Maras najavio 50 tisuća novih radnih mjesta i 7 tisuća novih poduzeća

Naslovnica Forum Komentari članaka Maras najavio 50 tisuća novih radnih mjesta i 7 tisuća novih poduzeća

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

stvarno ja da sam sposoban otvoriti 50,000 radnih mjest i 7 tisuća poduzeća išao bi privatne vode, nešto kao Agrokor, e pa to veće postoji…

P.S.
Treba imat viziju…

jadni mi.

Pa ne otvara ministarstvo poduzeća i obrte Gordane? Ministarstvo može stvoriti preduvjete u jednom djelu, iz razloga što je potreban čitav niz mjera i združeno djelovanje ministarstava (financija, pravosuđa, gospodarstva i dr.). Imate podršku samo nemojte biti kao bahata Vesnica koja je sad u hype modu…

Mnogi hrvatski ljevičari sve više podsjećaju na golubove. Ima ih puno, ne služe ničemu, a prije nego odu sve zaseru.

Možda da prestanu obećanja koja slušamo svaki dan, a počne akcija. Lijepo je Kajin rekao da je ova koalicija sve vrijeme znala kakvo je stanje u ministarstvima jer su imali saborske odbore. S obzirom na to imali su vremena za dvije i pol godine napraviti strategiju što će raditi kada dođu na vlast. Gdje im je?

Lipi naš ministre,najprije se morate potruditi da se i ovo malo tvrtki koje “rade” ne zatvore,jer trenutno koliko ih radi više ne može zaraditi koliko ova golema i skupa javna uprava može potrošiti.Moj ste glas dobili na osnovu toga jer ste najavili smanjene u javnom sektoru i odlučne rezove , kad ono:” ZAMRZNUTA NULA”
Pripazite se malo na lažna obećanja , jer budite uvjereni da je narodu došla voda do ušiju i da više neće trpiti nove četiri godine lažna obećanja i da život i rad u javnom sektoru bude više vrednovan nego u realnom,jer realni sektor je doživio krah,dok se još uvijek u javnom dijele i božićnice iregresi i…………..
I još jedna opaska, gospođa ministrica “Bilježim se sa štovanjem ” gđa Pusić je počela dijeliti povišice na plaće ,
i u koliko to ne budete sankcionirali a mislim da nećete, stavljate se u isti koš sa HDZ-om , a vidite gdje je on završio. Zato kajase u ruke ,ministrice ehaaaaaaaa……… đećeš ,stani malo, oglavinu joj u usta i čvrsto nateći kajase i držati je pod kontrolom cijelo vrijeme, inače kola odoše u ……………………. ,a naravno sada je kočijaš Zoran Milanović , pa ako je i potrebno kandžija u ruke i opleti.

iron-man

ja kao obrtnik mogu samo pozdraviti podizanje praga za ulazak u PDV na 230.000 kn jer je većini malih obrtnika PDV jedan od najvećih tereta pogotovo ako se bave uslugama i imaju malen odbitak PDV-a , to je čak vezano i uz radna mjesta jer obrtnik koji ima 230.000 kn prometa danas mora platiti 46,000 kn pdv-a ( računam po novoj stopi od 25% ) a nakon što se uvede viši prag taj iznos se oslobađa za plaću recimo jednog radnika …korist je višestruka pod pretpostavkom da ima posla barem za jednog radnika…

pozdravljam ove odluke ukoliko ih zaista uvedu jer sam slično razmišljao i sam kao neko rješenje za olakašanje poslovanja malih obrtnika i poticanje zapošljavanja …budimo realni, državi je bolje imati zaposlenog radnika i nemati trošak socijale na njega pa čak i da nema koristi od doprinosa prve dvije godine…put do oporavka je otvaranje novih radnih mjesta to je valjda jasno svima…

-> oslobođenje poduzetnika plaćanja doprinosa na plaću prve dvije godine za svako novo radno mjesto

Samo to bi otvorilo par tisuca radnih mjesta i to odmah.Mislim da ne moram objasnjavati zasto :).

ma ide med i mlijeko!!! reze se proracun, ht i vio mogu iyvlaciti po milijrdu kuna iy rh svake godine, ali pljustat ce nova radna mjesta u yemlji sa stroyim nacinom proiyvodnje itd…novac iz fondova EU ce sam stizati…ma to ce biti cudo jedno.

Ja čekam 01.03.2012. zapošljavanje – bez plaćanja mirovinskog i zdravstvenog ..imam 3 djelatnika
u pripremi./ 2 u jednoj i 1 u drugoj firmi/. Po meni- to je izvrstan motiv za zapošljavanje , prvenstveno
mladih.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

U Hrvatskoj će se zatvoriti do kraja 2013. 20.000 obrta (10.000 obrta na godinu!-stare statistike koje se skrivaju!) Ako se napravi zaokret – moguće je spriječiti ovo propadanje, pa ako se zatvori 5.000 onda je pothvat moguć! Čak prilično realan!

New Report

Close