Maras: Više od 96 posto poduzetnika moći će odabrati žele li ili ne biti članovi HGK

Naslovnica Forum Komentari članaka Maras: Više od 96 posto poduzetnika moći će odabrati žele li ili ne biti članovi HGK

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ok, a što je sa Hrvatskom obrtničkom komorom (HOK)?

Vau, nakon 3 godine su uspjeli najaviti zakon… i to najvjerojatnije kao rezultat medustranackih razmirica. Bas su majstori.

Zasto nije dobrovoljno i pretplata za HTV onda…i sve ostalo gdje se placa clanarina..ili bas ovu instituciju zele unistiti…


Zasto nije dobrovoljno i pretplata za HTV onda…i sve ostalo gdje se placa clanarina..ili bas ovu instituciju zele unistiti…

nek u “instituciji” pocnu nesto konacno raditi pa se onda ne moraju bojati da ce poduzetnici otici

Poanta je da nitko ništa dobrovoljno ne bi platio čak i da ima koristi. Pa i taj HTV npr. gledaš svjetsko prvenstvo u nogometu,poneku utakmicu LP itd i to ti vrijedi te pretplate. A da li bi je platio ako ne moras? Većina NE. Tako je za sve. Znači ukidas članarinu i to gasis bio to HTV,HOK,HGK..bilo šta…nitko ne plaća ono što ne mora,radje to zapije i zajede…

HTV gleda i onaj tko tvrdi da ga nikad ne gleda, pa je logično i da se preplata nametne kao obaveza. Jedino je upitno vrijedi li sadržaj preplate….
HGK, HOK kao i sve ostale komore su “interesne udruge” i kakvog ima smisla da se nameće plačanje članarine onima koji nemaju nikakve koristi od njihova rada. To je obično “posezanje u tuđi džep”, a to znamo kako se zove.

Mi smo ovce, kada smo godinama trpjeli reket komora koje su samo sluzile za uhljebljivanje i “kombinacije” (citaj: kriminal). Drzim fige da ce se ovo stvarno i dogoditi!

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.


Poanta je da nitko ništa dobrovoljno ne bi platio čak i da ima koristi. Pa i taj HTV npr. gledaš svjetsko prvenstvo u nogometu,poneku utakmicu LP itd i to ti vrijedi te pretplate. A da li bi je platio ako ne moras? Većina NE. Tako je za sve. Znači ukidas članarinu i to gasis bio to HTV,HOK,HGK..bilo šta…nitko ne plaća ono što ne mora,radje to zapije i zajede…

da je tako kako ti kazes ne bi postojala hrpa kabelskih operatera, raznih dodatnih osiguranja i milijun drugih usluga. Ponudi nešto što vrijedi i ljudi/tvrtke ce platiti.

Usluga HGK ne vrijedi apsolutno nicemu osim uhljebljavanju i osobnom bogacenju na racun poduzetnika, ne vidim sta si ti tako zestoko protiv toga da tome konacno dođe kraj

a sto se tice htv-a, mislim da bi njihova usluga trebala kostati 20-ak kn mjesecno pa cemo valjda jednom docekati i taj dan

HTV placa svako domscinstvo u RH i uvjeren sam da ga nitko ne bi placao da ne mora i uvijek bi se nasao razlog..ili da su agitprop Vlade ili da nema sporta itd. Znaci ukini obaveznu pretplatu i za tri mjeseca HTV je gotov. Ja bar priznajem da ne bi platio a neki moraliziraju a isto ne bi platili. O tome diskutiramo. Sve sto je na bazi dobrovoljnog placanja nece se placsti bez obzira na korist,uslugu…to je ljudska narav pogotovo tu na Balkanu

kako nece, jesam ti gore ponudio primjere da hoce i da se placaju. ti cijeli svijet gledas prema sebi i mislis da svi funkcioniraju kao ti.

ja bi drage volje placao htv 20 kuna da imam izbora, a vjerujem i masa dugih ljudi. Dio ljudi sigurno ne bi, ali tada ga nebi mogli ni gledati. Pa sta mislis da svi uzivaju u 1000 puta repriziranim serijama na rtl-u ili onoj crnoj kronici od nove tv? mozes si misliti.

Normalno da nitko nece placati ako nije obvezno. Danas placam sam zato jer ako ne platim nabiju mi ovrhu. Ja od HGK nikad nisam imao nikakve koristi. Firma postoji 12 godina i nikad mi HGK nije pomogao ni u cemu!

New Report

Close