Medvjeđi brlog

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Medvjeđi brlog

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pa sad koliko vidim na većini dionica jest jazovka…………..ako ne i nešto mnogo gore……….pa ti vidi a što se tiče “drukanja” ……………nema problema………………….ako ti želiš mogu ja i dalje prenositi same negativne vijesti……..barem njih ne manjka samo reci što želiš[proud]

ne želim ništa sad sam zadovoljan odo duvan zapalit[sealed]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Medo, čitam ponešto na forumu o certifikatima s hr dionicama u bečkim košaricama. http://datacenter.treasury.erstebank.com/www/index.html?LANG=en
Neki tvrde da nas ovo može pritiskati prema dolje, odnosno već pritišće. Može komentar na tu vezu i poneki edukacijski post o tim “forama” općenito? Zahvaljujem.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

@Real Bear
Tako to ide kad se daju trilioni u ruke bubiljičavim cvikerašima.
Baš mi se ovo sviđa, stalno sam tražila najbolje objašnjenje ovih događanja i nisam uspjela, a mislim upravo tako. Najbolje opisano do sada.


ivek123: ” ČARUGA: ” ma kakva jaja kakvi li bakrači ovo je rađa ” Jel ti znas sto je “DEAD CAT BOUNCE”???? [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] [lol] Kroz neko vrijeme mi medvjedi cemo imati ozbiljan problem! Sto kupiti po ogromnom diskontu!! [thumbsup][thumbsup] ” Ja sam u tu svrhu pohranio lovu u sef i zagubio ključ ………………kao Odisej, da ne nasjednem na ove kvazi-povoljne cijene kupujem tek kad crobex dođe do 3.200[proud]

komentar Pančo????????

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

@Pančo
“i na kraju………….. da ne bi mislili da ovo govorim zato što sam ostao bez casha??……….ne to nije razlog…………..još uvijek mi se portfelj sastoji od 56% casha!!”

Ti si Pale.


Pančo: ” sve mi se čini da ću uskoro početi pisati afirmativne postove, obzirom da mi kao tržište više nismo precjenjeni………………..jer ovo sa certifikatima me prisiljava da napravim zaokret ( a što bih preporučio i našim fond-managerima i svim ostalim osobama koje istupaju u javnim medijima )…………u suprotnom bi nam cijelo tržište moglo doživjeti ne korekciju nego SLOM!!! stoga da se to ne bi desilo, sa svoje strane prestajem pisati kritičke postove……………naravno ne mislim da će to nešto značajno promijeniti na tržištu ali od nečega treba krenuti a najbolje je krenuti od percepcije ulagača. i na kraju………….. da ne bi mislili da ovo govorim zato što sam ostao bez casha??……….ne to nije razlog…………..još uvijek mi se portfelj sastoji od 56% casha!! pozdrav[thumbsup] ” ma kako da ne..jel te poklopilo na INGRI na 38 000? hehehee, dogorilo do noktiju,a? nije vise zajebancija,a? hehehe, bit ce jos gore, sad kusajte sto ste zakuhali i glumite sumske zvjerke[lol] [lol] [lol] [lol] 50 000 ljudi cita ova sranja, pa ne mozemo malo u slom i krobex u nevidjene dubine, a malo ne.kad se kupi. sad kad je poklopilo po bidu, sad nismo precjenjeni..hehehehe[lol] [lol] ovo se manje odnosi na Pancosa a vise na ostale drukere prema dolje.. JZVK-R-A[bye][bye]

njihova pohlepa je neizmjerna

i jesu zakuhali nemilice pa kad su vidjeli da im ide i da šire paniku umislili su da su Bogovi

sad kada su kupili sad bi drukali gore no ne ide im

sad su shvatili da nema malih Bogova[/b]

Bog je samo jedan

i sad drukaju gore

još im je juče sve bilo skupo

a danas sve jeftino

ne kuže da time siju još veću paniku

Korisnik ČARUGA prijavljen.
Ukupno korisnika: 27
Ukupno gostiju: 48998

ljudima nije ništa jasno a 2 sata su noći

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

@Pančo
“i na kraju………….. da ne bi mislili da ovo govorim zato što sam ostao bez casha??……….ne to nije razlog…………..još uvijek mi se portfelj sastoji od 56% casha!!”

