MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska MAIS (MAISTRA d.d. za hotelijerstvo i turizam)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

igore
kad bi bio samo p/e, sve bi bilo jako jednostavno. ima tu još puno parametara koje treba uzeti u obzir.

Ok slazem se da nije sve p/e, ali usporedimo marzu, ev/ebitda, sve osim p/b

+ ostali pokazatelji profitabilnosti, koef likvidnosti i solventnosti,investicije u tijeku, strukturu duga, vlasničku strukturu, broj slobodnih dionica, psihološku komponentu…… eeee, onda smo blizu!

@Igor9
.ebemu miša Igore9, kad bih ja imao takve izračune, zagrabio bih puno više od ovih 5 simboličnih komada[emo_zacudjen]

Projekcije koje su napravljene za ovu godinu na maistri (zahvaljujem prijatelju) kazu da bi cijena trebala narasti jos 30%. Projekcija je napravljena za cijelu 2015 god. I za sada odradjuje svaki kvartal

A projekcija je radjena na drvetu krusaka. I to cak za cijelu 2015 god, jel ima sta za sutra, preksutra?

Kolega kanabis isto tako ste sumnjali u zaradu po smjestajnoj jedinici, a kad sam vam izracunao nekako ste ostali bez teksta. Ispalo je da maistra puno vise zaradjuje nego vas turist. Ako sumnjate u moj izracun spreman sam prihvatit okladu

inače nemam tendenciju vjerovati projekcijama, netko od kolega ima super citat u potpisu, kad bi se budućnost znala iz prošlosti, knjižničari bi bili bogati..ali srećom puno ljudi vjeruje u projekcije, a velike kuće se vode njima jer si nesmiju priuštiti “špirijuse” i tako projekcije postaju samoispunjavajuća proročanstva..ono što sam rekao kolegi investimiru, mislim da cijena uvijek kaska za kupovinom očekivanja, dakle možemo se složiti da ona dostiže očekivanja za 3Q ili za 4Q, ali je činjenica da će cijena ići gore..zato sam u potpunosti u stanju prihvatiti projekciju kolege igor9, a okladu sam već prihvatio dokupom:) Naravno, svakome ostaje činiti po svojem nahođenju..ima i drugih turista, da, ali mislim da u ovom trenutku nema smisla npr prodavati MAIS i kupovati LRH ili obrnuto..odabir klana za ovo ljeto je već odrađen i sad samo moramo pričekati da cijena poprati naše oklade:)

Igore ne sjecam se nicg i ne vidim nikakvu relevantnu projekciju, osim da vam je kolga rekao da to po p/e vrijdi 30% vise. Za mene parametar p/e ni ne postoji. Sto se tice sobicaka. Jedna soba u mais kosta preko 200 000 eur, za to lrh kupi 5 soba. Mislim da ta jedna ni u ludilu ne moze zaraditi kao lrhovih 5. Toga ce te biti svjesni tek kad lrh preskoci mais po zaradi. Ako imate projekciju daljnjeg rasta i zaduzivanja mais molim da postate. Stavite 2016 i 2017 da vidimo kako ce to izgledati

Da se malo prisjetite: tema lrh, stranica 927. Maistrin prihod po sobi 34 160 eura za 2014. godinu, koliko je lrh prihod po sobi (osobno sam upoznat). Nije bitan broj soba, nego zarada

Ispravak, zarada po smjestajnoj jedinici

Imate hcvt. Soba placena 42 000 eur, prihod 18 000eur, marza 40%. Povrat investicije za 6 god.

Portoroz soba 52 000eur, prihod 17 000 eur, marza nesto niza dok se ne konsolidira. Trenutni povrat investicije 8,5 god, nakon konsolidacije ici ce na 7god.

E sad ako sam u pravu za mais. Soba 200 000 eur, prihod 34 000eur, marza 38% ( vjerojatno i niza zbog kampova). U startu odmah jedna izgubljena godina, dok traje gradnja hotela. Povrat investicije 15+ god

New Report

Close