji put[wink]

SAM PROTIV SVIH

ČARUGA, 09.02.2008. u 15:44
GERONIMO

Slažem se kolega i ja sam na ovakve stvari upozoravao.

No ovdje postoji skupina koja piše jednosmjerno iznoseći i citirajući najcrnje scenarije.

Problem uvjek nastaje kada neko iznese suprotno mišljenje.

Takve ispraćaju uobičajnom rečenicom: [color=blue]idi pisat negdje drugdje ovo je medvjeđi brlog a ne pri bikovom gnjezdu.[/color]
Takav odnos brani slobodu govora i s time dolazi do svađa i prepucavanja a to nam ne treba.

Nisam protiv Brloga ali mislim da bi on trebao imati status ko i svaka druga tema a ova halabuka nam netreba i neće nikome koristiti.

S toga pozivam sve forumaše na korektan i savjestan odnos prema značaju ovoga foruma.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


Danas vidim da su mnogi vasi istomisljenici u dionicama koji su bili u pravu a moji istomisljenici imaju ugodan vikend i mogu birati sljedeci tjedan sto ce kupiti po diskontnim cijenam.

A mi ostali sad vidimo koliko ste jedni i drugi vjerodostojni.
Ovi najglasniji medvjedi koji su prizivali katastrofu da bi na dnu kupovali (samo su fulali stvarno dno) ili oni koji su ih najviše napadali i vikali UP UP a istovremeno prodavali i sad se hvale kako su u cashu i mirno spavaju.
E sad da sam muško rekla bih vam ……… vas jedne i druge.

Ne znam da li na mene misliš u svom postu gospođice white, ali ja se smatram dugoročnim investitorom i ne rasprodajem dionice na svaki šušanj. Držim se onog pravila da su dugoročno prinosi na dionicama veći nego kamate u banci.
Hoću reći da sam predvidio moguće drastično propadanje crobexa, uzeo u obzir fundamente HT-a i odlučio držati, bez obzira koliko god propadala cijena, ali sam ostavio i mogućnost za nakrcavanje kad još neke dionice dođu na meni prihvatljiviju razinu za kupovinu.
A za onu zadnju rečenicu mogu samo reći da sam se od srca nasmijao. Simpatično je kad to tako ljutito kaže lijepa dama.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Zapravo, držim se Grahama i ostalih fundamentalista.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]


U stvari ne bi htio popit margin call, pa sam racunao sto bi se trebalo dogodit:
ATPL 1800, INGR 27000, LEDO 12000, ZABA 7000, DLKV 800, IGH 9000
da li je to realno [bye][bye]

mislim da je vrlo vrlo realno…

…mnoge od tih dionica su ne tako davno i bez prisustva krize bile na tim vrijednostima…

LEDO prije samo 5 mjeseci
ATPL prije 7 mj
IGH na 6000 prije 9 mjeseci
INGR prije 10 mjeseci
ZABA prije godinu

mislim da svi zaboravljaju na te činjenice…
…pa, i ako se vrati na te vrijednosti…čemu panika…ulaganje na burzu nije kratkoročna investicija…
…i u tom slučaju globalno gledano nismo u minusu…i tada će se moći reči da nam je vrijednost dionica zadnjih godinu dana u blagom porastu…[thumbsup]

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


Ne znam da li na mene misliš u svom postu gospođice white,

Naravno da ne mislim.[smiley]


@ vjeko
ako je naredba ([cry]) vratiti ovu temu u žižu interesa, razumijem.
u protivnom, stvarno mi nije jasno zašto širom otvoriti vrata (i staviti ih NA VRH FORUMA!?) očiglednim drukerima, vjerovatno i plaćenim za sustavno, ponekad i perfidno širenje panike.

Ma dajte ljudi molim vas! Širenje panike? Možda kod onih koji svoje investicijske odluke donose na temelju pisanja po forumu. A i za njih je bolje da se širi panika nego neosnovani optimizam. Takvima je bolje da zbog straha ni ne uđu na burzu nego da ih netko navuče da na neku precjenjenu dionicu ulupaju životnu ušteđevinu.

Osim toga – sloboda govora. Ako netko ima pravo (neargumentirano) navijati “UP, UP!”, a toga je forum prepun, ne vidim zlo u malo pesimizma. Najbolje bi bilo napraviti “ignore user” opciju. Onda bi bilo puno jednostavnije svakome ponaosob filtrirati ono što smatra korisno od “smeća” i ne bi dolazilo do ovakvih besmislenih sukoba.

Moje mišljenje, NHF. Pozdrav.


