Medvjeđi brlog

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Medvjeđi brlog

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

E tako je to, sutra moram vratit pod skrb sve one dionice koje sam ponosno vadio na slobodnu poziciju kako je portfelj rastao [angry]

Stocks Finish Higher After Fitful Day
Thursday February 7, 4:10 pm ET
By Madlen Read, AP Business Writer
Wall Street Rebounds From Recent Losses As Lure of Bargains Outweighs Disappointing Data

NEW YORK (AP) — Wall Street finished moderately higher Thursday in fitful trading as investors, still nervous about the economy, decided to buy back into a stock market pummeled by three straight days of losses.

ADVERTISEMENT
With the market having largely priced in the possibility of a recession, many believe there are plenty of valuable stocks at cheap prices. Before Thursday, the Dow Jones industrial average had fallen this week by 543 points, or 4.26 percent, giving up all of last week’s sharp gains.

Though the market ended up rising Thursday, trading was extremely fickle due to a batch of gloomy data that included declining January sales at major retailers, a drop in December sales of pending homes, and a disappointing outlook from Internet networking supplier Cisco Systems Inc. The major indexes seesawed throughout the day.

“We’re kind of trying to create a silk purse out of a sow’s ear here,” said Hugh Johnson, chief investment officer of Johnson Illington Advisors. “The earnings are lousy, the economic numbers are lousy.”

According to preliminary calculations, the Dow rose 46.90, or 0.38 percent, to 12,247.00 after trading down about 80 points and up about 130. The index remains more than 13 percent below its record close on Oct. 9, 2007 of 14,164.53.

Broader stock indicators also recovered some ground. The Standard & Poor’s 500 index rose 10.46, or 0.79 percent, to 1,336.91. The technology-heavy Nasdaq composite index rose 14.28, or 0.63 percent, to 2,293.03.

Government bonds fell. The 10-year Treasury note’s yield, which moves opposite its price, rose to 3.76 percent from 3.60 percent late Wednesday.
[thumbsup][thumbsup]

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore


U stvari ne bi htio popit margin call, pa sam racunao sto bi se trebalo dogodit:
ATPL 1800, INGR 27000, LEDO 12000, ZABA 7000, DLKV 800, IGH 9000
da li je to realno [bye][bye]

naravno da nije[thumbsup]
ubrzo ce se okrenuti trend,nismo daleko od dna


sve mi se čini da ću uskoro početi pisati afirmativne postove, obzirom da mi kao tržište više nismo precjenjeni………………..jer ovo sa certifikatima me prisiljava da napravim zaokret ( a što bih preporučio i našim fond-managerima i svim ostalim osobama koje istupaju u javnim medijima )…………u suprotnom bi nam cijelo tržište moglo doživjeti ne korekciju nego SLOM!!! stoga da se to ne bi desilo, sa svoje strane prestajem pisati kritičke postove……………naravno ne mislim da će to nešto značajno promijeniti na tržištu ali od nečega treba krenuti a najbolje je krenuti od percepcije ulagača. i na kraju………….. da ne bi mislili da ovo govorim zato što sam ostao bez casha??……….ne to nije razlog…………..još uvijek mi se portfelj sastoji od 56% casha!! pozdrav[thumbsup]

prestaješ ti sa JAZOVKOM zato što si kupovao Dalekovod koji ti je već pao 8 % od juce

a od prije da i ne govorimo [lol] [lol] [lol]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

fazan: ” Ako sada nema kupnje, otkud i zašto će je biti na 3.500 ?!? ”

ovo je dobar post…….i dobro pitanje……………ako nema sad kupnje, zašto će je biti na 3.500?? e pa neće je biti ……………u tome i je poanta………….što niže padamo sve je manje likvidnih kupaca………. nelikvidnih ima i sada jako puno samo nam oni ne mogu pomoći[lol]

još nismo na 3500 a ti plačeš nekad si se smijao tuđem jadu

[color=black]ko sije vjetar žanje buru[/b][/u][/color]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Bar nam Petrov nije medo (ili možda nesmije biti jer se kreditno zaduživao u prvom mjesecu zbog jeftine kupnje [smiley]):
http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=a99a6b4f-359b-4aab-90e6-33f7202b6f97&ref=lastadd

