MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

If dug then dokap.S tim da što mislite,bi li dioničari ADRS voljeli dionice na tom dokapu pretvarati na svoju štetu?

opet krecemo sa istom starom propagandom..sad ce adris lrenuti u prisilnu naplati duga sam od sebe da bi na papiru moglo pisat adris a ne maistra i na opce veselje dionicara za koje ih bas briga..a svi ovi ljudi koji kupuju dovoljno da je dionica usla u crobex i da je 50% veca cijena nego pocetkom godine su svi ili veslo sisali ili suicidalni..dionica valja samo ako posluje s gubitkom i dugom koji nemoze servisirat, al ima sljedbu i vodu koji ju velicaju do besvijesti..

Novi u top 10, da li je to OTP indexni fond?

Da OTP banka je skrbnik indeksnog fonda. 5.434 komada
idealno bi trebalo imati oko 9.000 dionica indeksnom fondu pa bi trebali dodatno dokupiti,ali i ne moraju.

pa normalno je da firme koje su u ekspanziji ili jačem razvojnom ciklusu imaju dug oko 100% kapitala. solaris, plag, arnt, plag, rivp, mais…. pogledajte malo brojke na zapadu pa se nećete tako čuditi. i da 300% kapitala i to blue chipovi!

tako je, ako prosjecni gradanin rh sa svojom mizerijom od 5000kn/mj moze usetati i banku i uz malo kumljenja podici nenamjenski kredit od 250 000kn, bez nekih prevelikih osiguranja, dakle 5000% svog mjesecnog primanja, da ih utuce na auto, adaptaciju stanja, neznam sto, kako bi se tek banka postavila da joj dode firma sa prihodom u milijunima i idejom da ce izgradit hotel koji ce taj novac za razliku od auta vracati..a maistra nije otisla u banku nego u maticu koja sjedi na vrecama novca..dug je normalan dio danasnjeg poslovanja i bez njega nema ni investicija ni rasta..s jedne strane se vice da maistra ima ogroman dug, a s druge da sporo amotizira hotele, mogli bi i oni kao RIVP bubat 25% godisnje da vlasnici trljaju ruke, ali to nije u interesu adrisa zbog ovog ili onog razloga, a mislim da dionicarima ide na ruku..usporedite rastove cijena turista..

http://m.tportal.hr/biznis/395549/Pogledajte-koje-su-najpopularnije-domace-destinacije.html

Generalno sam protiv prenošenja linkova na poslovni, ali da evidentiramo ovaj simpatični graf na kraju članka..
Poslovni.hr

Ponovno se kupuje u Dubrovniku; ovaj put Palača Pile koju prodaje hrvatska pošta.
Ako se ne varam nedavno je bilo u medijima da je početna cijena 2 mil. eura.

Vaš link …

LP

Otp banka 8804 (+310)
Netko je ranije napisao da bi se otp trebao zaustaviti na oko 9000 kom. kako bi idealno imitirali crobex. Dakle sada bi trebali povuci mali ili AZ. Tipujem na male, danas su oni grizli na 265

Ovo su dobre vijesti iz Dubrovnika, zanima me što će s time biti – na nekom dubrovačkom portalu sam pročitao izjavu da bi trebao biti integriran u cjelinu hotela Imperial, no isto tako i da je pod spomeničkom zaštitom..to bi moglo zakomplicirati i poskupiti obnovu i prenamjenu, ali ako se negdje isplati natezati sa takvim stvarima, onda je to Dubrovnik..profiliranje Rovinj-Dubrovnik-(Zagreb) bi bilo stvarno pogodak u poantu elitnog turizma i značajno bi nam podiglo popunjenost na perferijama sezone, pogotovo sa Zagrebom (ako se realizira ona priča sa zgradom CO)..sve u svemu, zvuči dobro[emo_palacg]

Otp banka 10 046 (+1242). Sam sebe demantiram, 9000 preskoceno samo tako☺

New Report

Close