Medvjeđi brlog

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Medvjeđi brlog

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


moze mi netko ukratko objasniti sto je certifikat? [huh]

Vaš link
Ako pročitaš tu temu možda skužiš o čemu se radi? Ako ne probaj guglati.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

cudne se stvari desavaju na forumu.. teme se zakljucavaju, pa se opet otvaraju i stavljaju na vrh, pojavljuju se likovi koji ce kupovati HT na 150. realbear uskrsnuo..

neke se postove ekspresno brise..

aja kad pogledam pbzinvest strukturu ulaganja jer ne znam di nac zabainvest recimo, vidim da samo oni imaju jednako kesha ako ne i vise nego na kraju prosinca…

takodjer, ova korekcija svaki tjedan ima novi razlog.. prvo je bila globalna kriza, panika malih ulagaca, izlazak stranaca, sad su certifikati u igri… vjerojatno ce na kraju opet biti globalna kriza.. vjerojatno kad bi stalno pilili po jednom bi se brzo istrosilo..

ja se ne bojim dok se ovdje ovako usrdno druka prema dole..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


cudne se stvari desavaju na forumu.. teme se zakljucavaju, pa se opet otvaraju i stavljaju na vrh, pojavljuju se likovi koji ce kupovati HT na 150. realbear uskrsnuo.. neke se postove ekspresno brise.. aja kad pogledam pbzinvest strukturu ulaganja jer ne znam di nac zabainvest recimo, vidim da samo oni imaju jednako kesha ako ne i vise nego na kraju prosinca… takodjer, ova korekcija svaki tjedan ima novi razlog.. panika malih ulagaca, izlazak stranaca, sad su certifikati u igri… ja se ne bojim dok se ovdje ovako usrdno druka prema dole..

meni je zanimljivo i kako se otvaraju indeksni fondovi, prvo otp sada i zaba sa integrom [lol]

Heaven or Las Vegas

Vidim veliki stručnjak Stojić piše da su medvjedi zavladali tržištem kod nas.

-po meni rani buy signal kada Stojić to kaže jer do sada je sve bilo suprotno što je rekao(da podsjetim samo na dva primjera procijenio je da Ingra vrijedi 80 000,i da Jdos vrijedi 15 000 kada je bio na 10 000 toliko o njegovoj stručnosti)
-molio bih nekoga pametnog da mi objasni kako se može zarađivati kada kod nas vladaju Medvjedi kako kaže velik stručnjak stojić, kada nema shortanja
-do sada nisam htio pisati na ovoj temi jer nije bila u sklopu tržišta kapitala,zato sada medvjedi kada nešto počnete plašiti sa krivim podacima čuvajte me se jer laži ne podnosim.

SAM PROTIV SVIH


Vidim veliki stručnjak Stojić piše da su medvjedi zavladali tržištem kod nas. -po meni rani buy signal kada Stojić to kaže jer do sada je sve bilo suprotno što je rekao(da podsjetim samo na dva primjera procijenio je da Ingra vrijedi 80 000,i da Jdos vrijedi 15 000 kada je bio na 10 000 toliko o njegovoj stručnosti) -molio bih nekoga pametnog da mi objasni kako se može zarađivati kada kod nas vladaju Medvjedi kako kaže velik stručnjak stojić, kada nema shortanja -do sada nisam htio pisati na ovoj temi jer nije bila u sklopu tržišta kapitala,zato sada medvjedi kada nešto počnete plašiti sa krivim podacima čuvajte me se jer laži ne podnosim.

tako je prijatelju, nek se i mene cuvaju!!!!

IDEMO AP AP

Jučer je ova tema bila zaključana a danas vraćena u velikom stilu.E moj Vjeko izgleda da si napravio grešku u koracima, jeli bilo od urednika po prstima zbog zaključavanja.

Inače ovo nije dobar signal izgleda da se plašenje mora nastaviti a crobex mora još niže jer ovakav preokret bez objašnjenja nemože biti slučajan pa makar i objašnjenje djelovalo neuvjerljivo.[wink]

SAM PROTIV SVIH

Vaš link

–zanimljivo, a vi se pitate zašto

Ja sam (i još par ljudi) sam zamolio Vjeku da stavi temu na tržište kapitala, gdje joj je od početka i bilo mjesto. Nema nekog razloga naravno zašto bi trebala biti ‘po direktivu’ na vrhu mislim da ima dovoljno medvjeda i onih koji bi ovdje razumno raspravljali koji će je držati aktualnom.

