MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


nemojte napucavati neke stvari, valamar je ovo preplatio….šta bi maistra trebala vrijediti 500 mil eura, ko i

Zašto je Valamar ovo preplatio? Nemaju pojma jer ne čitaju tvoje postove na forumu?

Nisam rekao da nemaju pojma, i nemojte odmah napadati…po meni je preplatio po svim valuacijama, al da oni su pametniji i vjerovatno znaju što ja neznam, i zato su tako uspješni a ja nisam…..

al napucavanje turista na neznam koje valuacije je već postalo gadljivo…

Mislim da će Valamar platiti Imperial otprilike koliko i Bašku, ne vidim da se tu nešto preplatilo niti se sjećam da se toliko pljuvalo kada su Bašku kupili.


nemojte napucavati neke stvari, valamar je ovo preplatio….šta bi maistra trebala vrijediti 500 mil eura, ko i TDR kada je prodan?!?!…rekao bi moj kolega: dajte ljudi nemojte dajte….

malo se stabilizirati sa željama, valuacijama itd…..
ps.jedini je valamar dao ponudu, zasto?, isto zato što ni ostoja ne može prodati LRH

Kolega nadam se da vas ničim nisam uvrijedio..cijenim vaša razmišljanja i postove….nisam rekao da Maistra vrijedi 500 mil eura ali mislim da su blizu 400 mil eura …odnosno 3 milijarde kuna…to je samo moje mišljenje naravno….sačekajmo 10 mjesec pa ćemo vidjeti koja će biti cijena dionice….

Grupa Maistra trenutno raspolaže s 11 hotela s 1.920 smještajnih jedinica, 8 naselja s 1.948
smještajnih jedinica i 6 kampova sa 8.070 parcela. Ukupan kapacitet iznosi 11.938 smještajnih
jedinica u kojima se može smjestiti preko 34.000 gostiju dnevno, a što omogućuje ostvarenje
rezultata na razini oko 4 % turističkih ostvarenja Hrvatske. …..

Gledajući rezultate Hotela Imperial na kraju prvog tromjesečja ove godine možemo vidjeti da cijena dionice koju traži Vlada implicira 13,5x EV/EBITDA i 31x P/E. To se temelji na EBITDA od 49,9 milijuna kuna i neto dobiti od 16,7 milijuna kuna (operativni su prihodi rasli na 128 milijuna kuna). Usporedbe radi, Valamar Riviera imala je lani prihode od 1,3 milijarde kuna, EBITDA od 423 milijuna kuna i dobit od 105,5 milijuna kuna.

Uspije li Valamar Riviera u svjojoj namjeri, njegov će se portfelj povećati za četiri hotela (661 soba), dva resorta (554 sobe) te dva kampa (kapaciteta 5.000 ljudi).

Dok su ovako mali prometi na dionici od većeg rasta neće biti ništa.


nemojte napucavati neke stvari, valamar je ovo preplatio….šta bi maistra trebala vrijediti 500 mil eura, ko i TDR kada je prodan?!?!…rekao bi moj kolega: dajte ljudi nemojte dajte….

malo se stabilizirati sa željama, valuacijama itd…..
ps.jedini je valamar dao ponudu, zasto?, isto zato što ni ostoja ne može prodati LRH

slažem se. probajte se zapitati zašto to valamar nije kupio sam, već mu je trebao mirovinac.

Zašto je mirovinac trebao na ARNT? Ne znači to automatski mutne poslove.

Tin da. Al malo pogledaj koja je stopa povrata kapitala u toj dionici….ako itko to dobro radi sa turizmom onda su to luksici…o anti sam vec sve rekao….turizam apsolutno DA, al pitanje je po kojoj cijeni

još uvijek držim ove dionice koje nisam htio otpustiti u onoj presmiješnoj ponudi.
dosta sam dokupljivao od tada himr pa nažalost nije bilo casha za na sve strane 🙂
vidim da se i ovdje himr dosta spominje čak i od onih koji su ga prodali na 3xx 🙂
može li se nešto slično ovdje ponoviti?
smjer je dobar pitanje je samo vremenskog okvira i stupnja strpljivosti pojedinog ulagača.
a niti pesimizma ne nedostaje a to je uvijek bio potencijalno jaki signal:-)
da vidimo rezultate za 3q,očekujem obaranje svih rekorda a kako će to utjecati na cijenu?
očekujem rast
a možda i griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Migra, dobrodošao na temu. Ovdje se tek sada zauzimaju prave pozicije za sljedeće 3-4 godišnje razdoblje, u ovom trenutku, uskoro se jedan hotel otvara, u zgu su bar 2 u pripremi(jedan na trgu, drugi u miramarskoj), park u rovinju vjerovatno kreće na jesen, svako malo se spominje po novinama da ne znaju što će sa tolikim nekretninama od croatia osiguranja ( možda još koja postane hotel), motaju se oko marjana, u dubrovniku su uzeli poštu pored hiltona i tamo nešto planiraju širiti, da skratim, sada je dobit cca 10kn po dionici, na P/E 25 kao granicu bubble territory imamo 250kn, znači već smo skoro tu, no svi ovi novi projekti imaju potencijal podignuti dobit na 20 kn po dionici tada priča završava na 500 kn po dionici. Dok ne stignu prvi izvještaji stojim atento.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

New Report

Close