Medvjeđi brlog

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Medvjeđi brlog

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo nije dobro, medvjedi kukaju jer su ušli preskupo! [lol] [lol] [lol]

Ma kakvi medvjedi???

Koji medvjedi???

Šta će medvjed danonoćno na forumu???

Da ja mogu biti medvjed nebi ni slova upisao.

Ovo su mali leteći medvjedići od kojih brokeri odlično žive.

rasprodaju sve kad je Crobex 4450……. zašto postoje podatci

onda siju paniku drukaju i tako to

uđu kad je Crobex 4320 ……. i čim padne na 4290 ..onda počmu kukat ko babe.

i to sve na oči :
Korisnik ČARUGA prijavljen.
Ukupno korisnika: 157
Ukupno gostiju: 32816

pa ljudima ništa nije jasno i nastaje panika a sa njom i psihički problemi.

a mi svi znamo da će se sve ovo jednog dana normalizirati.

niko nezna točno predviditi kada jer kad bi znao nebi ni predviđao nego bi uzimao lovu.

burza je jednostavna stvar a ljudska psiha je najkompliciraniji softver.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

A u takvim okolnostima, začinjenima usto i čestim provalama panike, koje (blago rečeno) uopće ne nalikuju nekakvoj benignoj akumulaciji profita, posve je suludo stvari do te mjere pojednostavljivati, koristeći naoko logičnu konstataciju kako su cijene dionica u ovom trenutku iznimno jeftine. I time praktički nuditi BUY signal u uvjetima bear marketa….
U tom kontekstu, kako vam primjerice zvuči jučerašnja konstatacija o atraktivnoj cijene dionica HT-a? Nakon konačnog ishoda današnje trgovine – posve deplasirano. Da ne spominjemo kakvom se sada doima slična konstatacija s početka godine?
[/i]”
Vaš link


samo se bojim da ne krenemo prema gore dok još ne kupim…

Ne moras se toga bojati.

skype - ivek1234


Ovo nije dobro, medvjedi kukaju jer su ušli preskupo!
[lol] [lol] [lol]

Ja cak razmisljam da sutra izletim van opet skroz. Platim lijepo skolu sto nisam mislio i odem out. Sve sam blizi toj odluci. [cry]

A usao prije 48 sati. Koji sam ja idiot!!!! [angry] [angry]

skype - ivek1234

misko:

Ovo nije dobro, medvjedi kukaju jer su ušli preskupo!
[lol] [lol] [lol]

Ja cak razmisljam da sutra izletim van opet skroz. Platim lijepo skolu sto nisam mislio i odem out. Sve sam blizi toj odluci. [cry]


Zafrkavas ?

Ako me nema ,znaci da nisam tu.


misko: ” Ovo nije dobro, medvjedi kukaju jer su ušli preskupo! [lol] [lol] [lol] ” Ja cak razmisljam da sutra izletim van opet skroz. Platim lijepo skolu sto nisam mislio i odem out. Sve sam blizi toj odluci. [cry] A usao prije 48 sati. Koji sam ja idiot!!!! [angry] [angry]

tebi ivek svaka čast ti si u svim raspravama bio korektan

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


ivek123: ” misko: ” Ovo nije dobro, medvjedi kukaju jer su ušli preskupo! [lol] [lol] [lol] ” Ja cak razmisljam da sutra izletim van opet skroz. Platim lijepo skolu sto nisam mislio i odem out. Sve sam blizi toj odluci. [cry] ” Zafrkavas ?

nije ivek ni ušao kad on uđe ja ću založit sve što imam i ispucat sve moguće margine [thumbsup]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Jedno od češćih pitanja koje ljudi posavljaju je zašto ZSE stalno pada a Ameri i EU burze idu dolje, gore ?
Samo jedan dio odgovora je da smo mlado tržište puno neiskusnih igrača (kako malih tako i velikih). Naime svjetske burze su u 3. mjesecu prošle godine doživjele žestoku korekciju a CROBEX je ostao netaknut i poslije kad se situacija u svijetu smirala je eksplodirao. Tada se malo tko pitao zašto ne pratimo svjetske burze. Sad je obratna situacija, oni idu postepeno dolje a ZSE pada kao kamen.