@ vjeko ako je naredba ([cry]) vratiti ovu temu u žižu interesa, razumijem. u protivnom, stvarno mi nije jasno zašto širom otvoriti vrata (i staviti ih NA VRH FORUMA!?) očiglednim drukerima, vjerovatno i plaćenim za sustavno, ponekad i perfidno širenje panike.

a koji su ti? ne pada mi napamet niti jedan takav kakvog si opisao??!
može spisak nickova koji spadaju u navedene pa da znamo s kime imamo posla

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


GERONIMO: ” Danas vidim da su mnogi vasi istomisljenici u dionicama koji su bili u pravu a moji istomisljenici imaju ugodan vikend i mogu birati sljedeci tjedan sto ce kupiti po diskontnim cijenam.

” A mi ostali sad vidimo koliko ste jedni i drugi vjerodostojni. Ovi najglasniji medvjedi koji su prizivali katastrofu da bi na dnu kupovali (samo su fulali stvarno dno) ili oni koji su ih najviše napadali i vikali UP UP a istovremeno prodavali i sad se hvale kako su u cashu i mirno spavaju. E sad da sam muško rekla bih vam ……… vas jedne i druge.

ima i toga kolegice slažem se

mislim da ste krivog čovjeka citirali pročitajte postove s korekcije i shvatit ćete da je on jedini točno predvidio kretanje američkog Američkog indeksa što je i priložio kroz iscrpnu TA na temi korekciji

Čak je ponudio okladu nekima koji su prizivali 1929 nisu je prihvatili

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=2279&pg=834

problem je što se ljudi nemogu pomiriti sa ovim prividnim gubitcima i mahnito žele izići u keš

sad svi koji su izašli drukaju dolje i tako nam nanose golemu štetu

pa ljudi moji ako ćemo svi izaći odjednom niti ćemo imati love niti ćemo se imati gdje vratiti

biti ćemo u gubitku dugoročno zato razmislite o fundamentima i ne širite paniku

uzmite pauzu mjesec dana i sve će se normalizirati

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

…čitam ovaj forum i vidim svakakvih tekstova…
…čudim se tu nekakvim “velikim njuškama” koji “sve znaju” i “sve mogu predvidjeti”
…jadno je to kako u stvari ovdje nitko ništa ne zna…
…svi bi se obogatili preko noći…
…a nitko ovdje izgleda nije toliko jak da išta može promjeniti i preokrenuti…
…tu i tamo netko ponekad slućajno pogodi kretanja na tržištu i tada je “veliki znalac” i svima ostalima se sprda i izruguje…a ni sam ne zna kako je uspio pogoditi…

…nitko si ne želi priznati slabost i nemoć…
…a činjenica je da nam uvijek drugi kroje sudbinu i uvijek je onako kako to drugi žele…

…stoga ne znam zašto je tako teško sagledati činjenice i zaključiti da se netko igra sa nama…
…taj netko je “ušao” u igru po niskim cijenama…i zajedno sa svima nama lijepo zaradio…
u trenutku kada je odlučio izvuči to šta je zaradio nitko od naših “stručnjaka” nije niti pomišljao da će se to dogoditi…ispravak…mislim da su ipak neki dobili informaciju na vrijeme…

…sad kada je masa u panici…ponovo ne znamo šta će se dogoditi…

…e, stručnjaci moji…
…dogodit će se to da će isti taj koji je ušao jeftino i izašao skupo…ponovo uči…u onom trenutku kada procjeni da bi mogao učiniti istu stvar i da bi mogao ponovo lijepo zaraditi…i to će i učiniti jer se teško odreći jeftine zarade…
…a mi ćemo svi biti sretni…posati članke i davati neka svoja mišljenja…vizije i objašnjenja…i nitko se neće pitati šta je u stvari…
…nakon svega toga dogodit će nam se isto…neki će biti spremni na to…a neki ne…

…zašto???
…dogodit će se jer naš narod je stado ovaca za šišanje na plodnoj livadi…
…i dok to ne shvatimo…šišat će nas….

…i zato ne uzrujavajte se previše…već će netko doći…a ovu krizu jednostavno treba prespavati…

prilagođenost duboko bolesnom društvu, nije mjerilo zdravlja...


vlad1111: ” @ vjeko ako je naredba ([cry]) vratiti ovu temu u žižu interesa, razumijem. u protivnom, stvarno mi nije jasno zašto širom otvoriti vrata (i staviti ih NA VRH FORUMA!?) očiglednim drukerima, vjerovatno i plaćenim za sustavno, ponekad i perfidno širenje panike. ” a koji su ti? ne pada mi napamet niti jedan takav kakvog si opisao??! može spisak nickova koji spadaju u navedene pa da znamo s kime imamo posla

ti nisi.
a znaš i koji jesu.

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

New Report

Close