MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kad će nova ponuda zadnja ona smiješna na 90 kn nije baš nešto uspjela pa bi bio red za novi pokušaj možda na 290?
ili čekaju da još malo naraste pa pa daju na 390 kn?
nemam problema sa čekanjem jer dosadašnje sam debelo naplatio.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Kolega kanabis vi imate dionice cavtata i portoroza?

Hcvt je bio u projekciji prihoda za 2014, portoroz u projekciji prihoda za 2015 god. 2016 god ide renoviranje hotela palace beluve u opatiji i hotela roza u portorozu, te ce investicije biti sa povratom do 7 god. Predvidjena ulaganja oko 100 mil kuna. Prihod lrh 50 mil veci. Dakle tu nema govora o cijeni, vec projekcija rasta i sirenja tvrtke. Vi imate projekciju mais, ali ju ne zelite postati?

Kolega ja vas lijepo pitam koliki je prihod po sobi za 2014 g. LRH, krenimo od tuda

Prosjek lrh hotela u opatiji, na 3,5 zvjezdice je 18 000 eur.

Ja sumom, vi drumom. Pitam koliki je prihod po sobi grupacije lrh (sva mjesta) za 2014.g. Ne pitam ni za Opatiju, ni za Moscenicku dragu, ni za Medveju, ni za Icice, ni za Lovran, ni za Cavtat nego za firmu Lrh zajedno sa Cavtatom

Lijepo vam pise 18 000 eur

Ok, znaci Lrh radi prihod od 18000 eura po smjestajnoj jedinici (lrh isto posjeduje kamp), a Mais 34000 eura. Prvi korak rijesen

Maistra
Ev/ebitda=11.14
Marza=38,42%

Lrh
ev/ebitda=11.05
Marza=40,35%

Ok, po ovome je lrh malo bolji

Iako dok sad pisem ovo nije mi jasno kako to da lrh sa prosjekom 3,5* tako “malo” zaradjuje. Maistra na hotelima sa 5* zaradjuje izmedju 40 i 50000 (monte mulini i hilton) po sobi. Zar je razlika izmedju 3,5* i 5* vise od 2 puta ? Ispravite me ako grijesim

koliko duga, odnosno koji je koeficijent povrata kapitala uz njegovu cijenu?,

Koliki je roi?, ne usporedujte kruske i jabuke bez zemlje i drveta

Lrh ima i hotele se 2 zvjezdice koje uopce ne prilice takvoj destinaciji. A ima i hotele koji uprihoduju i 30 000 eur po sobi.

Ovo sto ste skinuli sa mojedionice i nije bas najtocnije. Lrh ima imovinu od 50 mil eura u vilama i hotelima koje su vanupotrebe i od njih nema prihoda, ali ce biti izvanrdnog prihoda kada se prodaju. Takodjer lrh ima puno manje duga, tako da je to znatno veca poluga za ulaganje. Lrh bi imala prihod od 700 mil kuna da dodje do 100% zaduzenja kao mais. A o povratima na ulaganje od 7 i 15 god da ne govorimo.

Isto tako mojedionice kod lrh jos ne uzimaju prihod od akvizicije portoroza.

Mais ne pratim, pa ne znam sto se kod nje skriva ili ne skriva?

p.s. lrh gotovo i da nema kamp, tamo se jako slabo ulagalo, a sad je novom cestom postalo odlicno za resort.

New Report

Close