Kod razvijenih burza postoji nešto što se zove ‘short covering’. Naime u tržištu koje pada trejederi koji imaju short pozicije s vremena na vrijeme odluče povući profit (uopće nije bitno koji je događaj to izazvao) i ‘pokriti se’. Počnu kupovat dionice masovnije i time naravno vuku burzu gore.

Eto još jednog razloga da se uvede trgovanje opcijama na ZSE.

Kupujem samo onda kad u ljekarnama nestane probiotika, normabela i pelena za inkontinenciju

RealBear,

slažem se

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


pa rekao sam da sam kupio tada ……………..a kupovao sam i poslije…………….a evo i danas me poklopilo na dlkv[bye][bye] samo ne znam kako će mi to pomoći???[lol] [lol] [lol]

Ma Magistra, nije to bitno, pa moze se trejdati i na 1200, zar ne?
[lol]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ZSE: HT probio granicu od 300 kuna!

Crobex je danas ponovno doživio snažan pad od čak 3,22 posto, na zaključnih 4.164 bodova, te se polagano približava razini s početka prošle godine, što znači da ulagači koji su posjedovali neke od 32 dionica koje su uključene u indeks uskoro, ukoliko se panika nastavi, mogu počekivati i prve gubitke

Današnji promet od 142 milijuna kuna koji je ostvaren na redovnom tržištu ukazuje na pojačanu aktivnost kupaca, individualnih ili institucionalnih, koji su se bacili u šoping pojeftinjenih vrijednosnih papira. No, podrška od strane velikih u održavanju barem kakve-takve stabilnosti cijena danas je izostala, pa tako danas svi, pa i oni najveći, zbrajaju gubitke.

Najviše je stradao HT, koji je probio granicu od 300 kuna, te mu je zaključna cijena iznosila 298 kuna, iako je bilo trenutaka kada se Hrvatskim telekomunikacijama tržilo i po manjoj cijeni. HT-om je ukupno trgovano u iznosu od 15,8 milijuna kuna, što nije bilo dovoljno da zauzme prvo mjesto po prometu.

Naime, danas se prometom većim za milijuna kuna od HT-ovog, na tom mjestu nalazi Atlantic grupa koja je padom cijene od 4,7 posto spustila do najniže razine od uvrštenja, na zaključnih 810 kuna po dionici. To znači da su ulagači koji su Atlantic kupili u IPO-u danas na gubitku od čak 125 kuna po dionici, iako u financijskim pokazateljima kompanije nema ničega toliko alarmantnog što bi objasnilo takav pad cijene.

Dionica Ine također bilježi alarmantno nisku cijenu od zaključnih 2.301 kunu, što je 2,59 posto niže od cijene u srijedu.

Da se današnje izvješće ne bi pretvorilo u puko nabrajanje svih dionica koje su danas padom cijene zabrinule svoje vlasnike, izdvojit ćemo samo još građevinski sektor, koji je u prosjeku pao za 6,67 posto (osim Tehnike, koja je porasla za 2,67 posto, doduše uz promet od samo 50 tisuća kuna), te sektor brodara, koji već drugi dan zaredom prkosi BDI indeksu. Naime, brodarske tvrtke u prosjeku su izgubile 4,12 posto, unatoč porastu indeksa rasutog tereta od 133 boda.Panika se očito namjerava nastaviti i ovaj tjedan. (Amir Kulenović*)

Autor posjeduje dionice HT-a
Pančo isto posjeduje dionice HT-ea[bye][bye]

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore

ovo je dobar post za ova loša medvjeđa vremena ( zamolio me kolega da ga postam )

[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

može li gore? pa naravno da može...................uvijek može gore

New Report

Close