Ti si Pale.
A Pale ostao sam na svijetu. Poantu, nadam se, znaš.

ovo sam htjela napisati

Kada se probudiš biti ćeš sretan što nisi u kešu i što nisi sam. Kao Pale.

hrvati su ovce
bit ce i padat ce jos burza
a onda idemo u letargiju mucenje jedan dan dole drugi gore
i kada veliki opet kreiraju svoje portfolie koji su sad rasprodali,doci ce nesto kao privatizacija ine bit cemo blizu eu-a,i opet ce zavladati euforija
a mali ce zaboraviti na danasnje dane i gubitke,nego ce opet krenuti zaradivati na burzi po principu kada svaka budale moze mogu i ja,i opet ce biti osisani
to se vec dogodilo jedanput u doba azijske krize i dogadat ce se opet
svi smo prosli skolu i bit cemo pametniji ubuduce
ja osobno sljedeci put kada vidim da je burza postala opcenarodna tema i da se na dnevniku novinama i ostalim medijijma pola godine druka za kupovinu dionica bjezim van glavom bez obzira

Korisnik ČARUGA prijavljen.
Ukupno korisnika: 22
Ukupno gostiju: 49003


OVO NIJE NORMALNO KOJA PANIKA
[/i]

a da sad svi složno kažu nećemo prodavat sve bi za 10 dana bilo normalno

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

cure i dečki……………..nije za vas burza[lol] [lol] [lol]

KRIZA? KOREKCIJA?
Uvijek može niže!

Autor/izvor: Mario Gatara
ZAGREB – I neka nam epilog današnje trgovine posluži kao vrijedna i upečatljiva lekcija, a ujedno i kredibilna potvrda teze iz naslova.
Koja se s pravom doima poprilično defenzivnom ili čak ziheraškom, ali barem ne počiva na naivnom minoriziranju problema koji nas okružuju, podcjenjujući pritom utjecaj dominacije pesimizma. Zvuči li to odveć zbrčkano? OK, onda ćemo malo sporije. Dakle, pesimizam (kao i štošta toga) mahom uvozimo, makar domaći korporativni sektor nije u stanju proizvesti iole veće doze optimizma (kao, uostalom i štošta drugo što nije u stanju).

No to je već druga priča, a u ovom je trenutku bitno shvatiti (i prihvatiti) činjenicu da aktivnost domaćih investitora u najvećoj mjeri determiniraju zbivanja na globalnoj razini. Jednom kad smo prežvakali tu tezu, uviđajući da ionako oskudan news-flow s domaćeg terena nema gotovo nikakvog utjecaja na izvedbu domaćih dionica, jednadžba postaje jednostavnija (praktički lišena jedne varijable). I time se prebacujemo na drugi (inozemni) front. A tamo se stvari ne rješavaju jednim potezom pera ili kakvim dekretom o smanjenju ključnih kamatnih stopa. Koje pak, suprotno uvriježenim stavovima banaliziranju sklonih promatrača, nisu nikakav čarobni štapić u rukama monetarnih vlasti, i ne mogu samo tako izazvati promjenu ekonomskog ciklusa. Dotični je (to smo već ranije apsolvirali, jel’ da?), trenutno u silaznoj putanji, i koliko god odluka FED-a bila hrabra, hrabrost je u ovom slučaju pomalo zakašnjela. Ili u najboljem slučaju – za sada nije dovoljna.

A u takvim okolnostima, začinjenima usto i čestim provalama panike, koje (blago rečeno) uopće ne nalikuju nekakvoj benignoj akumulaciji profita, posve je suludo stvari do te mjere pojednostavljivati, koristeći naoko logičnu konstataciju kako su cijene dionica u ovom trenutku iznimno jeftine. I time praktički nuditi BUY signal u uvjetima bear marketa.

Pa zar su horde analitičara Morgan Stanleya, Goldman Sacsha i brojnih drugih uglednih institucija toliko glupe da ne vide da su cijene dionica, gledano u kontekstu povijesnih zbivanja, iznimno jeftine? Pa naravno da nisu! Ali se naprosto ne usuđuju poigravati pogađanjem vrhunca aktualne krize, korekcije ili kako je već zvali.

U tom kontekstu, kako vam primjerice zvuči jučerašnja konstatacija o atraktivnoj cijene dionica HT-a (ZSE:HT-R-A)? Nakon konačnog ishoda današnje trgovine – posve deplasirano. Da ne spominjemo kakvom se sada doima slična konstatacija s početka godine? I pritom nije nimalo uputno brkati fundamente s momentumom. To što neka dionica, uvjetno rečeno (jer je i to stvar procjene), vrijedi određenu sumu novaca, ne znači da je tržište u ovom trenutku doista na taj način mora i vrednovati. A u takvoj situaciji, kada u prvi plan iskače uočljiva divergencija fundamentalnih indikatora i raspoloženja ulagača, možda je najbolje – stajati po strani.

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore

mene napadaju a gle što se piše na “ozbiljnom” dijelu foruma……………………koje je to plašenje investitora[proud]

Imajte na umu da bi već sljedeći tjedan (a možda i danas) jedan fond mogao ostati bez ijedne kune

što želiš reći kolega ? da će propasti???

prvo propadamo mi, pa veći pojedinci, pa sitne banke pa fondovi!

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore

New Report

Close