Evo posta:

Vjeko, brlogaši, svi koji su čitali

Ljudi trenutno imaju stvarne gubitke, pucaju margini, stres i popuštanje živaca ljude navode da svašta pišu. Ali mislim da je najgore što nam se uvijek događa kad krene naopako je međusobno optuživanje i svađe umjesto da se nešto konstruktivno izrodi. Ovdje ne mislim na bilo kakvu akciju tipa lupaj po bidu ili lupaju po asku, jer su to šuplje priče. Nevidljiva ruka Tržišta će uraditi svoje, bilo ovako ili onako. Ali ova zajednica može dosta toga objasniti, predvidjeti, širiti znanje i glupo bi i totalno destruktivno bilo da se raspadne u trenutcima kriza.

Određen broj ljudi je odlučio samostalno ulagati, zaraditi, biti bolji i uspješniji od fondova, stranaca, države, trezora. Po meni je većina dobronamjerna i koristi forume za učenje i djeljenje znanja. Uvijek ima zlonamjernih, drukera ali i oni su dio igre, Tržišta.

Od svih tih likova ljudi koji su pisali u brlogu su ovaj put bili u pravu, srećom, znanjem, gatanjem i prosipanjem graha uopće nije bitno, ali bili smo u pravu. To ne znači da se već sljedeći tjedan burza ne bi mogla odbiti i da nećemo ispasti smješni. Ali to što smo bili u pravu mislim da nam to daje za pravo da se brlog otključa i premjesti na Tržište kapitala. Dalje mislim da je dobar dio ljudi koji su pisali u brlogu zaslužio da ih se odmoderira, opet kao argument navodim da su bili u pravu. Dalje mislim da ima još dosta forumaša koji kvalitetno pišu a moderirani su, gorgija mi trenutno jedini pada na pamet.

Dakle, Vjeko tražim da se topic stavi pod moderiranje a ja obećajem da ću konstruktivno pisati i da neću sjedati nikom na muku, apeliram i na druge da tako pišu. I da već jednom ta prepucavanja i psovke prestanu.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

Bravo, pratim Vas…

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

Uh, dečki, probajte malo dugoročnije razmišljati.
Baš čitam neku knjigu gdje stoji da je S&P u dobu 1951-1990 u prosjeku rastao 12%. Zašto i naš crobex dugoročno ne bi mogao ostvariti sličan rezultat?
Zašto se sve mora odvijati u ciklusima? Mislim da je na poslovnom klubu prof. dr Uroš, kojemu se ne sjećam prezimena, dobro rekao da je glavni razlog lakomost. Ili kako ameri kažu greed is good. Ona dovodi do bikovskog tržišta, ali onda i do medvjeđeg.
Dakle kad se pomirite sa time da ne možemo godišnje uvijek rasti više od 50% i da se sad stvaraju prilike za dokup hoće li vam biti lakše? Portfelj koji imate, ako vjerujete u firme, smatrajte dugoročnim, koje će kad tad doći na svoju pravu vrijednost, a trenutno ispuhavanje kao priliku za dokup.
I sam sam natrpan HT-om, ali računam na dividendu, dodatne dionice, i smatram ga zaštitom od inflacije. A pošto je to firma u koju vjerujem, mislim da će doći kad tad na svoju pravu vrijednost, iako mi se čini da bi kratkotrajno cijena još dosta mogla pasti, ali mi shortanje ne pada na pamet.

Najsigurniji način da udvostručite novac je da ga presavijete i vratite nazad u džep. [i]židovska poslovica[/i]

Vaš link[thumbsup]

ČARUGA, 09.02.2008. u 15:07
opr

uglavnom se slažem ali mislim da nama gospodarski rast tek predstoji

zašto neka dionica nebi rasla 50 posto ako firma iz godine u godinu rapidno napreduje

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

New Report

Close