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

još nismo na 3500 a ti plačeš nekad si se smijao tuđem jadu

[color=black]ko sije vjetar žanje buru[/b][/u][/color]

ovo što pišeš da sam se smijao tuđem jadu nije točno…………samo sam komentirao situaciju i bio sam za razliku od vas ostalih u pravu…………….da ste malo više slušali a malo manje se pravili važni sad bi vam bilo puno bolje………….no to je problem ega pretpostavljam……………no ispraviti će vam ga Tržište bez brige[wink]

kako bi rekao jedan forumaš – ne možeš silovati tržište ( ali ono tebe može )[shocked]

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore


nema problema…………….piši ti JAZOVKU umjesto mene………………..ja nisam ulagač od jučer da bi me moglo [color=blue]uplašiti bilo čije pisanje [/color][lol] [lol] [lol]


nemoj sad okrećat temu

meni jazovka najmanje paše

ti si sam spomenuo pisanje

pa eto ako znaš čitat sjeti se šta si sve pisao dok nisi [color=blue]kupio[/color]

a sada bi okrenuo ploču i drukao gore

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


ČARUGA: ” još nismo na 3500 a ti plačeš nekad si se smijao tuđem jadu [color=black]ko sije vjetar žanje buru[/b][/u][/color] ” ovo što pišeš da sam se smijao tuđem jadu nije točno…………samo sam komentirao situaciju i bio sam za razliku od vas ostalih u pravu…………….da ste malo više slušali a malo manje se pravili važni sad bi vam bilo puno bolje………….no to je problem ega pretpostavljam……………no ispraviti će vam ga Tržište bez brige[wink] kako bi rekao jedan forumaš – ne možeš silovati tržište ( ali ono tebe može )[shocked]

rekao si da neće biti kupnje na 3500

a ti kupio na 4300

[color=blue]i naslađivao se postoje pisani dokumanti[/color]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

pa sad koliko vidim na većini dionica jest jazovka…………..ako ne i nešto mnogo gore……….pa ti vidi

a što se tiče “drukanja” ……………nema problema………………….ako ti želiš mogu ja i dalje prenositi same negativne vijesti……..barem njih ne manjka

samo reci što želiš[proud]

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore


nema problema…………….piši ti JAZOVKU umjesto mene………………..ja nisam ulagač od jučer da bi me moglo uplašiti bilo čije pisanje [lol] [lol] [lol] možeš o dalekovodu i mojim dionicama pisati same kritike od jutra do sutra[proud]

protiv dalekovoda nemam ništa jer ga i sam posjedujem ali drukat neću

Ps. nevalja ljude ugoniti u laž

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

@sakai
Manipulacije su uvijek moguće pogotovo na pojedinim dionicama u plitkim tržištima (s indeksima to ide malo teže). Ali kako je vjerujem u free market mislim da bi se s opcijama i drugim derivatima brzo postigla ravnoteža između manipulatora bilo prema gore, bilo prema dolje.

deimos je sinoć dobro rekao, nije burza roditelj da dioničare kao malu djecu klepe iza ušiju kad je zločesto i onda mu sve oprosti.

Dno će doći onda kad oni koji mogu povući profit budu uvjereni da će im u budućnosti taj profit biti veći a ne manji. Šta bi mogli biti signal(i) koji će im to reći teško je procjeniti. Moje duboko uvjerenje je da to moraju biti hitne i velike promjene u gospodarskoj politici koje će omogućiti zdravim firmama da izvuku državu iz gliba. Najgore što nam se sada može dogoditi je da prevlada zluradost kod šire javnosti tipa ‘tako im i treba kad su se htjeli brzo obogatiti’. Ovo bi trebali svi doživjeti kao ‘kanarinca u rudniku’ odnosno kao upozorenje.

Vaš link
Vidim Šprajc se okomio na jadne naše analitičare i ekonimiste i glorificira nerdove iz Hedge fondova. Dođi ti Šprajc u brlog da ti čika RealBear objasni kako su matematičari i programeri umjetne inteligencije zapravo zakuhali ovu krizu sa svojim pokušajima matematičkog modeliranje presloženih sustava i struktuiranim financijskim instrumentima. Lepe su se zaigrali malo na ‘World of warcraft’ malo na ‘Second life’ i u svojim proračunima zaboravili ukalkulirati da bi cijene mogle pasti.

Tako to ide kad se daju trilioni u ruke bubiljičavim cvikerašima.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

New Report

Close